Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Okeaania Tahiti ja Prantsuse Polüneesia

Tahiti ja Prantsuse Polüneesia (.pf)

Rahvaarv: 287 032 inimest
Suunakood: +689
Ajavöönd: GMT - 10.00, - 9.30
Pindala: 4 167 km2
Pealinn: Papeete
Rahaühik: CFP frank (XPF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse


Tahiti ja Prantsuse Polüneesia on rohkem tuntud Tahitina.

Tegelikult on Tahiti üks Tuulepealsetest saartest (mitte segamini ajada Atlandi ookeanis Kariibi meres asuvate samanimeliste saartega), mis kuulub Prantsusmaale (Prantsuse Polüneesia). See meeli lummav, läbipaistvate laguunide ja korallriffidega ääristatud maapealne Paradiis on kui erutav unenägu võimatuna näivast ilust.

Häbitult võrgutav ja elegantne, meelitab see koht, ennekõike rikkaid ja kuulsaid, endaga mängima ja oma fantaasiad tõeliseks muutma.

Prantsuse Polüneesia võtab kokku kogu Vaikse ookeani saarte kõige paremad küljed - meenutades Edeni aeda oma hingematva iluga, kus reaalsustaju kaob...

Konkreetselt Tahiti on saar, kus päevane keskmine õhutemperatuur on aastaringselt 30°C-32°C ning veetemperatuur alati üle 25°C ja olulise osa aastast 28°C lähedal. Kui siia juurde arvestada kristalselt puhtad veed ja imeliselt värvikirev veealune maailm, siis on see unistuste paik nii ookeanis ujumist harrastajale, snorgeldajale, allveeujujale, purjetajale, veesuusatajale kui ka paljude teiste veega seotud aktiivsete tegevuste harrastajatele. Järjest populaarsem on Tahiti mesinädalate veetmise paigana.

Väärt vaatamist

 1. Tikehau
 2. Rurutu
 3. Huahine
 4. Raiatea
 5. Maupiti
 6. Tahiti
 7. Nuku Hiva
 8. Bora Bora
 9. Gambier Islands
 10. Fakarava
 11. Mangareva
 12. Moorea
 13. Papeete

Asukoht ja kliima


Prantsuse Polüneesia on Prantsusmaale kuuluv meretagune territoorium (collectivités d'outre-mer) Okeaanias, peamiselt 8. ja 23. lõunalaiuse vahel. Prantsuse Polüneesia on mandritest vägagi kaugel, näiteks Tahitilt on Austraalia rannikuni ca 5700 km ja Lõuna-Ameerika rannikuni ca 7900 km.

Prantsuse Polüneesia koosneb neljast suuremast saarterühmast: Seltsisaared, Lõunasaared, Tuamotu ja Gambieri saared ja Markiisaared, mis jagunevad viieks administratiivseks üksuseks. Kõik nimetatud saarterühmad on kirde-edela–suunaliselt välja venitatud. Kõige põhjapoolsemad Prantsuse Polüneesia saarestikest on Markiisisaared ja kõige lõunapoolsemad on Lõunasaared. Kõige suurema ulatusega nii põhjast lõunasse kui ka idast läände on Tuamotu saared. Seltsisaared jagunevad Tuulepealseteks saarteks (Tahiti, Moorea, Maiao, Tetiaroa ja Mehetia) ja Tuulealusteks saarteks (Huahine, Raiatea, Tahaa, Bora Bora, Maupiti, Motu Iti, Mopihaa, Fenua Ura (Scilly) ja Motu One (Bellingshauseni)) ning moodustavad ka vastavate nimedega kaks eraldi administratiivset üksust. Kokku on Prantsuse Polüneesias 35 saart ja 83 atolli kogupindalaga 4167 km² (sh siseveed). Koos majandusvetega on valduse pindala aga koguni 5.030.000 km². Saarestike omavahelised kaugused on väga suured – Prantsuse Polüneesia valduse suurim ulatus põhjast lõunasse on ca 2200 km ja idast läände ca 2400 km. Prantsuse Polüneesia elanikkond on peamiselt koondunud 1045 km2 suurusele Tahitile, kus elab ca 180 tuhat inimest ehk üle 3/5 Prantsuse Polüneesia elanikest. Vaatamata oma väiksusele on Tahiti küllalt mägine – saare kõrgeim punkt on merepinnast enam kui 2,2 km kõrgusel.

Prantsuse Polüneesias on kliima kõikjal mõõdukalt troopiline, kuid kliimaerinevused valduse erinevate osade vahel on üpris suured. Tahitil on maist oktoobrini kuiv periood ja novembrist aprillini sadude periood. Suurima sademete hulgaga on jaanuar, mil keskmiselt sajab 340 mm. Detsembris ja veebruaris on sademeid 300 mm lähedal. Alla 100 mm sajab ka juunis, juulis, septembris ja oktoobris. Samas kõige kuivemal kuul augustis tuleb sademeid vähem kui 50 mm. Aastas kokku tuleb sademeid ca 1900 mm. Keskmine temperatuur Tahitil on 20°C ja 32°C vahel (sh päeval 30°C ja 32°C vahel ning öösel 20°C ja 22°C vahel). Mõõdetud madalaim õhutemperatuur on 16°C ja kõrgeim õhutemperatuur 34°C. Veetemperatuurid on aastaringselt üle 25°C ja lõunapoolkera suvel 28°C lähedal. Kõige tugevamad tormid ründavad Tahitit tavaliselt detsembris.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib viisavabalt viibida Prantsuse Polüneesia kuni 3 kuud.
Täpsema info saamiseks pöörduge Prantsuse Suursaatkonna poole Tallinnas.

Prantsuse Suursaatkond Eestis:

Toom-Kuninga 20
15185 Tallinn
Tel: +372 631 1492; +372 505 7705; +372 516 9440
http://www.ambafrance-ee.org/

Tasub teada


Eeskätt detsembris võivad Tahitit, aga ka ka Prantsuse Polüneesia teisi piirkondi rünnata tugevad tormid

Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Papeete
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Papeete:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: