Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia Singapur

Singapuri Vabariik (.sg)

Rahvaarv: 4 658 tuh.
Suunakood: +65
Ajavöönd: GMT +8
Pindala: 693 km2
Pealinn: City of Singapore
Rahaühik: dollar (SGD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise, hiina, malai ja tamiili
Naabrid: Malaisia, Indoneesia

Väärt vaatamist

  1. Little India
  2. Singapore Zoo
  3. Chinatown
  4. MacRitchie Reservoir
  5. Pulau Ubin
  6. Raffles Hotel
  7. Singapore Botanic Gardens
  8. Bukit Timah Nature Reserve
  9. Asian Civilisations Museum

Asukoht ja kliima


Singapur asub 63-l saarel Kagu-Aasias. Väga valdav enamus riigist asub madalamal kui 15 meetrit merepinnast, kuid kõrgeim punkt on siiski merepinnast 164 meetri kõrgusel. Singapuri pindala kasvab maa kuivenemise / kuivendamise tõttu keskmiselt ca 3,5 . 4 km2 aastas. Singapur asub ekvaatorist 1 kraad põhja pool (1°N). Seal valitseb troopiline (ekvatoriaalne), ilma eristuvate aastaaegadeta kliima. Niiskus on pidevalt kõrge ja sademed rohked (aastas keskmiselt ca 2350 mm). Niiskus on suurim hommikuti (keskmine üle 90%) ja väiksem pealelõunasel ajal (keskmine 60%). Vaatamata riigi väiksusele sajab Singapuri lääneosas märgatavalt rohkem kui idaosas! Viimase 10 aasta ööpäevane sademete rekord on 366 mm. Keskmine temperatuur liigub ööpäeva jooksul 23C ja 34C vahel. Viimase 100 aasta ööpäevase muutumise temperatuurirekordid on 19,4C ja 35,8C. Seismiliselt on Singapur suhteliselt stabiilne. Lähim murrang (maakoore lõhe) asub Singapurist mitmesaja km kaugusel Indoneesias.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Singapuris viisavabalt viibida kuni 90 päeva korraga.
Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud.


Singapuri Saatkond Berliinis:
Friedrichstrasse 200, Berlin 10117
Tel: 0190-923-256
E-post: consular@singapore-embassy.de

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame kindlasti ühendust võtta Eesti aukonsuliga Singapuris

Eesti aukonsul Singapuris:
Hr. Narinder Kumar Aswani
5 Shenton Way, #24-01 UIC Building
Singapore 068808
Tel: (65) 6324 2777
e-mail: sonny@estonia-consul.sg

Tasub teada


Singapuris kehtivad ranged tollipiirangud. Nii riiki sisenemisel kui väljumisel jälgige tollireegleid ning esitage vajadusel deklaratsioonid.

Alates 1. jaanuarist 2009 peab iga sigarett kandma tollitemplit. Suitsetajad, kes omavad ilma templita sigarette, peavad maksma trahvi (ca. 250 EUR pakilt). Soovitav on alles hoida riiki sisenemisel makstud tubakatoodete tollimaksu kviitung.

Arstiabi on Singapuris hea. Tervishoiu koha pealt tuleks tähelepanu pöörata õhusaastatusele. Aktuaalset infot (Air Pollutant Index - API)  leiate Singapuri keskkonnaameti leheküljelt http://www.nea.gov.sg/psi/  Kõrge API näiduga perioodil on soovitav püsida siseruumides. Tüüpilised kaasnevad nähud on hingamisraskused ning tugev silmade punetus.  Kui peate isiklikuks tarbeks ravimeid kaasa võtma, arvestage, et osad rohud vajavad Singapuri terviseameti luba.

Baarides ja diskoteekides  tasub arvestada kehtivate tavade ja kommetega. Meeste ebakorrektne käitumine naistega võib kaasa tuua lisaks kinnipidamisele ka kehalise karistuse. Samuti järgige avalikes kohtades ülespandud keelumärke: söömine, joomine, suitsetamine, nätsu närimine või prahi mahaviskamine on karistatav. Samuti on keelatud alkoholijoobes autojuhtimine.

Rangelt on keelatud narkootikumide ja uimastite omamine ja sissetoomine, karistusmääraks on kõrge vabaduskaotus või surmanuhtlus.

Elekter 240V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: City of Singapore
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS City of Singapore:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: