Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia Lõuna-Korea

Korea Vabariik (.kr)

Rahvaarv: 49 milj.
Suunakood: +82
Ajavöönd: GMT +9
Pindala: 100 140 km2
Pealinn: Seoul
Rahaühik: won (KRW)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: korea
Naabrid: Hiina, Jaapan, Põhja-Korea


Roheliste uste ning avatud ja abivalmite inimeste maa. Muljet avaldavad budistide templid, kirjud käsitöö turud ning vürtsine meretoidu kultuur. Korealased armastavad mägesid, neid näeb pea kõikjal matkamas ja mägedes ronimas.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Korea Vabariigist ehk rahvapäraselt Lõuna-Koreast kümme kultuurilist objekti ja üks loodusobjekt (Jeju vulkaaniline saar). Nimistus olevate kultuuriobjektide seas on muuhulgas Hwaseongi kindlus, Hahoe ja Yangdong’i ajaloolised külad, Haeinsa budistlik tempel, Changdeokgungi palee, Bulguksa tempel.

Eredaid elamusi pakkuvate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Korea kolm ajaloolist pealinna, st Seoul, Gyeongju ja Buyeo, aga ka paljud vähem tuntud paigad, kus võib kohata iidset budistlikku kultuuri, sealhulgas budistlikku arhitektuuri. Looduse nautijatele pakuvad põnevust Baekdudaegani mäestik ning Hallasani, Seoraksani ja Jirisani mägi, mitmel pool asuvad koopad ja Kollase mere ning Jaapani mere rannik.

Täiesti teistsuguse, kuid mitte vähem tugeva elamuse suudab pakkuda Põhja- ja Lõuna-Korea vahel asuva demilitariseeritud tsooni külastamine. Seouli ülimalt pikk, tihe (pealinnas ja selle lähiümbruses üle 500 metroojaama) ja põnev metroovõrk on aga lubanud luua maailmas ainulaadse turistidele mõeldud metrooliinide turnee.

Väärt vaatamist

  1. Seoul
  2. Seoraksan
  3. Gyeongju
  4. Busan
  5. Jejudo
  6. Jirisan National Park
  7. Buyeo
  8. Gongju
  9. DMZ

Asukoht ja kliima


Lõuna-Korea asub Ida-Aasias Korea poolsaare lõuna osas, 33. ja 39. põhjalaiuse vahel. Üle poole Lõuna-Korea territooriumist on mägine. Kõrgeim punkt asub Hallasani saarel ja ulatub 1950 m kõrgusele merepinnast. Rahvastikutihedus on Lõuna-Koreas suurtes piirides varieeruv. Kõige tihedamini on asustatud maa loode- ja kaguosa.

Lõuna-Koreas on neli aastaaega: kevad (märtsi keskpaigast mai lõpuni), suvi (juunist augustini), sügis (septembrist novembrini) ja talv detsembrist märtsi keskpaigani). Temperatuurid suvel ja talvel on väga erinevad, august palav ning niiske, detsembris ja jaanuaris on miinuskraadid. Tugevad vihmasajud leiavad aset suvel mussoonide hooajal juuni lõpust juuli keskpaigani.

Lõuna-Korea loodeosas, pealinna lähistel on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 2°C – 5°C, märtsis ja novembris 10°C – 11°C, aprillis ja oktoobris 18°C – 20°C, mais 23°C, juunist septembrini 26°C – 30°C. Keskmised öised temperatuurid on detsembrist veebruarini -3°C – -6°C, aprillis ja oktoobriks 8°C – 10°C ning juunist septembrini 17°C – 22°C. Aastakeskmine õhuniiskus on 65%, kusjuures mitte ühelgi kuul ei ole see keskmiselt madalam kui 55%. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 1450 mm. Sademed jagunevad kuude vahel väga ühtlaselt. Kõige enam (enam kui 360 mm kuus) sajab juulis ja augustis. Kõige vähem (alla 25 mm) sajab detsembrist veebruarini. Aastas on keskmiselt 110 sajupäeva, kusjuures juulis ja augustis sajab pooltel päevadel. Päikeselisi tunde on aastas kokku peaaegu 2100.

Lõuna-Korea lõunarannikul Pusani piirkonnas on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 8°C – 10°C, märtsis 13°C, novembris 16°C, aprillis 18°C, mais ja oktoobris 22°C, juunist septembrini 24°C – 30°C. Keskmised öised temperatuurid on detsembrist veebruarini -1°C – 2°C, aprillis ja novembris 8°C – 10°C ning juunist septembrini 18°C – 23°C. Aastakeskmine õhuniiskus on 65%, kusjuures mitte ühelgi kuul ei ole see keskmiselt madalam kui 48%. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 1500 mm. Sademed jagunevad kuude vahel väga ühtlaselt. Kõige enam (enam kui 300 mm) sajab juulis). Kõige vähem (20 – 35 mm) sajab detsembris ja jaanuaris. Maist septembrini sajab igas kuus üle 150 mm. Aastas on keskmiselt 100 sajupäeva, kusjuures juulis sajab pooltel päevadel. Päikeselisi tunde on aastas kokku üle 2300.

Parim aeg külastamiseks on sügis, septembrist novembrini, mil taevas on sinine ning ilm tavalistelt päikseline ja soe. Kevadel on teine hea külastus aeg, mil loodus on õites. Talvel võib olla külm eriti põhja osas. Vältima peaks külastamist suvel juulist augusti lõpuni, mil sajab alla enamus aastasest sademetehulgast ning on mussoonide oht.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Lõuna-Koreas viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul.
Lõuna-Korea Saatkond Helsingis:
Fabianinkatu 8, 00130 Helsingi
Telefon: (358 9) 251 50 00
Faks: (358 9) 251 500 55

Tasub teada


Taifuunide hooaeg Lõuna-Koreas kestab juunist novembrini. Reisides tuleks säilitada tavapärast ettevaatlikkust oma isiklike asjade suhtes, eelkõige viibides suuremates linnades (Sõul, Busan), lennujaamas ja ühistranspordivahendites.

Eesti Välisministeerium soovitab vältida reisimist Yeonpyeongi saarele ning teistele loodes asuvatele saartele ( Baengnyeong, Daecheong, Sochengo, Woo). Mujal Lõuna-Koreas ohtu ei eksisteeri, kuid soovitame olla kohalike sündmustega kursis.

15. kuupäeval (välja arvatud jaanuaris, veebruaris, juulis ja detsembris) toimuvad Lõuna-Koreas üleriigilised tsiviilkaitse õppused. Õppuste tunnusteks on sireenid ning liikluse peatamine. Õppuste käigus palutakse inimestel varjuda metroojaamades asuvatesse varjenditesse. Sellises olukorras tuleb juhinduda kohalike võimude korraldustest.

Vältige demonstratsioone, mis on Lõuna-Korea puhul tavalised ning mis mõnikord võivad muutuda vägivaldseteks. Enamus demonstratsioone on siiski möödunud rahulikult.

Lõuna-Koreast ei saa otse reisida Põhja-Koreasse.

Tuleb arvestada, et taksojuhtide inglise keele oskus on minimaalne. Mugavamaks sõiduks on soovitav lasta kirjutada oma sihtkoht korea keeles ning võtta kaasa kaart, vastasel juhul võib tee juhatamine olla väga keeruline.

Kõik narkokuriteod on Lõuna-Koreas rangelt karistatavad. Pakkige oma reisikott alati ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

Elekter 220V 60 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Seoul
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Seoul:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: