Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Okeaania NauruNauru (.nr)

Rahvaarv: 14 019 inimest
Suunakood: +674
Ajavöönd: GMT +12
Pindala: 21 km2
Pealinn: Yaren
Rahaühik: Austraalia dollar (AUD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise ja nauru
Naabrid: Tuvalu, Kiribati, Mikroneesia Liiduriigid


See tibatilluke kartulikujuline korallsaar on maailma väiksem saareriik. Samuti on see maailmas ainuke vabariik, millel puudub ametlik pealinn. 80'ndatel oli see maailmas üks rikkamaid riike tänu oma fosforiidi varudele. Tänaseks on need varud kahjuks ammendunud ja Nauru Vabariik on pankroti äärel. Saarele pääseda on raske ning turistidele vajalikud teenindused - hotellid, autorent, restoranid jne - praktiliselt puuduvad.
Vaatamata raskele majanduslikule ajale on Nauru korallsaar looduslikult väga pilkupüüdev oma lumivalgete randade, teda ümbritseva metsiku ookeani, roheliste kaljude ja nende ümber taevas liuglevate lindudega.

Väärt vaatamist

  1. Yaren

Asukoht ja kliima


Nauru on riik Okeaanias Mikroneesia saarestikku kuuluval ovaalsel Nauru korallsaarel. Et Nauru asub ekvaatori vahetus läheduses. Aasta keskmine temperatuur on 27 °C. See kõigub kuude lõikes 1°C ulatuses. Ööpäeva keskmine temperatuur kõigub 24,4°C ja 33,9°C vahel.

Reisitingimused


Reisimisel Naurule on Eesti kodanikule vajalik viisa.

Viisat on võimalik taotleda Nauru konsulaadi kaudu Austraalias (Melbourne) või Nauru Immigratsiooni ameti kaudu (Principal Immigration Officer).

Reisimisel Naurusse on vajalikud edasi-tagasi pilet või dokumendid järgmise reisisihtkoha kohta, kinnitus majutuse kohta ja piisavad rahalised vahendid.

Tasub teada


Troopiliste tormide periood esineb Naurus enamasti novembrist kuni aprillini.

Narkootikumide omamise eest on karmid karistused.

Meditsiinilise abi võimalused on väga algelised. Tuleks hoiduda moskiitohammustustest, mis võivad põhjustada palavikku, lihasvalu jms. Jooge vett ainult keedetuna või pudelivett ning vältige jookides jääd.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Yaren
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Yaren :SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: