Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia GruusiaGruusia Vabariik (.ge)

Rahvaarv: 4 616 tuh.
Suunakood: +995
Ajavöönd: GMT +4
Pindala: 69 700 km2
Pealinn: Thbilisi
Rahaühik: lari (GEL)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: gruusia
Naabrid: Venemaa, Türgi, Armeenia, Aserbaidþaan

Väärt vaatamist

 1. Thibilisi
 2. Kazbegi
 3. Svaneti
 4. Batumi
 5. Kakheti
 6. Khevsureti

Asukoht ja kliima


Gruusia asub Taga-Kaukaasias Musta mere ida rannikul. Parim külastusaeg on maist septembrini. Augustis tõuseb temperatuur kohati 40 °C, see on parim aeg mägede külastamiseks, kuna siis valitseb seal päikseline ja jahe ilm. Samuti on august ka parim aeg Musta mere äärsete kuurortide külastamiseks.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Gruusias viibida viisavabalt 360 päeva. Täpsem informatsioon Gruusia välisministeeriumi kodulehe vahendusel http://www.mfa.gov.ge/index.php?lang_id=ENG&sec_id=96

Tähelepanu! Alaealisel lapsel, kes reisib isikliku passiga ning koos mõlema vanemaga Gruusiasse, peab olema kaasas apostille tunnistusega kinnitatud sünnitunnistus ning ametlikult kinnitatud tõlge. Laps, kes reisib ainult ühe vanemaga või võõra isikuga, on vaja teise vanema või vanemate volitust ja apostille tunnistusega kinnitatud sünnitunnistust koos ametlikult kinnitatud tõlkega.

Eesti Suursaatkond Tbilisis:
Likhauri 4, Saburtalo, 0171 Tbilisi, Gruusia
Telefon: (+995) 32 2365 122
Faks: (+995) 32 365 138
E-post: tbilisisaatkond@mfa.ee
www.tbilisi.vm.ee

Gruusia Suursaatkond Tallinnas:
Viru väljak 2, Metro Plaza
10111 Tallinn
Tel: +372 69 88 590
Faks: +372 64 13 000
E-mail: embassy.georgia@mail.ee, tallinn.emb@mfa.gov.ge

Konsulaarteenused
esmaspäev, kolmapäev ja neljapäev 11.00-13.00 ja 14.00-16.00
Viru väljak 2, Metro Plaza
10111 Tallinn
Tel: +372 69 88 593
Faks: +372 64 13 000
E-mail: embassy.georgia@mail.ee

Tasub teada


Reisihoiatus:

Eesti Välisministeerium soovitab Gruusiasse reisimisel säilitada kõrgendatud ettevaatlikkus. Vältida reisimist Lõuna-Osseetiasse ja Abhaasiasse ning nende lähialadele. Ettevaatlikus tuleb säilitada reisides maanteel M27, eelkõige Igoeti ja Gori ümbruses. Lahingutegevuse tagajärjel kannatanud aladelt (Lõuna-Osseetia, Gori linna ümbrus ning Abhaasia kontrolljoon) on leitud miine ja teisi lõhkekehi. Välisministeerium soovitab vastavaid piirkondi vältida kuni ohutuks kuulutamiseni. Kohapeal jälgida võimude korraldusi ning säilitada pidev ettevaatlikkus.

Oluline teada!

- Konfliktiterritooriumid Abhaasia ja Lõuna-Osseetia ei ole Gruusia valitsuse kontrolli all!

Turvalisus:

Eesti Välisministeerium soovitab võimalike probleemide vältimiseks säilitada tähelepanu enda ja oma asjade (dokumendid, raha jms) turvalisuse suhtes. Väljaspool asulaid (eriti mägedes) liikuda usaldusväärse saatjaga.

Talvel ja kevadel on mägedes laviinioht. Vihma ja suurvee ajal muutuvad teed mägedes raskesti läbipääsetavaks, seetõttu tuleks mägedesse reisi planeerides jälgida ilmateadet ja kohalikke teateid teeolude kohta.

Gruusia asub seismoloogiliselt aktiivses piirkonnas; viimane maavärin, mis tekitas väiksemaid purustusi, leidis aset 2002. a aprillis.

Kriisiolukorras (maavärin, epideemia, rahutused, relvastatud konflikt jne) edastab Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele tegevusjuhiseid raadiojaam sagedusel 102,6 Mhz.

Mida peaksid teadma Gruusia riigipiiri ületamisest:

 • Piiri tohib ületada ainult selleks avatud piiripunktides.
 • Gruusia territooriumile sisenemine ilma ametliku piirikontrollita (kaasa arvatud territooriumile, mis ei ole ajutiselt Gruusia võimude kontrolli all) on illegaalne. Piiririkkumist karistatakse rahatrahviga või vabadusekaotusega kolmest kuni viie aastani.
 • Tervis:

  Enne reisile asumist soovitame sõlmida tervisekindlustuslepingu, sest arstiabi välismaalasele on kallis.
  Soovitame pöörata tähelepanu toidu ja joogivee kvaliteedile ning eelistada kraaniveele pudelivett.
  Kuigi vaktsineerimine ei ole enne Gruusiasse reisimist kohustuslik, tuleks silmas pidada, et WHO andmetel esineb riigi kaguosas malaariaoht.

  Muu info:

  Augustis võib temperatuur sisemaal tõusta kuni 40 kraadini, seetõttu on reisides soovitatav alati võtta kaasa joogivett. Puhkuse ajal sõidavad paljud kohalikud elanikud ja turistid Musta mere äärde (eelkõige Batumisse ja Kobuletisse) ning liiklus Tbilisit ja Batumit ühendaval maanteel M27 on tihe. Teel olles arvestage, et sõidutulesid kasutavad kohalikud vaid äärmisel vajadusel, eriti ohtlik päikeseloojangu aeg, kui karja koju aetakse ja koduloomad on teel.

  Gruusias arveldatakse peamiselt sularahas, maksekaardiga on võimalik tasuda üksikutes hotellides, restoranides ja kauplustes. Tbilisis on piisavalt pangaautomaate ja valuutavahetuspunkte.

  Gruusias kehtivad EL juhiload. Asulates on kiirusepiirang 60km/h, mujal 80 km/h.
  GSM levi on hea.

  Hädaabi numbrid:

  infotelefon - 09 (vajadusel ühendatakse politsei, kiirabi või tuletõrjega)
  politsei - 002
  kiirabi - 03 ja 911
  tuletõrje - 01

  Elekter 220V, 50Hz.

  Lisaks veel..


  Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

  Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

  Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

  Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

  Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


  REISI SIHTKOHTA: Thbilisi
  KÜSI REISIPAKKUMIST
  märgitud lahtrid on kohustuslikud.


  TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Tbilisi:  SOODUSPAKKUMISED:  Värsked reisisoovitused: