Omaani Sultaniriik - ReisiGuru.eeOmaani Sultaniriik (.om)

Stereotüüpide kohaselt peaks Omaan olema igav kõrberiik, kus peale lõputu hulga liiva pole midagi imetlusväärset. Tegelikkuses on isegi Omaani kõrb palju mitmekülgsem – kõrvuti liivakõrbega on seal ulatuslikud kivikõrbe alad. Võib tunduda uskumatu, kuid Omaan on väga hea sihtpunkt neile, kes soovivad vaadelda vaalu, delfiine, kilpkonni (muuhulgas on olemas kilpkonnade kaitseala) või linde (Omaanis võib kohata enam kui 450 linnuliiki). Omaanis elavad ka leopardid, hüäänid, orüksid, kaljukitsed, raisakotkad, trapid, pistrikud, nektarilinnud jne.

Omaani enam kui 2000 km pikkune rannajoon loob head võimalused mitmesugusteks merega seotud tegevusteks nagu ujumine, sukeldumine, snorgeldamine, purjetamine, lohesurfamine. Osa on võimalik võtta kõrbesafarist, mägironimisest ja mitmesuguste koobaste külastamisest. Ajaloo- ja kultuurihuvilistele pakuvad pinget mitmesugused festivalid, omanäolised turud, arhitektuurilised vaatamisväärsused. Spordisõbrad saavad unustamatu elamuse kaamelite võidukihutamiselt.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Omaanist neli kultuurilist objekti. Need objektid on Omaani põhjaosa mägipiirkonnas asuv Bahla kindlus, mis on ehitatud 13 – 14 sajandil (maailmapärandi nimistus aastast 1987), 3 aastatuhandest e.Kr pärit Bat’i, Al-Khutm’i ja Al-Ayn’i arheoloogilised vaatamisväärsused (1988), viirukipuude alad Omaani lõunaosas, niisutussüsteemid Omaani põhja- ja kirdeosas (2006).


Pealinn: Masqaţ
Rahaühik: riaal (OMR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia
Rahvaarv: 0 tuh.
Suunakood: 0
Ajavöönd: GMT 4
Pindala: 309500 km2


Omaan asub Araabia poolsaare kaguosas Araabia mere ääres, peamiselt 17. ja 25. põhjalaiuse vahel. Omaan on väga valdavalt kõrb, mistõttu suur osa Omaanist on asustatud väga hõredalt. Tihedamini on asustatud maa põhjaosa rannikupiirkond ja väike ala Omaani lõunaosas rannikupiirkonnas. Tihedamini asustatud alad on ühtlasi ka mägised alad. Maa kõrgeim mäetipp, põhjaosas asuv Jabal Shams, küündib umbes 3 km kõrgusele merepinnast.

Omaanis on kuum ja valdavalt väga kuiv kliima. Enamuses Omaanist sajab on sademeid aastas kuni 100 mm, kuid mõnel pool maa lõunaosas võib aastane sademete hulk ületada 500 mm ning põhjaosas mägedes võib sademeid olla isegi 900 mm aastas. Vaatamata sademete vähesusele võib mõnel pool madalal alal olla suhteline õhuniiskus pidevalt 90% lähedal. Maist septembrini võivad Omaanis päevased temperatuurid küündida 50°C-ni. Viimastel aastatel on juunis Omaani korduvalt rünnanud India ookeani kohalt tulevad tugevad keeristormid.

Omaani kirdeosas pealinna piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 25°C ja 27°C vahel, märtsis ja novembris 29°C–30°C, aprillis ning augustist septembrini 34°C–36°C, maist juulini 38°C–40°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist märtsini 17°C–21°C, aprillis ja oktoobris 24°C ning maist septembrini 27°C–31°C. Sademeid on aastas 90 mm. Mais ja septembris ei saja enamasti üldse. Augustis, oktoobris ja novembris on sademeid kuni 2 mm. Ülejäänud kuudel on sademeid 3–17 mm. Aastas on vaid kuni 13 vihmapäeva. Seevastu päikeselisi tunde on aastas peaaegu 3500.

