Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Põhja-Ameerika Saint-Pierre ja MiquelonSaint-Pierre ja Miquelon (.pm)

Rahvaarv: 5 888 inimest
Suunakood: +508
Ajavöönd: GMT -3
Pindala: 242 km2
Pealinn: Saint-Pierre
Rahaühik: Euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Ameerika Ühendriigid


Kokku on saari kaheksa, kuid ainult kaks neist on käesoleval ajal inimeste poolt asustatud. Tihedamini on asustatud 26 km2 suurune Saint-Pierre saar, mis on ühtlasi ka piirkonna administratiivseks- ja kommertskeskuseks. Miquelon-Langlade koosneb tegelikult kahest saarest (110 km2 suurusest Miquelon’st ja 91 km2 suurusest Langladest), mis on omavahel ühendatud 10 km pikkuse liivase maakitsusega. Kuni 20. sajandi algusemi kutsuti Langlade ja Saint-Pierre vahelist 6 km laiust mereala Põrgu Suuks, sest seal oli kahe sajandi jooksul uppunud enam kui 600 laeva.

Saartel elab hulgaliselt mitmesuguseid merelinde. Rannikuvetes võib kohata hülgeid, seda eeskätt Miqueloni lõunarannikul asuvas laguunis. Kevadeti võib näha ka Gröönimaa rannikule suunduvaid vaalu.

Saint-Pierre ja Miqueloni elanike seas on palju baskide ja bretoonide järglasi. Seetõttu on baski rahvuslipp ja osa bretoonide rahvuslipust ka saarte mitteametlikul lipul. Igal suvel korraldatakse saartel baski festival, kus demonstreeritakse muuhulgas metsatöö- ja kivide vinnamise oskusi ning võetakse mõõtu baskide ammuste traditsioonidega rahvusspordialal, pallimängus nimega pelota.

Väärt vaatamist

  1. Saint-Pierre

Asukoht ja kliima


Saint-Pierre ja Miquelon on Prantsusmaa meretagune, osalise omavalitsusega ühisala.
Saared asuvad Kanada Newfoundlandi lõunaranniku lähedal (25 km kaugusel Newfoundlandi Burini poolsaarest), 46. põhjalaiusel.

Saari iseloomustab suhteliselt külm mereline kliima. Piirkonda mõjutavad polaaraladelt pärit õhumassid ja külm Labradori hoovus. Aastakeskmine temperatuur piirkonnas on 5°C. Kõige soojem kuu on august, mil temperatuur on 13°C–18°C. Külmimal kuul veebruaris on keskmine temperatuur -4°C lähedal. Kõige kõrgem saartel mõõdetud temperatuur on 27,5°C ja kõige madalam -24°C. Nullist madalaimaid temperatuure võib esineda oktoobrist juunini.

Sademeid on aastas ca 1300–1500 mm. Seejuures esineb lisaks vihmale ka lumesadu. 40% päevadest on sajuilmaga. Peaaegu sajal päeval aastas esineb tihedat udu. Kõige rohkem esineb udu juunis ja juulis. Kevadeti on tuuled väga muutlikud.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad viisavabalt viibida Saint Pierre ja Miquelonis 30 päeva.

Prantsuse Suursaatkond Eestis:

Toom-Kuninga 20
15185 Tallinn
Tel: +372 631 1492; +372 505 7705; +372 516 9440
http://www.ambafrance-ee.org/

Tasub teada


Enamus kohalikke roogasid põhineb mereandidel, nagu näiteks homaarid, rannakarbid, krabilised, tursk.

Saartel ei kasutata eriti tänavanimesid. Asukohti ja suundi kirjeldatakse enamasti läheduses olevate tuntumate objektide järgi.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Saint-Pierre
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Saint-Pierre:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: