Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Lõuna-SudaanLõuna-Sudaani Vabariik (.ss)

Rahvaarv: 8 260 tuh.
Suunakood: +puudub
Ajavöönd: GMT +3
Pindala: 619 745 km2
Pealinn: Juba
Rahaühik: Lõuna-Sudaani nael (SDP)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: Inglise keel
Naabrid: Etioopia, Keenia, Uganda, Kongo DRV, Kesk-Aafrika Vabariik, Sudaan

Asukoht ja kliima


Lõuna-Sudaan on merepiirita riik Aafrika kirdeosas, mis iseseisvus Sudaanist 9. juulil 2011.

Reisitingimused


Reisimisel Lõuna-Sudaani on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida saab taotleda Lõuna-Sudaani valitsuse (GOSS) välismissioonide vahendusel.

GOSS välismissioon Nairobis, Keenias:

Mijikenda Road, off James Gichuru Road
Tel: +254 (0) 20 4349107, 4349335
Fax: +254 (0) 20 4349109
E-mail: goss@iconnect.co.ke

Täpsema info riiki sisenemise tingimustest leiate lisatud lingist
http://www.southern-sudan.com/embassy-sudan.htm

Tasub teada


Eesti Välisministeerium soovitab vältida reisimist Lõuna-Sudaani seoses sealse ebastabiilse julgeolekuolukorraga. Lisaks on seal kõrge terrorismi oht, mistõttu välismaalaste turvalisus ei ole tagatud. Kui vaatamata hoiatustele on soov või vajadus Lõuna-Sudaani reisida, soovitame vormistada laialdasi riske katva reisikindlustuse ja end Välisministeeriumis registreerida.

Lõuna-Sudaan eraldus Sudaanist iseseisva riigina 9. juulil 2011. Sealne olukord on ebastabiilne ning Lõuna-Sudaani kohta kehtib reisihoiatus. Uues pealinnas Jubas on puudus toidust ja joogiveest, mistõttu reisides Lõuna-Sudaani on soovitav varuda kaasa piisavalt vett ja toitu. Lõuna-Sudaani ja Sudaani vahelist piiriala 40 km ulatuses tuleks kindlasti vältida.
Bandiitlus ja kuritegevus on väga kõrgel tasemel.

Kuritegevus:
Lõuna-Sudaanis tuleb olla tähelepanelik pisikuritegevuse suhtes. Soovitav on kaasas kanda passi koopiat ning hoida sularaha ja pangakaardid eri kohtades. Naistel ei ole soovitav liikuda üksi pimedal ajal.
Meeleavalduste pildistamine ei ole soovitav ning ametiasutuste ja sõjaväeobjektide pildistamine on keelatud.
Seaduste puudumise tõttu uues riigis ei ole turvalisus tagatud ning isegi vägivaldset kuritegevust võib esineda mitmel pool kogu riigi piires.

Seadused ja tavad:
Lõuna-Sudaan on kristlik riik. Tuleks arvestada kohalikke tavasid ja kanda sobivat rõivastust, mis ei riivaks kohalike elanike religioosseid tõekspidamisi. Rahvas on sõbralik ning külalislahke. Põhilise keelena kasutatakse araabia keelt.

Uimastite omamine ja nendega kauplemine on Lõuna-Sudaanis rangelt keelatud ja karistatav eluaegse vanglakaristuse või surmanuhtlusega. Homoseksuaalsus on karistatav.

Soovitav on vältida ujumist mageveekogudes.

Liiklus:
Liikluses on olukord kaootiline ning tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Pimedal ajal liikumist on soovitav vältida, eriti väljaspool linnu.
Lõuna-Sudaanis on parempoolne liiklus.

Arstiabi:
Arstiabi saamine võib olla raskendatud, seega enne reisile minekut on soovitav kindlasti konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida.

Eriti suvekuudel on soovitav pöörata erilist tähelepanu hügieenile ning tarvitada vaid pudelivett. Eestist reisides tuleb silmas pidada, et õhutemperatuur on suvekuudel Sudaanis erakordselt kõrge. Vältimaks ülekuumenemist ning naha päikesepõletust soovitatakse riietuda heledates toonides, kattes võimalikult palju oma kehast. Kindlasti peab kuumaga tarbima ka palju vedelikke.

Looduslikud tingimused:
Vihmaperioodil esineb üleujutusi.

Valuuta:
Riigis ei ole võimalik kasutada välismaiseid pangakaarte. Soovitav on võtta kaasa sularaha, eelkõige USA dollareid ning vahetada neid pankades või hotellides. 2006. aastast varasemate dollarikupüüride vahetamine võib olla raskendatud.
1$ = 2,67023 dinaari


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Juba
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Juba:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: