Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
LANZAROTE   al. 189€ või 6 € / k
Viimased kohad Lanzarotale väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
BANGKOK   al. 659€ või 22 € / k
Viimased 4 kohta Taisse väljumisega Tallinnast 11.01 ja 18.01 (14 ööd)
VAATA LÄHEMALT »
SHARM EL SHEIKH   al. 409€ või 14 € / k
Viimased kohad Sharm El Sheikh'i väljumisele (ka jõulud ja aastavahetus)
VAATA LÄHEMALT »
BANGKOK   al. 579€ või 19 € / k
Kombineeritud paketid Phuket-Bangkok – viimased 4 kohta 14.01.19 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
VARADERO   al. 679€ või 23 € / k
Viimased kohad Kuubale 11.01 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Guinea-BissauGuinea-Bissau Vabariik (.gw)

Rahvaarv: 1 534 tuh.
Suunakood: +245
Ajavöönd: GMT
Pindala: 36 120 km2
Pealinn: Bissau
Rahaühik: Kesk-Aafrika frank (XOF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: portugali

Väärt vaatamist

  1. Orango
  2. Bissau

Asukoht ja kliima


Guinea-Bissau asub Lääne-Aafrikas Atlandi ookeani ääres. Vihmaperiood on juunist oktoobrini. Kuudel enne vihmaperioodi (aprill ja mai) on väga niiske ja palav, päeva temperatuurid on harva alla 30°C.
    Parima aeg külastamiseks on hilisnovembrist kuni veebruarini, mil ilmad ja kuivad ja parajalt soojad.

Reisitingimused


Reisimisel Guine-Bisausse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Guinea-Bissau saatkonnas Brüsselis.

Guinea-Bissau saatkond Brüsselis:

Av. F. Roosevelt 70, 1050 Brüssel
Telefon: (+32 2) 647 08 90, (+32 2) 647 13 51
Faks: (+32 2) 640 43 12

Tasub teada


NB! Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: "Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat", mis on väljastatud enne 15.12.2007 või "Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend", mis on väljastatud pärast 15.12.2007.  Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat. Loe lähemalt Terviseameti kodulehelt.

Seoses ebastabiilse poliitilise olukorraga on Guinea-Bissausse reisimisel soovitav vältida poliitilisi demonstratsioone ja suuri rahvakogunemisi, kuna riigis võib esineda vägivalda.

Kui te tõsiselt kaalute reisimist Guinea- Bissausse, tuleks arvestada võimalike troopiliste nakkushaiguste ning ebapiisava meditsiinilise abiga kohapeal. Kõige sagedamini esineb koolera ja malaaria puhanguid. Mitte süüa termiliselt töötlemata toitu, vältida keetmata vett ja jääkuubikuid. Eelnevalt on soovitav konsulteerida reisimeditsiini kabinetiga ning teha vajalikud vaktsineerimised.

On soovitav säilitada suuremat ettevaatlikust oma asjade suhtes. Tähelepanu - välismaalastelt võidakse nõuda isikutuvastamiseks reisidokumenti ja kehtivat luba riigis viibimiseks (viisa), mistõttu tuleb passi kaasas kanda. Igasugune kokkupuutumine narkootikumidega on rangelt karistatav ning vanglate olukord riigis on äärmiselt kehv.

Elekter: 220V, 50Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Bissau
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.