Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika Mehhiko

Mehhiko Ühendriigid (.mx)

Rahvaarv: 111 milj.
Suunakood: +puudub
Ajavöönd: GMT -6
Pindala: 1 964 375 km2
Pealinn: Mexico City
Rahaühik: peeso (MXN)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Ameerika Ühedriigid, Guatemala, Belize, Kuuba


Mehhiko on Ladina-Ameerika kõige populaarsem turismimaa. Seda väga mitmekülgset reisisihti külastab aastas enam kui 22 miljonit välisturisti. Turistide jaoks on Mehhiko keskseteks huviväärsusteks Mehhiko kunagiste kõrgkultuuride saavutuste varemed, linnade vana koloniaalarhitektuur, rannad ning looduskaunid kohad. Turismi kõrgaeg Mehhikos on kesksuvi ja detsember.

Rannamõnude nautimise teevad imeliseks sobiv kliima, väga pikk (enam kui 9 tuhat km) rannajoon kahe ookeani ääres ning väga mitmekesine veemaailm. Puhas ja selge vesi ning rikkaliku elustikuga korallriff on Mehhiko teinud populaarseks sukeldujate ja snorgeldajate seas. Väikesed tuulised lahesopid on aga meelispaigaks surfajatele.

Väga mitmekesist avastamisrõõmu pakub Mehhiko kultuur, mis on segu indiaani- ja Euroopa (eeskätt Hispaania) kultuurist. Mehhiko ja kesk- ja lõunaosa, kus kunagi asusid asteekide, olmeekide ja maajade tsivilisatsioonid, on ülimalt põnevad piirkonnad nii ajaloo- kui ka kultuurihuvilistele. Seejuures võib mitmetes piirkondades (ja seda mitte üksnes Yucatáni poolsaarel) ka kaasajal kohata indiaanlasi, kes on säilitanud nii oma esivanemate keele kui ka kultuuritraditsioonid laiemalt.

Väärt vaatamist

 1. Tulum
 2. Mexico City
 3. Oaxaca
 4. Palenque
 5. Teotihuacán
 6. Guanajuato
 7. Pico de Orizaba
 8. Morelia
 9. Isla Mujeres
 10. Mérida
 11. Mazatlán
 12. Playa del Carmen
 13. Barranca del Cobre
 14. Acapulco
 15. Chichen Itza
 16. Reserva Mariposa Monarca
 17. Puerto Escondido, Oaxaca
 18. Cumbres de Monterrey National Park
 19. Mida teha Mehhikos?

Asukoht ja kliima


Mehhiko asub Kesk-Ameerika põhjaosas, 14. ja 33. põhjalaiuse vahel. Idakaartes uhub Mehhiko rannikut Atlandi ookean ja läänekaartes Vaikne ookean. Valdav enamus Mehhikost paikneb Põhja-Ameerika platool. Tema territooriumil asub neli mäestikku nii, et oluline osa riigi kesk- ja põhjaosast paikneb mäestikualal. Kõrgeim mäetipp asub enam kui 5,6 km kõrgusel merepinnast. Mehhiko rahvastikutihedus on piirkonniti väga ebaühtlane. Ulatuslikud alad maa põhjaosas ja mõned piirkonnad lõunaosas Yucatáni poolsaarel on väga hõredalt asustatud. Samal ajal on Kesk-Lõuna Mehhiko ja mitmed piirkonnad Mehhiko lahe ääres asustatud väga tihedalt.

Madalamatel- ja rannikualadel valitseb Mehhikos troopiline kliima (palav ning kõrge õhuniiskusega). Kesk-Mehhikos valitseb parasvöötmeline kliima jahedate talvede ja soojade suvedega. Vihmaperiood kestab maist oktoobrini ning juunist novembrini on orkaanide oht. Sõltuvalt laiuskraadist ning paiknemisest ookeanide ja mäestike suhtes on erinevate piirkondade kliima väga erinev. Mehhikos leidub alasid, kus aastas sajab alla 100 mm (nt Mexicali linnas Baja California osariigis USA piiri lähedal) ja alasid, kus aastas sajab enam kui 2000 mm. On piirkondi, kus päevased maksimumtemperatuurid võivad ületada 50°C ja alasid, kus öised miinimumid võivad langeda -10°C-ni.

Mehhiko lõunapoolses keskosas Mexico piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid juulist veebruarini 21°C–23°C ning märtsist maini 25°C–27°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 6°C–8°C ning ülejäänud aastal 9°C–12°C. Keskmine õhuniiskus on 56%, kusjuures alla 50% on keskmine õhuniiskus ainult veebruaris, märtsis ja aprillis ning juunist septembrini on keskmine õhuniiskus 70% lähedal. Sademeid on aastas 820 mm. Sademed jaotuvad väga ebaühtlaselt. Novembrist märtsini sajab iga kuu vähem kui 15 mm, aprillis, mais ja oktoobris sajab 25–65 mm ning juunist septembrini sajab iga kuu 130–180 mm.

Mehhiko põhjaosas, Vaikse ookeani äärsel alal Culiacán’i piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 28°C–29°C, märtsis, aprillis ja novembris 30°C–33°C ning maist oktoobrini 34°C–36°C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist märtsini 11°C–12°C ning juunist septembrini 23°C–24°C. Sademeid on aastas 670 mm. Sademed jaotuvad väga ebaühtlaselt. Märtsist maini sajab iga kuu vähem kui 5 mm, novembrist jaanuarini 20–30 mm, juulist septembrini 140 – 210 mm. Aastas on umbes 55 vihmapäeva, sh augustis 15.

Mehhiko lõunaosas Yucatáni poolsaarel Mérida piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid novembrist veebruarini 30°C–32°C, oktoobris 33°C ja ülejäänud aastal 34°C–36°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist märtsini 17°C–19°C ning maist oktoobrini 21°C–22°C. Sademeid on aastas üle 1000 mm. Sademed jaotuvad ebaühtlaselt. Jaanuarist aprillini sajab iga kuu 20–40 mm, juunist kuni oktoobrini 130–180 mm. Aastas on umbes 85 vihmapäeva, sh juulis, augustis ja septembris 13–14.

Mehhiko külastamiseks sobivad kõik aastaajad. Parim külastusaeg on oktoobrist maini.

Reisitingimused


Soovitame info riiki sisenemise tingimuste kohta üle kontrollida reisiinfo käsiraamatust Travel Information Manual

Eesti kodanikud võivad Mehhikos viibida viisavabalt maksimaalselt 180 päeva ühe aasta jooksul.

Alates 12.11.2012 võivad Mehhikos samadel tingimustel viisavabalt viibida ka Eesti pikaajalise elaniku elamisloa omanikud.

Mehhiko Suursaatkond Helsingis:

Konsulaarosakond:
Simonkatu 12 A, 6. korrus
tel. (358 9) 586 04 323
e-mail:  mexican.embassy@welho.com
Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Mehhikos.

Aukonsul Mehhikos:

Hr. Claude Le Brun
Konsulaarpiirkond: Mehhiko
Alerces 81, Bosques de las Lomas
México 11700 DF
Mexico
Tel. (52 55) 5280 8080; 5282 0246
Faks (52 55) 52 80 45 82
Kontor: (52 55) 9138 8073
e-post: Lebrun.claude@lfm.edu.mx

Tasub teada


Enamus reise Mehhikosse on murevabad. Samas välisministeerium soovitab vältida reisimist Tijuana, Ciudad Juarez, Chihuahua ja Culiacani linnadesse ning  Oaxaca ja Chipase osariikidesse (kus võib esineda narkogrupeeringute võimuvõitlusi). Soovitav kasutada kohalikke olusid hästi tundvate turismifirmade teenuseid ja infot. Ettevaatlik peaks olema ka Mehhiko pealinna Mexico D.F.-s, eelkõige  tuleks vältida pimedal ajal ringiliikumist. Soovitame säilitada tavapärast ettevaatliKkust oma isiklike asjade suhtes nii majutuskohtades kui turistide poolt külastatavates rahvarohketes kohtades.

Tähelepanu!

Troopiliste tormide periood kestab Mehhikos juunist novembrini nii Atlandi kui Vaikse ookeani rannikul. Värsket infot võimalikest tekkivatest tormidest saab USA rahvusliku orkaanikeskuse koduleheküljelt http://www.nhc.noaa.gov/index.shtml

Elekter: 127V 60 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Mexico City
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Mexico City:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: