Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Guinea VabariikGuinea Vabariik (.gn)

Rahvaarv: 10 milj.
Suunakood: +224
Ajavöönd: GMT
Pindala: 245 857 km2
Pealinn: Conakry
Rahaühik: frank (GNF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Guinea-Bissau, Senegal, Mali, Elevandiluurannik, Libeeria, Sierra-Leone

Väärt vaatamist

 1. Fouta Djalon
 2. Conakry
 3. Bossou

Asukoht ja kliima


Guinea asub Lääne-Aafrikas Atlandi ookeani ääres. Guinea on üks vihmasemaid riike Lääne-Aafrikas, kus aasta keskmine sademete hulk on 4000mm. Vihmaperiood on Guineas enamasti maist oktoobrini. Suurte vihmade ajal muutuvad väljaspool pealinna paljud teed läbitamatuteks. Keskmine temperatuur rannikul on 30°C koos suure õhuniiskusega. Talvel mägedes võib temeratuur öösiti langede alla 10°C.
  Parima aeg külastamiseks on november ja detsember, pärast vihmaperioodi lõppu, kuid enne tolmuste harmattani tuulte algust.

  Reisitingimused


  Reisimisel Guineasse on Eesti kodanikul vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Guinea saatkonnast Moskvas.

  Guinea saatkond Moskvas:

  Pomerantsev pereoulok 6, 119034 Moskva
  Telefon: (+7 495) 201 36 01
  Faks: (+7 495) 230 29 21, 201 79 57
  E-post: ambaguineemoscou@yahoo.fr

  Tasub teada


  NB! Välisministeerium ei soovita reisida Guineasse kuni olukorra rahunemiseni. Kui plaanitav reis Guineasse on siiski vältimatu, tuleks kindlasti end eelnevalt registreerida ja kohapeal jälgida sündmuste arenguid. Kindlasti tuleks hoiduda võimalikest meeleavaldustest ja demonstratsioonidest.

  Pärast sõjaväelise hunta võimuletulekut 2008. aasta detsembris on olukord riigis pingeline. Septembris pealinnas Conakrys mahasurutud meeleavaldustes oli arvukalt hukkunuid ja vigastatuid, riigis sagenenud relvastatud röövid ja kallaletungid. Rünnatud on nii ärisid kui üksikisikuid, sh. välismaa turiste. Pealinnas Conakrys tegutsevad taskuvargad. Kindlasti tuleks vältida kõikvõimalikke väärisesemete demonstreerimist (ketid, sõrmused, raha, foto ja videokaamera jms). Vältida tuleks pimedal ajal liikumist.

   Kui Guineas liigelda autoga, ei tasu enne teele asuda, kui autol on kaasas piisav kogus kütust kogu reisiteekonna tarbeks. Teede üldine olukord on halb. Riigis on hulgaliselt rajatud ajutisi kontrollpunkte, mille läbimisel kontrollitakse põhjalikult nii dokumente, kaasas olevat pagasit kui autosid.
   Kõik vääriskivid vajavad riigist väljaviimiseks ametlikku ekspordiluba. Vääriskivide smugeldamise karistused on karmid ja vanglate olukord enamasti ebarahuldav.

    POLITSEI telefon Conakrys (+224) 30 45 17 97.

    Elekter: 220V, 50Hz.


    Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

    Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

    Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

    Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

    Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Conakry
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Conakry:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: