Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika MontserratMontserrat (.ms)

Rahvaarv: 5 097 inimest
Suunakood: +1664
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 102 km2
Pealinn: Plymouth (ametlik, tegelikult maha jäetud), Brades (tegelikult toimiv)
Rahaühik: Ida-Kariibi dollar (XCD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise


Montserrat on Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigile kuuluv meretagune territoorium Kariibi meres. Saare rannajoone pikkus on 40 km. Enamus saare randu on eksootilist värvi tumedate liivadega, kuid leidub ka üks heleda liivaga rand. Õhu- ja merevee temperatuurid on aastaringselt väga kõrged ja üksteisele sarnased. Saart ümbritsev ookeanivesi on kristalselt selge ning snorgeldamiseks hästi sobiv. Läänerannikul on mitmeid huvitavaid kohti allveeujujate jaoks.

Montserrati ametlikku pealinna kutsutakse ka kaasaja Pompeiks, sest läheduses pursanud vulkaani tõttu jäeti linn 1997.a. täielikult maha. Vulkaani poolt tekitatud kahju saarele oli väga ulatuslik, kuid turistide jaoks vulkaani tegevuse tagajärjed jätkuvalt omanäoliseks ja eksootiliseks vaatamisväärsuseks.

Montserratil on 9 liiki imetajaid, sealhulgas meriveised ja mitmesugused nahkhiired. Kahepaiksetest on esindatud mitmesugused konnad, sh merikärnkonn ehk aaga. Kilpkonnasid elab piirkonnas 5 liiki, sh kuni 1,5 meetri pikkuseks kasvav roheline merekilpkonn ja enam kui 2 m pikkuseks kasvav nahkkilpkonn. Sisalikest võib kohata näiteks kuni 1,5 m pikkuseks kasvavat rohelist iguaani, ainult sellel saarel elavaid Montserrati ameivat ja Montserrati ladinavaskussi jne. Linde võib saarel kohata enam kui 110 liiki, sh endeemiline Montserrat’i peoleo.

Väärt vaatamist

  1. Plymouth
  2. Brades

Asukoht ja kliima


Montserrat asub troopilisel saarel Kariibi meres Väikestes Antillides Tuulealustes saartes, 16. põhjalaiusel. Lähim suurem saar on loodesse, enam kui 400 km kaugusele jääv Puerto Rico. Valdavalt mägise Montserrati kõrgeim tipp asub enam kui 900 m kõrgusel merepinnast. Saare lõunapoolsem osa on 1995.a. ja 1997.a. toimunud vulkaanipursete tõttu elamiseks kõlbmatu.

Keskmine temperatuur talvel on 25 °C ja suvel 30 °C. Jaanuarist aprillini võib temperatuur lauskmaal langeda kuni 17°C-ni. Juulis ja augustis ei lange temperatuur kunagi alla 21°C. Kõige madalam saare lauskmaal mõõdetud temperatuur on olnud 15°C ja see mõõdeti novembris. Kõige kõrgem esineda võiv temperatuur on detsembrist jaanuarini 34°C ja ülejäänud kuudel 37°C. Mereveetemperatuurid Montserrati läheduses on valdavalt vahemikus 24°C – 29°C.

Aastakeskmine sademete hulk on sõltuvalt piirkonnast vahemikus 1500 – 2000 mm. Kõige sademeterohkem periood kestab augustist novembrini. Oktoobris võib sademeid olla üle 200 mm. Veebruarist aprillini on sademeid enamasti kuni 100 mm. Juulist novembrini on orkaanide hooaeg.

Parim külastusaeg on detsembrist maini.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Montserrat’s viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Montserrat'st lahkudes tuleb maksta erinevaid tasusid. Pardamaks on 45 Ida-Kariibi dollarit ja turvalisusmaks 10 Ida-Kariibi dollarit (turvalisusmaks kehtib ainult isikutele, kes väljuvad John A. Osbourne'i lennujaamast).

Narkootikumide omamise eest on karmid karistused.

Meresaaduste ja elusloomade väljavedu saarelt ei ole lubatud.

Montserrat's on ainult üks haigla, kus on piiratud meditsiinilise abi saamise võimalus.

Troopiliste tormide periood esineb Montserrat's enamasti juunist kui novembrini.

Saarel asub aktiivsete kihtvulkaanide kompleks. Viimane tõsisemate tagajärgedega vulkaanipurse toimus 1995.a.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Plymouth (ametlik, tegelikult maha jäetud), Brades (tegelikult toimiv)
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Plymouth :SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: