Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Euroopa Bosnia ja HertsegoviinaBosnia ja Hertsegoviina (.ba)

Rahvaarv: 4 613 tuh.
Suunakood: +387
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 51 197 km2
Pealinn: Sarajevo
Rahaühik: mark (BAM)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: bosnia, horvaatia, serbia
Naabrid: Horvaatia, Serbia, Montenegro

Väärt vaatamist

  1. Sarajevo
  2. Most
  3. Bihaã
  4. Me?ugorje
  5. Daorson

Asukoht ja kliima


Bosnia ja Hertsegoviina asub Lõuna-Euroopas ida osas. Parim külastusaeg on kevadel ja suvel. Suusahooaeg kestab detsembrist märtsini. Temperatuurid Sarajevos kõiguvad -2 °C talvel kuni 27 °C suvel. Lõuna pool on temperatuurid mõne kraadi võrra kõrgemad.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Bosnia ja Hertsogoviinasse reisimine viisavaba kuni 90 päeva korraga. Täpsema viisainfo leiate kas Bosnia ja Hertsegoviina saatkonna või Bosnia ja Hertsegoviina Välisministeeriumi kodulehelt.

NB! Kõik välismaalased on peale riiki saabumist 48 tunni jooksul kohustatud end peatuskohale lähimas politseijaoskonnas registreerima. Hotellides peatuvad külalised registreeritakse hotelli personali poolt.

Bosnia ja Hertsegoviina saatkond Rootsis:

Birger Jarlsgatan 55, 111 45 Stockholm
Box 7102, 103 87 Stockholm
Tel: (46 8) 44 00 540
Faks: (46 8) 24 98 30
E-mail: amb.bih.sto@telia.com
http://www.bihambasada.se/

Eestil ei ole Bosnias ja Hertsegoviinas saatkonda ega aukonsulit. Värske reisiinfo saamiseks soovitame vaadata ka teiste EL riikide reisiinfot Bosnias ja Hertsegoviinas kohta. konsulaarabi saamiseks palume pöörduda lähimasse Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse ja vajadusel konsulteerida Eesti Suursaatkonnaga Bulgaarias tel +359 2 937 9900. Väljapool tööaega saab konsulaarabi küsimustes nõu pidada välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000 (24h).

Tasub teada


Tähelepanu!

Reisides tuleks säilitada tavapärast ettevaatlikust oma isiklike asjade suhtes, eelkõige lennujaamas, samuti liikudes suuremates linnades ja ühistranspordivahendites. Takso kasutamisel tuleks enne teenuse kasutamist hinnas kokku leppida või täpsustada tariife.

Bosnias ja Hertsegoviinas on põhjendatud oht terrorismirünnakuteks, seetõttu tuleks olla tähelepanelik suurematel rahvakogunemistel ja turistide meelispaikades. Demonstratsioonidel ja suurematel rahvakogunemistel (nt. spordivõistlused) on suur tõenäosus muutuda vägivaldseks. Viimastel aastatel on olnud palju demonstratsioone erinevates Bosnia ja Hertsegoviina piirkondades, eriti Sarajevos ja Banja Lukas. Aprillis 2010 vägivaldseks muutunud demonstratsiooni ajal Sarajevos sai vigastada hulk politseinikke ja demonstrante. 27. juunil 2010 Bugojnos toimunud terrorirünnakus hukkus üks politseinik ja mitu said vigastada.

Hea Teada:

Bosnia ja Hertsegoviina asub seismiliselt aktiivses piirkonnas, mistõttu kerged maavärinad on tavalised.

Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga (http://www.vaktsiin.ee/reisijale/kus_saab milliseid vaktsineerimisi eelnevalt teha ja kuidas vältida võimalikke terviseriske.

Lõhkemata maamiine või muud laskemoona võib leiduda vähemkäidavates kohtades mägedes ja maapiirkondades. Seetõttu tasuks matkamisel eelistada sissekäidud matkaradasid või kasutada giidi abi.

Automatkajatel tasub kindlasti üle kontrollida, kas väljastatud roheline kaart katab ka Bosnia ja Hertsegovinat.

Päästeteenistuse numbrid:

Politsei - 122
Tuletõrje - 123
Kiirabi - 124

Elekter 220V, 50Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Sarajevo
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Sarajevo:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: