Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika MaliMali Vabariik (.ml)

Rahvaarv: 13 milj.
Suunakood: +223
Ajavöönd: GMT
Pindala: 1 240 000 km2
Pealinn: Bamako
Rahaühik: Kesk-Aafrika frank (XOF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Alþeeria, Burkina Faso, Elevandiluurannik, Guinea Vabariik, Mauritaania, Niger, Senegal


Väärt vaatamist

 1. Dogon Country
 2. Timbutku
 3. Djenné
 4. Niger River
 5. Bamako

Asukoht ja kliima


Mali asub Lääne-Aafrikas. Kõige märjem on Mali's juulis ja augustis, kuid vihmaperiood (paduvihmad ja veetasem tõus ning äikesetormid) kestab juunist septembrini. Kõige palavamad kuud on aprillist juunini, mil temperatuur on sageli üle 40 ° C, septembris ja oktoobris on samuti väga soe. Jaanuarist juunini puhub soe ja tolmune harmattan'i tuul, mis ärritab kõri ja vähendab nähtavust.
  Kõige parem külastusaeg on novembrist jaanuarini, mil tuuled toovad kirdest jahedamat õhku, hoides päevased temperatuurid 30 ° C kandis. Jõereisid on tavaliselt võimalikud detsembrini, kuna vihma puudumisel langeb veetase.

  Reisitingimused


  Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Mali saatkonnas Berliinis.

  Turismihooajal, detsembrist veebruarini, on Eesti kodanikele võimalik viisa vormistada ka piiril. Täpsema informatsiooni saamiseks palume kontakteeruda Mali saatkonnaga.

  NB! Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument. Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: "Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat", mis on väljastatud enne 15.12.2007 või "Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend", mis on väljastatud pärast 15.12.2007. Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat. Loe lähemalt Terviseameti kodulehelt.

  Eesti Vabariigi aukonsul Bamakos:

  Pr. Eva Diallo
  TorokorobougouEsinduse asukoht Google kaardil
  Bamako
  308X293
  (223) 20 28 12 15
  evadiallo2010 [ at ] yahoo.fr

  KONTAKTID

  Hädaolukorras saate alati konsulteerida välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 53 01 9999 või +372 6377 000 (24h).

  Mali saatkond Berliinis
  Kurfürstendamm 72
  10709 Berliin
  Tel: (+49-30) 319988, 319983
  Fax: (+49-30) 31998848
  E-post: ambmali@01019freenet.de

  Tasub teada


  Tuleks säilitada tavapärane ettevaatlikus oma isiklike asjade suhtes.

  Tingimused reisimiseks mööda maad on halvad, eriti vihmaperioodil juunist septembrini. Liiva ja tolmutormid on tavalised.

  Enne reisile minekut on soovitav konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida. Tähelepanu tuleks pöörata tarbitavale joogiveele ja toiduvalmistamise tavadele. Eelistada tuleks pudelivett ja vältida jääkuubikute kasutamist. Meditsiinilised teenused Malis ei ole alati kättesaadavad ja ei vasta Euroopas levinud standarditele. Kindlasti tuleks teha piisava kattega reisikindlustus, tagamaks vajadusel kiire meditsiiniabi saamise.

  Reisides islamimaades, tuleks jälgida kohalikke tavasid ning austada kohalikke tavasid ja kombeid, eriti just ramadani ajal ning pühapaikade külastamisel. Naistel on soovitav riietuda tagasihoidlikult.

  Elekter: 220V, 50Hz.


  Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

  Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

  Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

  Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

  Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Bamako
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Bamako:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: