Kuuba Vabariik - ReisiGuru.eeKuuba Vabariik (.cu)

Kuigi Kuuba elab jätkuvalt range käsumajanduse tingimustes ning kohalike elanike elujärg on üsna vilets, on see saareriik siiski paljude turistide meelissihtkohtade hulgas. Aastas külastab Kuubat enam kui 2,6 miljonit turisti, ja seda olukorras, kus USA kodanikel on Kuuba külastamine keelatud. Kuuba turismi aluseks on meeldivalt soe ja päikeseline kliima, imekaunid rannad, põnev koloniaalne arhitektuur ja huvitav ajalugu. Kuubal võib nautida väga mitmekesist kultuuri. Aga Kuubal võib teha ka justkui reisi ajas tagasi ja näha äraspidise sotsialismi „õitsvaid vilju“. Turist on Kuubal igas olukorras kuningas, sest turism on üks väheseid valdkondi, mis Kuubale välismaist raha sisse toob.

Eriti nauditav on Kuuba nende jaoks, kes tahavad nautida liivarandu ja ookeanit. Kuuba rannajoone pikkus on enam kui 5700 km. Sealsed õhu- ja merevee temperatuurid on aastaringselt väga kõrged ja üksteisele sarnased. Turistide jaoks leidub küllaga säravpuhta liivaga imekauneid randu, mida uhuvad kristalselt selged mereveed.


Pealinn: Havanna
Rahaühik: Kuuba konverteeritav peeso (CUC)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 53
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 110860 km2
Domeen: .cu
Naabrid: Mehhiko, Haiti, Jamaica, Kaimanisaared


Kuuba asub saarel Kariibimeres, 19. ja 24. põhjalaiuse vahel. Kuuba kui riik koosneb Kuuba nimelisest peasaarest (mis on maailmas pindalalt 17-s) ja peasaare lähedasest neljast saarestikust. Kagu-Kuubas asuvad Sierra Maestra mäed, kus asub ka riigi kõrgeim mäetipp, mis ulatub peaaegu 2000 meetrini üle merepinna.

Seal valitseb troopiline kliima, mida mahendavad passaattuuled. Keskmised temperatuurid jaanuaris on 23 °C ning 27 °C juulis. Kuiv periood kestab novembrist aprillini ja vihmaperiood maist oktoobrini. Loode-Kuubas, pealinna piirkonnas on keskmine päevane temperatuur oktoobrist aprillini 26°C ja 29°C vahel ning maist septembrini 30°C ja 32°C vahel. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 19°C ja 24°C vahel. Keskmised mereveetemperatuurid on 24°C-st (veebruaris, märtsis) kuni 28°C-ni (juunist oktoobrini). Sademete hulk aastas on ca 1200 mm. Kõige sajusemad kuud on juuni ja oktoober, mil sajab ca 180 mm; septembris on sademeid ca 140 mm. Kõige vähem sajab märtsis (alla 50 mm) ning aprillis ja detsembris (50–60 mm). Sajupäevi (sademetega üle 1 mm) on aastas ca 80. Aastakeskmine õhuniiskus on 76%.

Kuuba paikneb tornaadode piirkonnas. Enamus tugevaid, kohati ka laastavaid torme, ründavad saart septembris ja oktoobris.

Turismi tipphooajad on jõulud, uusaasta, lihavõtted ning periood juulist augustini. Juulis ja augustis on enamuses riigis väga palav. Parim külastusaeg on detsembrist maini.

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Kuuba esindusest Helsingis.

Vajalik on taotleda nn turistikaart (taotlus, koopia passi andmete lehest).

Reisimisel Kuubale on lisaks turistikaardile vajalik kehtiv pass, kinnitus majutuse kohta, edasi-tagasi pilet, piisavad rahalised vahendid.
Täpsem info: http://www.cuba.fi/forms.htm

Lennujaamas tuleb riigist lahkumisel tasuda lennujaamamaks 25 CUC isiku kohta. Maksta saab vaid kohalikus valuutas.

Kuuba esindus Helsingis:

Fredrikinkatu 61, 3. korrus, 00100 Helsingi
Tel/Faks: (+358 9) 680 20 22
Faks: (+358 9) 6431 63
E-post: cuba@embacuba.inet.fi
http://www.cuba.fi

Kuritegevus:

Suuremates linnades tuleks säilitada tavapärane tähelepanulikkus oma asjade suhtes. Havanas, Santiagos ja ka teistes turismisihtkohtades esineb taskuvargusi. Nii hotellides kui ka eramajutuses (casas particulares) mitte jätta nähtavale kohale oma dokumente või väärisasju. Üksi pimedal ajal liikumist tuleks vältida. Kui see peaks osutuma hädavajalikuks, kasutage litsenseeritud taksot.
Soovitav on kaasas kanda vaid passikoopiat. Krediitkaart võtke kaasa vaid juhul, kui on teate, et seda läheb tarvis. Väärisesemed on soovitav jätta hotelli seifi. Havanna kesklinnas esineb röövimisi rohkem, kui muudes piirkondades.

Soovitav on teha koopiad passist, krediitkaartidest, lennukipiletitest ja muudest dokumentidest ning hoida koopiaid muust varast eraldi. Vargustest tuleb koheselt teatada politseile.

Seadused ja tavad:

Alates 2010. aasta maist on riiki sisenedes kohustuslik omada reisikindlustust. Reisikindlustus on võimalik osta ka Havanna lennujaamast. Kindlustus maksab 2-3CUC päevas.
Uimastite omamine ja nendega kauplemine on rangelt keelatud, sellega kaasnevad Kuubal väga karmid karistused. Pakkige oma pagas ise ning veenduge, et keegi ei palu kaasa võtta teadmata sisuga pakki.

Piirivalve:

Kuuba piirab mitmete taimsete ja loomsete saaduste ning elektriliste seadmete sissetoomist. Tutvu enne reisi tollieeskirjadega:

Liiklus:

Liiklus on Kuubas suhteliselt hõre ning suurem osa sõidukitest on vanad ja halvas korras. Öisel ajal ei ole soovitav liigelda.

Mopeedi või mootorattaga sõites peavad nii juht kui ka kaassõitjad kandma kiivrit. Teedel liiklevad jalakäijad, jalgratturid või sinna sattunud loomad võivad pimedal ajal olla raskesti märgatavad.
Liiklusõnnetuste puhul tuleks arvestada asjaoluga, et on olnud juhtumeid, kus välismaalased on pidanud ootama kohtuotsust ligi poolteist aastat ilma õiguseta riigist lahkuda.

Arstiabi:

Tervishoiuteenused on suhteliselt heal tasemel, kuid ravimeid ja meditsiinitehnikat ei pruugi olla piisavalt.

Kuubal esineb mitmeid troopilisi nakkushaigusi. Enne reisi on soovitav konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga vältimaks reisil nakatumist. Vaktsineerimisinfo ka Vaktsiin.ee kodulehel.

Haiglasse sattudes on soovitav kohe võtta ühendust kindlustusühinguga ning arvestada, et ravi eest tuleb tasuda eelnevalt krediitkaardiga.

Sääskede tekitatud dengepalavikku esineb aeg-ajalt. Kui teil reisi ajal või pärast seda esineb palavikku ning lihas- ja peavalusid, on soovitav arstiga konsulteerida.

Kuubal on soovitav hoiduda tarbimast salateid, majoneesi, maasikaid, kraanivett, jääkuubikuid, jäätist ning küpsetamata mereande.

Kõik tõsisemad haigestumised koordineeritakse ASISTUR- toetusühingu kaudu +537-33 8920 / -57 1315.

Looduslikud tingimused:

Troopiliste orkaanide esinemisperiood kestab enamasti aprillist novembrini. Kõige tugevamad orkaanid esinevad tavaliselt septembris või oktoobris. Tormid ja üleujutused on võimalikud.
Orkaanide kohta saate lisainfot orkaanikeskuse kodulehelt (National Hurricane Center).
Enam informatsiooni http://severe.worldweather.wmo.int/
Eriolukorras tuleb järgida kohalike ametiasutuste juhiseid.

Valuuta:

Kuuba ametlik rahaühik on Kuuba peeso, mida kasutab kohalik rahvas. Alates 2004. aastast on kasutusel ka konverteeritav peeso (peso, convertible CUC), mis on mõeldud turistidele. Dollareid vahetades tuleb vahetuse eest maksta lisatasu 10%, seega on euro vahetamine soodsam. Eurosid on võimalik vahetada lennujaamades, pankades ning hotellides. Automaatidest võimalik võtta sularaha. Peesode vahetamisel dollariteks või eurodeks on vahetuskurss kehv. Kuubal kõlbavad Euroopas kasutatavad krediitkaardid nagu VISA ja EUROCARD.




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Havanna


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.