Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia BhutanBhutani Kuningriik (.bt)

Rahvaarv: 691 141 inimest
Suunakood: +975
Ajavöönd: GMT +6
Pindala: 38 394 km2
Pealinn: Thimphu
Rahaühik: ngultrum (BTN)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: dzongkha
Naabrid: Hiina, India, Bangladesh

Väärt vaatamist

 1. Gasa piirkond
 2. Snowman Trek
 3. 21 päevane matk Himaalaja mägedes.
 4. Bumthang
 5. Lhuentse
 6. Trashi Yangtse
 7. Trashigang
 8. Trongsa Dzong
 9. Punakha
 10. Thimphu
 11. Paro

Asukoht ja kliima


Bhutan asub lõuna Kesk-Aasias. Põhjapoolne osa Bhutanist asub Himaalaja mäestikus. Riigi madalaim punkt asub ca 97 m kõrgusel merepinnast ja kõrgeim punkt 7570 m kõrgusel merepinnast. Enamus riigist asub enam kui 2500 m kõrgusel merepinnast. 10% Bhutani pindalast on igilume ja liustike all. Himaalaja mäestiku piirkonda jäävas Bhutanis on aasta läbi püsiv lumikate. Lõuna-Bhutanis valitseb aga subtroopiline kliima. Pealinnas Thimphus (2200 m üle merepinna) on jaanuaris temperatuur tavaliselt -4C ja 16C vahel, kuid juunist septembrini 15C ja 24C vahel. Suvekuudel võib orgudes tõusta temperatuur ka 40C-ni. Põhja-Bhutanis sajab aastas alla 50 mm (lumena). Kesk-Bhutanis on sademeid keskmiselt 500-1500 mm. Lõuna-Bhutanis on piirkondi, kus aastane sademete hulk ületab 7000 mm. Pealinnas on aastas sademeid ca 650 mm, kusjuures detsembrist veebruarini sademed peaaegu puuduvad.Parim aeg reisimiseks on septembri lõpust novembri lõpuni ja märtsist maini.

Reisitingimused


Reisimisel bhutani on Eesti kodanikule vajalik viisa. Turistiviisasid väljastavad kohalikud litsentseeritud reisibürood.
Info: www.tourism.gov.bt

Tasub teada


Bhutani on viisat saada väga keeruline, sest Bhutan on kehtestanud ranged ja väga väikesed turismikvoodid. Väljaspool Paro ja Thimphu orge on kõik piirkonnad määratletud kui keelatud alad. Kõik reiside korraldajad Bhutanis peavad reisisihtkohtade külastamiseks saama eriloa. Välisturistidel pole lubatud mõjuva põhjuseta (eriloata) siseneda Bhutani templitesse ja kloostritesse.

Narkootikumide omamise eest on ette nähtud väga karmid karistused. Pakkige oma reisikohver ise ja ärge võtke kaasa tundmatu sisuga pagasit kellegi teise tarbeks. Tubaka müümine ja import ei ole lubatud. Avalikes kohtades (hotellid, restoranid, baarid) on suitsetamine keelatud.

Personaalsed arvutid, mobiiltelefonid, kaamerad ning teised elektroonilised seadmed tuleb riiki saabudes deklareerida.

Elekter 230V 50 Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Thimphu
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Thimphu:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: