Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Honduras Allveelaevaga Caymani süvikusse

Allveelaevaga Caymani süvikusse


Honduras (.hn)

2012.06.25 15:46
Autor: ReisiGuru.ee

Mitmel pool maailmas korraldatakse turistidele allveelaevaekskursioone. Enamus neist ekskursioonidest toimuvad 30 – 50 meetri sügavusel. Kuid on ka kohti, kus turiste viiakse allveelaevaga enam kui 600 meetri sügavusele. Sellisele sügavusele ekskursioone korraldatakse näiteks Hondurasele kuuluva Roatán’i saare West Endi linnast ja need reisid viivad Caymani süvikusse. Honduras võib vaese arengumaana tunduda ebaturvaline paik, kuid sealsed allveelaevareisid on maailmas hinnatud kui erakordselt turvalised.

Kas teadsid, et mitmel pool maailmas korraldatakse turistidele allveelaevaekskursioone...

West Bay Beach, Roatan, Honduras. Autor: Adalberto Hernandez Vega

Roatán’i saarelt lähtuvatel ekskursioonidel kasutatakse väikest allveelaeva Idabel, mis võtab pardale kuni kolm inimest (piloodi ja kaks reisijat) ja võib sukelduda kuni 900 meetri sügavusele. Laeva mõõtmed on 400 cm x 200 cm x 210 cm. Allveelaeva veeväljasurve on 4 tonni. Allveelaeva eesosas on üks suur illuminaator ja ülaosas seitse väiksemat illuminaatorit. Reisijatele mõeldud illuminaatorite läbimõõt on 75 cm. Allveelaeva juhi jaoks on olemas 9 vaateava. Laeval on 6 mootorit (4 tk taga ja 2 vertikaalset). Igal mootoril on võimsust 1,1 hobujõud. Üldjuhul tehakse selle allveelaevaga 3 – 5 km pikkuseid reise, kuid põhimõtteliselt on võimalik teha kuni 15 km pikkuseid reise. Erijuhtudel võib Isabel pardale võtta ka rohkem kui kaks reisijat, kuid laeval olevate reisijate kaal ei tohi ületada 210 kg. Isabel on ehitatud nii, et hädaolukorras on temaga võimalik vee all vastu pidada 3 ööpäeva.

Kas teadsid, et mitmel pool maailmas korraldatakse turistidele allveelaevaekskursioone...

Dock' at Roatán, Honduras. Autor: JurriaanH

305 m sügavusse viiv poolteist tundi kestev ekskursioon maksab igale osavõtjale 400 USD. 460 meetri sügavusele viiv 2,5 tundi kestev ekskursioon maksab 600 USD ja sama sügavas toimuv 4 tunnine ekskursioon maksab 1200 USD. 610 m sügavusse viiv 3,5 tundi ekskursioon maksab 800 USD. Lisaks korraldatakse ka 5–9 tunniseid kammhaide (võivad kasvada kuni 5,4 m pikkusteks, elavad enamasti 100 – 1800 m sügavuses vees) jälgimise ekskursioone, mis viivad enam kui 460 meetri sügavusse ja mis toimuvad üldjuhul öösiti. Sellise pika reisi eest tuleb tasuda 1500 USD. Ekskursioonidel võivad külastajad teha fotosid ja videoid. 500 meetrine sügavus on Hondurase lahes päevavalguse levimise piir.

Kas teadsid, et mitmel pool maailmas korraldatakse turistidele allveelaevaekskursioone...

Karl Stanley's submarine Idabel. Autor: Nakedape13

Nähtavus Honduurase lahe vees on üldjuhul vertikaalselt kuni 200 meetrit ja horisontaalselt kuni 100 meetrit. 300 meetri sügavuses on tavavalguses nähtavus horisontaalselt kuni 65 meetrit. Selline nähtavus on piisav, et kogeda merealuse maailma imetabast ilu, mida pakub nii sealne reljeef kui sealsed elusolendid. Seejuures on Honduurase laht väga rikkalik korallide poolest.

Kas teadsid, et mitmel pool maailmas korraldatakse turistidele allveelaevaekskursioone...

Coral Reef. Autor: Fascinating Universe

Roatan’ilt pärit allveelaevaekskursioone peetakse väga turvalisteks, sest neid tehakse spetsiaalse allveelaevaga ja kogenud allveelaevakapteni Karl Stanley eestvedamisel. Nimetatud kaptenil on enam kui 3000 tundi allveelaeva juhtimise praktikat. Ta kuulub Süvasukelduse Pilootide Assotsiatsiooni (Deep Submersible Pilots Association). Tema allveelaevareise on kajastanud ajakiri National Geographic ja neid on tutvustatud ka televisioonikanalis Discovery Channel.

Kui olete Hondurases Caymani süvikusse sukeldunud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: