Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aasia LaosLaose Demokraatlik Rahvavabariik (.la)

Rahvaarv: 6 835 tuh.
Suunakood: +856
Ajavöönd: GMT +7
Pindala: 236 800 km2
Pealinn: Vientiane
Rahaühik: kip (LAK)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: lao
Naabrid: Myanmar/Birma, Hiina, Kamboþa, Tai


Laos on mõistatuslik ja karismaatiline maailmanurk oma muinasjutulise loodusega -  maona roomavate jõgede, mäestike ning lopsakate metsadega. Lao inimesed on südamlikud ning filosoofilise mõttemaailmaga. Turistide hordidest puutmatuna jäänud Laos annab rikkumata pildi Kagu Aasia traditsioonidest ja tegelikkusest.

Väärt vaatamist

  1. Luang Prabang
  2. Phonsavan
  3. Mekongi jõgi
  4. Vang Vieng
  5. Bolaven Plateau
  6. Champasak
  7. Si Phan Don
  8. Vientiane

Asukoht ja kliima


Laos asub Lõuna-Aasias. Mussoonide hooaeg on juunist oktoobrini ning kuiv hooaeg novembrist maini. Parim aeg reisimiseks on novembrist veebruarini, mil sajab vähem ja pole nii palav. Detsember, veebruar ja august on peamised turismihooajad, mil on soovitav hotellid ettebroneerida.

Reisitingimused


Reisimisel Laosesse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Laose saatkonnas Stockholmis.

Turistiviisad – viisa kehtivus- ja viibimisaeg on viisteist päeva. Viisa eest tuleb tasuda vastav viisatasu. Viisa ei võimalda selle saanul Laoses töötada või taotleda mitmekordse sisenemisõigusega viisat.

Külastusviisad – väljastatakse välisriikide kodanikele, kes soovivad külastada oma sugulasi, kes töötavad Laoses. Viisa eest tuleb tasuda asjakohane viisatasu. Viisa ei võimalda selle saanul Laoses töötada või taotleda mitmekordse sisenemisõigusega viisat.

Äriviisad – väljastatakse ärimeestele, välisriikide spetsialistidele, kes tegutsevad erinevate töölepingute alustel, mitteriiklike organisatsioonide spetsialistidele ja vabatahtlikele, spetsialistidele, kes tegutsevad hariduse või meditsiini vallas, diplomaatiliste esinduste, ÜRO eriorganisatsioonide ja muude rahvusvaheliste organisatsioonide personalile, kellel on tavaline pass. Äriviisade eest tuleb tasuda vastav viisatasu. Mitmekordse sisenemisõigusega viisad võivad kehtida üks aasta, kuus kuud või kolm kuud ning neid saab pikendada iga aasta, kuue või kolme kuu tagant kuni ülesande lõpetamiseni.

Transiidiviisad – Kehtib vaid 7 päeva.

Laose saatkond Stockholmis
Badstrandsvägen 11, P.O. Box 34050, S-112 65 Stockholm
Telefon: (+46 8) 618 20 10, 695 01 60
Faks: (+46 8) 618 20 01
E-post: info@laoembassy.se
http://www.laoembassy.se

Tasub teada


Ettevaatlik tuleb olla Laose ja Tai vahelisel piirialal, kus on esinenud kokkupõrkeid valitsusvägede ja valitsusvastaste võitlejate vahel.

Levinud on dokumentide ja isiklike asjade vargused. Eriti tähelepanelik tuleb olla kohalike festivalide ja muude pidustuste ajal. Uue aasta vastuvõtu ajal aprillis kasvab kuritegude arv märgatavalt.

On olnud juhtumeid, kus turistide söökidesse või jookidesse on lisatud uimasteid. Mõnedes turistide hulgas populaarsetes restoranides sokutatakse toitude ja jookide sisse uimasteid, millele võib järgneda ohvri suhtes vägivaldne tegevus. Kasutatavad uimastid võivad sisaldada kahjulikke aineid, mis võivad kaasa tuua tõsiseid vigastusi või halvimal juhul põhjustada surma. Ärge jätke kunagi oma toitu või jooki järelvalveta!

Militaarasutuste pildistamine ja külastamine on keelatud.

2010. aasta mais vallandus riigis linnugripp. Vältige kohti, kus võite kokku puutuda lindudega. Kontrollige, et toidud, mis on valmistatud linnulihast või munadest, oleksid hoolikalt läbi küpsetatud.

Mitmetes maakohtades võib maa sees olla lõhkekehi, eriti Xieng Khouang ja Luang Prabang provintsides ning Laose ja Vietnami vahelisel piirialal. Mineeritud alad on tihti märgistamata. Soovitame maakohtades väiksematel teedel mitte sõita.

Kandke alati kaasas isikuttõendavat dokumenti (selle puudumisel võidakse karistada suure trahviga).

Laosesse saabumisel veenduge, et sisenemist kinnitav tempel kantakse passi. Templi puudumise korral võidakse hiljem trahvida.

Vihmahooaeg esineb Laoses enamasti maist kuni novembrini ning kattub Kagu-Aasia troopiliste tormide perioodiga. Tuleb arvestada, et sel ajal võib mägistes piirkondades esineda maalihkeid ning Mekongi jões üleujutusi. Jälgige kohalikke uudiseid ning ilmateateid.

Elekter 230V 50 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Vientiane
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Vientiane:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: