Turksi ja Caicose saarte asumaa - ReisiGuru.eeTurksi ja Caicose saarte asumaa (.tc)

Turks ja Caicos on tõeline unelmate paik rannamõnude nautijale. Saarte rannajoone kogupikkus on 389 km. Randades on valge või kergelt roosaka värvusega liivad ning säravsinine, väga hea läbipaistvusega merevesi. Õhu- ja veetemperatuurid on aastaringselt väga kõrged ning üksteisele sarnased. Aastas on enam kui 340 päikeselist päeva! Merega seotud populaarsed turismiatraktsioonid on ka snorgeldamine ja allveeujumine, sest piirkonna mereloodus on imeliselt ilus ja väga mitmekesine.

Linde võib saartel kohata peaaegu 170 liiki, mistõttu saared on populaarsed linnuvaatlejate seas. Sealsete lindude hulgas on näiteks pelikanid, flamingod, kalakotkad, haigrud, fregattilinnud, kuuba varesed jne. Turks ja Caicose pisisaartel võib kohata ka häbelikku ja ohutut mägiiguaani (Cyclura carinata), kelle ainus elupaik maailmas ongi Turks ja Caicose saartel. Saarte lähistel võib aga jaanuari lõpust varase aprillini kohata oma rännuteel olevaid majesteetlikke küürvaalu. Vaalade vaatlemiseks korraldatakse spetsiaalseid ekskursioone.

Turksi saartel asub ka kariibimere kuninglikke merekarpe kasvatav farm, mida peetakse maailmas ainulaadseks ja mida turistidel on võimalik külastada.


Pealinn: Cockburn Town
Rahaühik: U.S. dollar (USD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise
Rahvaarv: 0 inimest
Suunakood: 1649
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 948 km2
Domeen: .tc
Naabrid: Bahama


Turksi ja Caicose saared asuvad Kariibimere kirdeosas, peamiselt 21.põhjalaiusel. Saared asuvad Bahamast kagus ja Hispaniola (Haiti) saarest põhja pool. Koosnevad kahest peamisest saarte grupist – Caicose saartest ja Turksi saartest. Geograafilises mõttes on tegemist Bahama saarte kagupoolse osaga, kuid poliitiliselt on Turks ja Caicos Bahamast eraldi seisev riik.

Turks ja Caicos koosnevad kaheksast suuremat saarest ja peaaegu 300-st pisisaarest. Suurim saar on ca 144 km2 suurune Grand Caicos (Middle Caicos). Suuruselt järgmised saared on ca 116 km2 suurune North Caicos ja ca 91 km2 suurune East Caicos. Pealinn asub enam kui 17 km2 suurusel Grand Turki saarel.

Turks ja Caicose saartel valitseb suhteliselt kuiv päikeseline mereline troopiline kliima. Crand Turki saarel on keskmised temperatuurid 26°C (jaanuaris ja veebruaris) ja 29°C (juulis ja augustis) vahel. Väga harva tõuseb temperatuur üle 33°C ja väga harva langeb ka öösel alla 18°C. Merevee temperatuur on talvel 23°C – 26°C ja suvel 27°C – 29°C. Aastas sajab sel saarel umbes 600 mm. Kõige vähem sademeid on märtsis, mais ja juulis, mil sademete hulk on vähem kui 30 mm. Kõige enam sademeid on novembris (95 mm), detsembris (85 mm), oktoobris (75 mm) ja septembris (65 mm). Turks ja Caicose saarte idaosas sajab vähem – aastas 350 – 500 mm. Päikeselisi päevi on saartel aastas üle 340! Aeg-ajalt ründavad piirkonda orkaanid. Peamine orkaanide hooaeg kestab juunist novembrini.

Parim aeg külastamiseks on ajavahemik detsembrist maini.

Eesti kodanik võib Turksi ja Caicose saartel viibida viisavabalt 30 päeva.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Jootraha teenindajatele (ka taksojuhtidele) jäetakse tavaliselt 15% arve summast.

Saari ründavad aeg-ajalt orkaanid. Peamine orkaanide hooaeg kestab juunist novembrini.

Elekter 110 V / 60 Hz

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Cockburn Town


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.