Maa lõunaosas Salâlah’i piirkonnas on temperatuurid veelgi ühtlasemad. Juulist detsembrini ning detsembrist veebruarini on päevased keskmised temperatuurid 27°C–28°C ning ülejäänud aastal 29°C–32°C. Öised keskmised temperatuurid on oktoobrist märtsini 21°C–23°C ning ülejäänud aastal 24°C–28°C. Sademeid on aastas üle 110 mm. Juulis ja augustis sajab 25–30 mm; ülejäänud kuudel 3–10 mm. Aastas on peaaegu 2900 päikeselist päeva.

Parim aeg külastada on novembrist märtsi keskpaigani, kus päeva temperatuurid on keskmiselt 27 °C.

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda piiril Muscati lennujaamas või Omaani saatkonnast Berliinis.

Eesti kodanikud, kes saabuvad Omaani kehtiva Dubai või Katari viisaga, saavad Omaani reisida viisavabalt.

Turismiks väljastatakse ühekordne kuni 30-päevast viibimisaega võimaldav viisa. Viisat on Omaanis viibides võimalik ka üks kord pikendada. Viisatasu on 20 omaani riaali (u 38,60 eurot).

Omaani külastamiseks ärilistel eesmärkidel tuleb taotleda mitmekordset viisat, millega on ühe aasta jooksul võimalik iga kord riigis viibida kuni 3 nädalat. Sellist viisat tavaliselt ei pikendata. Aastase viisa eest tuleb tasuda 50 omaani riaali (u 96,50 eurot).

Isikud, kes läbivad Omaani lennutransiidiga saavad viibida kuni 6 tundi lennujaama transiiditsoonis ilma viisata. Kui transiidiks kuluv aeg on pikem, siis kuni 24-tunnise transiidi ja lennupiletite olemasolul on viisa tasuta. Kuni 72-tunnise transiidi korral väljastatakse transiitviisa 5 omaani riaali eest (u 9,65 eurot). Kuni 17-aastased noored ei pea transiitviisa eest maksma.

Lastega reisimisel tuleb silmas pidada, et piiriületusel küsitakse lapsega üksireisivalt vanemalt teise vanema volitust ning saatjana reisivalt täiskasvanult lapse mõlema vanema volitust.

Pass peab kehtima 6 kuud pärast riigist lahkumist.

Riiki ei lubata Iisraeli kodanikke ning välismaalasi, kelle passis on registreeritud varasemad Iisraeli külastused.

Omaani saatkonnast Berliinis:

Clayallee 82, D-14195 Berliin
Telefon: (+49 30) 810050
Faks: (+49 30) 81005199
E-post: botschaft-oman@t-online.de

2011. aasta veebruaris toimus Omaanis mitmeid kokkupõrkeid politsei ja poliitilisi reforme nõudnud demonstrantide vahel. Politsei kasutas demonstratsioonide laiali ajamiseks relvi ning sellega kaasnes inimohvreid. Riigis viibides tuleks olla rahvarohketes kogunemispaikades eriti ettevaatlik. Meeleavalduste toimumise korral tuleks jääda oma hotelli või peatuspaika.

Riigis reisimisel peab endaga alati kaasas kandma isikut tõendavat dokumenti (võib olla koopia passist).

Riik on tugevate islami traditsioonidega. Kohustuslik on järgida kohalikke tavasid ning vältida islami väärtushinnangute riivamist. Avalikes kohtades ei ole lubatud alkoholi tarbimine ning naistel ei ole lubatud kanda keha paljastavaid riideid.

Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida ja teha reisikindlustus.

Kuna lemmikloomade riiki toomisel on kohustuslik karantiin ning eelnev Põllumajandus- ja kalandusministeeriumi luba, siis ei soovitata turismireisile lemmikloomi kaasa võtta.

Tollikontroll:

Riiki võib tuua kuni 2 liitrit/2 pudelit alkohoolseid jooke ühe pere kohta. Suurema koguse korral alkohol konfiskeeritakse ning määratakse trahv (5 omaani riaali).
Isiklikuks kasutamiseks on lubatud riiki kaasa võtta kuni 8 videosalvestuskandjat. Samas on tolliametnikel õigus ka juba väiksema hulga audio- ja visuaalsalvestustega materjalide korral need konfiskeerida. Keelatud on ebasündsaid materjale sisaldavad ajakirjad, raamatud, audio-visuaalsed salvestised jne.

Liiklus:

Omades rahvusvahelist juhiluba võivad Omaanis autot juhtida ka välismaalased. Samas on olnud olukordi, kus liiklusõnnetuse tekkimisel ei loeta välisriigi juhiluba kehtivaks. Juhiloata auto juhtimise eest on ettenähtud suured trahvid. Kõrged trahvimäärad on riigis iga liiklusrikkumiste eest (nt lubatud kiiruse piirmäära ületamine, kinnitamata turvavöödega sõitmine, punase tulega ristmiku ületamine, vales kohas parkimine jne). Alkoholi- või narkojoobes sõiduki juhtimise eest on politseil õigus isik kinni pidada, määrata kõrge trahv ning saata isik riigist välja.
Tõsisesse liiklusõnnetusse sattumise korral ei ole lubatud õnnetuspaigast lahkuda. Viivitamatult tuleb õnnetusest teavitada politseid (tel 9999). Väiksemate liiklusõnnetuste kohta tuleb osalistel järgida politsei ettekirjutusi (vt http://www.rop.gov.om) ning täita liiklusõnnetuse kohta käiv avaldus.

Liiklemisel väljaspool linnu tuleb eriti tähelepanelik olla loomade suhtes, sest kokkupõrked teed ületavate kariloomadega (ennekõike kaamelitega) on üsna sagedased.

Populaarsetel automatkadel osalemisel soovitame kindlasti reisida konvois (kaks-kolm autot), kus korraldajateks on ka kohalikud elanikud. Kuna mobiiltelefoniside ei tööta korralikult üle kogu riigi, siis on soovitav võtta kaasa ka satelliittelefon. Kõrbematkadel tuleb end põhjalikult varustada joogivee, toiduainete ning ravimitega.

Arstiabi:

Arstiabi on kättesaadavam pealinnas ning suuremates linnades. Turismi edendamisega riigis on viimastel aastatel laienenud meditsiinilise abi kättesaadavus üle riigi (sh kõrbealadel). Välismaalasi teenindavad paljud erakliinikud. Ravimeid on võimalik osta kõikidest apteekidest.

Eestist reisides tuleb silmas pidada, et õhutemperatuur aprillist oktoobrini on Omaanis erakordselt kõrge (ka üle 40° C). Vältimaks ülekuumenemist ning naha päikesepõletust soovitatakse riietuda heledates toonides, kattes võimalikult palju oma kehast. Kindlasti peab kuumaga enam tarbima ka vedelikke. Kuigi kraanivesi on riigis joogikõlbulik, kasutavad ka kohalikud joogiks enam poes müüdavat pudelivett. Ereda päikese eest tuleks kaitsta ka silmi, mistõttu päikeseprillide kasutamine on väga oluline.

On hea teada, et viimastel aastatel ei ole riigis täheldatud epideemilisi haiguspuhanguid ning tuvastatud on vaid mõned malaariahaigusjuhtumid. Siiski soovitatakse end enne reisi vaktsineerida. Reisimisel Omaani mõnest kollapalavikuga ohustatud piirkonnast tuleb piiril näidata vaktsineerimistõend, mis tõendab kaitsesüsti tegemist kuue päeva jooksul sealt piirkonnast väljumisel.

Elekter: 220/240V, 50Hz.

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - Masqaţ


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.