Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika BarbadosBarbados (.bb)

Rahvaarv: 284 589 inimest
Suunakood: +1246
Ajavöönd: GMT -4
Pindala: 430 km2
Pealinn: Bridgetown
Rahaühik: BBD (dolla)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise
Naabrid: Martinique, Saint Lucia, Saint Vincent ja Grenadiinid


Barbados on väike saareriik Atlandi ookeani kesk-lääne osas Väikeste Antillide idaosas. Saare ulatus põhjast lõunasse on 34 km ja idast läände kuni 23 km, mistõttu kogu Barbadosele on lühikese aja jooksul võimalik ka jalgsimatkal tiir peale teha.

Barbados kuulub maailma kõige tihedamini asustatud saarte hulka. Lisaks külastab Barbadost igal aastal enam kui pool miljonit välisturisti. Seda riiki peetakse ühe elaniku kohta tulevas arvestuses Kariibi mere piirkonna üheks kõige jõukamaks (SKT elaniku kohta on raha ostujõudu arvestades mõne hinnangu kohaselt kõrgem kui Eestis).

Barbados koosneb korall-lubjakivist. Saare rannajoone pikkus on 97 km. Ookeani nautijate seas on populaarsed eeskätt Barbadose lääne- ja lõunarannik, kus on rahulik helesinine vesi ja valged või rooskad liivarannad. Saare idarannik on oma suurte ookeanilainete tõttu populaarne surfajate seas. Merevee- ja õhutemperatuurid on Barbadosel väga sarnased ja aastaringselt väga kõrged, mistõttu on saar ookeanis ujumist harrastajatele tõeline paradiis.

Barbadose lähedal on peaaegu 90 km pikkune korallriff. Saare läänerannikul on kaks kaitsealust veeparki. Barbadose vetes elutseb nelja liiki kilpkonnasid.

Väärt vaatamist

  1. Miami Beach
  2. Bridgetown
  3. Speightstown

Asukoht ja kliima


Barbadose saar asub saarel Kariibimere kagu osas Väikestes Antillides, 13. põhjalaiusel. Lähimad teised saared on Tuulepealsete saarte hulka kuuluvad, enam kui 100 km kaugusele jäävad Saint Lucia ning Saint Vincent ja Grenadiinid. Lähim manner on Lõuna-Ameerika Venezuela kohal (peaaegu 400 km kaugusel Barbadosest).

Barbadosel valitseb troopiline kliima. Keskmine temperatuur jaanuaris on 24 °C ja juulis 27 °C kraadi. Perioodil detsembrist aprillini on temperatuurid vahemikus 21°C–31°C. Maist novembrini on temperatuurid vahemikus 23°C – 31°C. Merevee temperatuurid on enamasti 25°C ja 28°C vahel.

Suurem vihmaperiood ja oht orkaanidele kestab juunist oktoobrini. Tõsiste tagajärgedega tornaadod on Barbadosel siiski haruldased (keskmiselt vähem kui korra veerandsajandi kohta), sest asukoha tõttu jääb see saar troopiliste tormide peamisest löögiulatusest välja. Senine viimane väga tõsiste tagajärgedega tornaado laastas Barbadost 1955.a. 2010.a. ründas saart orkaan Tomas, kuid see suutis tekitada vaid väikeseid purustusi.

Barbadosel valitseb kaks aastaaega, millest ühel on sademeid märksa enam kui teisel. Maist novembrini kestab „märg hooaeg“ ja detsembrist aprillini „kuiv hooaeg“. Aastane sademete hulk jääb saare erinevates piirkondades 1000 ja 2300 mm vahele. Enamuse aastast puhuvad leebed tuuled kiirusega 0,3 – 0,5 m sekundis.

Parim- ja populaarsem külastusaeg on detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib riigis viibida viisavabalt 3 kuud 6 kuu pikkuse perioodi jooksul.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Troopiliste tormide periood esineb Barbadosel enamasti juunist kuni novembrini.

Piirkonnas võib esineda maavärisemisi ja maalihkeid.

Hoiduda tuleks moskiitohammustustest, mis võivad põhjustada palavikku, lihasvalu jne.

Alates 2010.a. oktoobrist on Barbadosel avalikes kohtades suitsetamine keelatud.

Kaitsevärvi riietuse kandmine on kõikidel tsiviilisikutel, sh lastel, Barbadosel keelatud.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Bridgetown
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Bridgetown:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: