Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Euroopa Slovakkia





Slovakkia Vabariik (.sk)

Rahvaarv: 5 463 tuh.
Suunakood: +421
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 49 035 km2
Pealinn: Bratislava
Rahaühik: euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: slovaki
Naabrid: Tðehhi, Poola, Ukraina, Ungari, Austria


Slovakkia on turistide seas kuulus eeskätt oma mäesuusakeskuste tõttu. Kõrvuti mäesuusatamise mitmekesiste võimalustega võib sellel maal nautida ka lummavat loodust ja rikkalikku kultuuripärandit. Slovakkias on mägesid ja orge, maalilisi maastikke, hästi säilinud keskaegse arhitektuuriga kindluseid/külasid/linnu, mitmekülgseid kultuurisündmusi ja muud põnevat.

Välisturistide seas kõige populaarsemad paigad Slovakkias on Kõrg-Tatrate mäestikupiirkond ja pealinn Bratislava. Kõrg-Tatrad ei ole ligitõmbav paik mitte üksnes mäesuusahuvilistele. See on ka populaarne mägironimise ja mägijõgedel korraldatavate parvetamiste ja kanuumatkade piirkond ning huvipakkuv mitmekesise looduse poolest. Peaaegu 40% Slovakkiast on kaetud metsaga, kusjuures Slovakkia loodus on vägagi liigirikas ning seal on palju erineva kaitsetasemega looduse kaitsealasid. Slovakkias on ka suur hulk mineraalveeallikaid ja nendega seotud Spa-sid. Ajaloo- ja kultuurihuviliste jaoks on põnevad Slovakkias asuvad ajaloolised kindlused (nt Bojnice-, Spið’i-, Bratislava-, Orava kindlus) ja kirikud (nii gooti-, romaani- kui ka barokkstiilis, sh täielikult puidust kirikud) ning terved asulad, mis on säilitanud põhiosas oma ammusest ajast pärit väljanägemise.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Slovakkiast viis kultuurilist objekti ja kaks looduslikku objekti. Kultuurilised objektid nimistus on Kirde-Slovakkias asuva Bardejov’i linna ajalooline osa; Kesk-Slovakkias asuv ajalooline Banská Ðtiavnica linn ja tema läheduses paiknevad tehnilised monumendid; Ida-Slovakkias asuv Levoèa linna ajalooline keskus koos Spið’i kindlusega ja nendega seotud kultuurilised monumendid; Slovakkia põhjapoolses keskosas paiknev Vlkolínec’i küla; Karpaatia mägipiirkonnas asuvad puukirikud (kaks katoliku-, kolm protestantlikku- ja kolm õigeusu kirikut, ehitatud kõik 16.–18. sajandil). Looduslikud objektid nimistus on Slovakkia–Ungari piiri läheduses asuvad karstikoopad; Slovakkia idaosas asuvad Karpaatia ürgsed pöögimetsad.

Väärt vaatamist

 1. Snina
 2. Vlkolínec
 3. Bardejov
 4. Spið Castle
 5. Lomnický ðtít
 6. Devín Castle
 7. Bratislava
 8. Bojnice Castle
 9. Malá Fatra
 10. Orava Castle
 11. Demänovská Ice Cave
 12. Trnava
 13. Dunajec
 14. Banská Ðtiavnica

Asukoht ja kliima


Slovakkia asub Kesk-Euroopas, 47. ja 50. põhjalaiuse vahel. Seal valitseb mõõdukas mandriline kliima, sademeid tuleb ühtlaselt kogu aasta vältel. Keskmised temperatuurid suvel 9–10 °C ja talvel ?3 °C. Mägedes on keskmised temperatuurid tulenevalt kõrgusest erinevad keskmine temperatuur suvel on 15 °C ja talvel ?5 °C. Slovakkiat on hea külastada igal aastaajal.

Slovakkia edelaosas, pealinna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 2 °C – 5 °C, märtsis ja novembris 7 °C – 11 °C, aprillis ja oktoobris 15 °C – 16 °C, mais ja septembris 21 °C – 22 °C ning juunist augustini 24 °C – 27 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini -1 °C – -4 °C, märtsis ja novembris 1 °C lähedal, aprillis ja oktoobris 4 °C – 6 °C, mais ja septembris 9 °C – 11 °C ning juunist augustini 12 °C – 15 °C. Sademeid on aastas peaaegu 600 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude lõikes vägagi ühtlaselt – kõikidel kuudel sajab 35–60 mm. Kõige vähem sajab veebruaris, märtsis ja oktoobris. Kõige enam sajab juunis. Aastas on enam kui 140 vihmapäeva. Kõige vähem sajupäevi kuus (10) on septembris ja oktoobris. Kõige enam sajupäevi (15) on detsembris.

Slovakkia idaosas, Preðovi linna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 0 °C – 3 °C, märtsis ja novembris 6 °C – 9 °C, aprillis ja oktoobris 14 °C – 15 °C, mais ja septembris 20 °C – 21 °C ning juunist augustini 24 °C – 25 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini -4 °C – -5 °C, märtsis ja novembris 0 °C lähedal, aprillis ja oktoobris 5 °C lähedal, mais ja septembris 9 °C – 10 °C ning juunist augustini 12 °C – 14 °C. Sademeid on aastas peaaegu 450 mm. Sademed jagunevad kuude lõikes ebaühtlaselt. Detsembrist märtsini on igas kuus sademeid 15–20 mm. Aprillis ning septembrist novembrini on sademeid 30–40 mm kuus. Maist augustini on sademeid 45–65 mm kuus.

Reisitingimused


Slovakkiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.

Kõik välismaalased riiki sisenedes ennast kodakondsusametis 3 päeva jooksul registreerima, Euroopa Liidu kodanikud peavad seda tegema 10 päeva jooksul. Kohale tuleb minna isiklikult, kaasas pass või ID-kaart. Tuleb täita avaldus, kuhu märgitakse elukoha aadress.

Slovakkia saatkond Lätis:

Smilðu iela 8, LV-1050 Riia, Läti
Tel: +3717814280

Tasub teada


Arstiabi:

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Elekter 220V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Bratislava




KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Bratislava:



SOODUSPAKKUMISED:



Värsked reisisoovitused: