Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Euroopa KosovoKosovo Vabariik (.kv)

Rahvaarv: 1 805 tuh.
Suunakood: +381
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 10 887 km2
Pealinn: Pristina
Rahaühik: euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: albaania, serbia
Naabrid: Serbia, Makedoonia, Albaania, Montenegro

Väärt vaatamist

  1. Pristina

Asukoht ja kliima


Kosovo asub Kagu-Euroopas. Seal valitseb kontinentaalne kliima palavate suvede ning külmade ja lumiste talvedega.
Parim aeg külastamiseks on maist septembrini.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Kosovos viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Tasub teada


Tähelepanuks:

1999. aastast tegutsevad Kosovos ÜRO missioon (United Nations Mission in Kosovo ehk UNMIK) ja NATO missioon (Kosovo Force ehk KFOR). Pärast Kosovo iseseisvumist 17. veebruaril 2008. aastal on ÜRO missioon oma koosseisu järk-järgult vähendanud ning tegutseb praegu veel vaid üksikutes valdkondades. 2008. aasta detsembris alustas tegevust Euroopa Liidu seni suurima ulatusega tsiviilmissioon EULEX Kosovo (European Union Rule of Law Mission in Kosovo). EULEX Kosovo abistab Kosovo võime korrakaitse, kohtumõistmise ning tolliteenustega seotud küsimustes.
Suuresti kontrollib piiri Kosovo piirivalve ning piiriületajate passidesse lüüakse Kosovo Vabariigi tempel. Esinenud on juhtumeid, kus selliste templitega passide omanikke pole üle Serbia piiri lubatud. Praegu ei ole Kosovost Serbiasse otse reisimine võimalik. Serbiasse saab sõita kas läbi Montenegro või Makedoonia.

Pealinna Priðtina lähistele rajatakse uusi maanteid, maapiirkondades on teede seisukord halvem. Autoga reisides tuleb silmas pidada, et Euroopa roheline kaart Kosovos ei kehti, seetõttu on soovitatav piiril vormistada kohalik kindlustuspoliis.

Serbiast renditud sõidukiga Kosovosse ja Kosovost renditud sõidukiga Serbiasse sõitmine pole soovitatav.

Turvalisus:

Eesti Välisministeerium soovitab võimaluse korral vältida piirkondi, kus on esineb kohalike gruppide omavahelisi kokkupõrkeid, eriti tähelepanelik tuleks olla Põhja-Kosovos asuvas Mitrovica linnas. Soovitatav on vältida ka suuremaid rahvakogunemisi, mis samuti võivad lõppeda vägivallatsemisega. On olnud juhtumeid, kus relvastatud salgad peatavad sõiduteedel autosid.

Mõningates piirkondades leidub lahingutegevuse ajast jäänud maamiine ja muid lõhkekehasid, seetõttu on soovitatav kohalikelt võimalike ohtude kohta teavet küsida ja võimaluse korral vältida omapead reisimist. Turvalisem on liikuda mööda suuremaid maanteid.

Eesti Välisministeerium soovitab võimalike probleemide vältimiseks säilitada tähelepanu enda ja oma asjade suhtes.

Kosovo asub seismiliselt aktiivses piirkonnas, kus nõrgemad maavärinad on tavalised. Tugevamaid maavärinaid on siiski harva.
Soojadel ja kuivadel perioodidel esineb metsatulekahjusid.

Kosovo ametlik rahaühik on euro. Priðtinas töötavad mõned pangaautomaadid, mis aktsepteerivad ka rahvusvahelisi pangakaarte, kuid valdavalt arveldatakse sularahas ning seetõttu on soovitatav võtta kaasa vajalik summa sularaha.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Pristina
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Pristina:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: