Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika GrenadaGrenada Riik (.gd)

Rahvaarv: 90 739 inimest
Suunakood: +1
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 344 km2
Pealinn: St. George’s
Rahaühik: Ida-Kariibi dollar (XCD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise
Naabrid: Trinidad ja Tobago, Venezuela, Saint Vincent ja Grenadiinid


Grenada rannajoone pikkus on 121 km. Grenada kuulsaimat, 3 km pikkust Grand Anse randa St Georges peetakse sageli maailmas top kümne ranna hulka kuuluvaks. Rannad ja veespordiga seotud turism on eriti tähtsad peasaare lõunaosas. Õhu- ja merevee temperatuurid on aastaringselt väga kõrged ja väga sarnased. See teeb veemõnud eriti nauditavaks.

Järjest tähtsamaks muutub ökoturism, mille kõige olulisem vaatamisväärsus on Grand Etangi Metsa kaitseala koos sealse vihmametsa, imekauni järve ja jugadega. Mitme joa ümbruses ja all on võimalik ka ujuda! Purjekaga Grenadat ümbritsevates vetes seilates on võimalik kohata delfiine ja vaalasid. Purjekaid ja muid väikeseid merealuseid on võimalik rentida nii juhiga kui ka ilma.

Saareriigi pealinnas St Georges on igal aastal augusti algul suur karneval. Karnevalieelsed pidustused mitmel pool Grenadas algavad juba juulis.
Grenadat tuntakse ka vürtsisaarena, sest see riik on maailmas suuruselt teine muskaaditootja (20% maailma toodangust) ning suures mahus toodetakse ka kaneeli, nelki, ingverit, nelkpipart jne.

Väärt vaatamist

  1. Carriacou
  2. St. George’s
  3. Petite Martinique

Asukoht ja kliima


Grenada asub vulkaanilise päritoluga saarel Kariibimere lõunaosas, 12. ja 13. põhjalaiuse vahel. Lõuna-Ameerika Venezuela kohal jääb ca 160 km kaugusele lõunakaarde. Grenada koosneb 310 km2 suurusest peasaarest (põhjast lõunasse maksimaalne ulatus 34 km ja idast läände kuni 19 km) ja mitmekümnest väiksemast saarest. Grenada peasaarest põhjapoole jääva sõltlasala suurim saar on 34 km2 suurune Carriacou. Grenada peasaare kõrgeim punkt asub merepinnast 840 m kõrgusel.

Kuigi kliima on palav ja troopiline, leevendab seda kirde passaat. Keskmine temperatuur jaanuaris on 26 °C ja juulis 27 °C kraadi. Lauskmaal on juuli keskmine temperatuur 29°C. Päevaste temperatuuride vahemik on üldjuhul 26°C – 32°C ja öiste temperatuuride vahemik on 19°C – 24°C. Merevee temperatuurid on enamuses aastast vahemikus 24°C – 28°C.

Vihmaperiood on juunist novembrini. See on ka aeg, mil piirkonnas on kõige enam troopilisi torme. Peasaare mägises osas võib aastane sademete hulk küündida 3500 mm-ni, kuid tasandikulistel aladel sajab aastas kuni 1500 mm. Vihmasel perioodil on suhteline õhuniiskus keskmiselt 80% ja kuival perioodil alla 70%.

Detsembrist maini on parim külastusaeg.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Grenadas viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Elekter: 230V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: St. George’s
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS St. George’s:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: