Süüria Araabia Vabariik - ReisiGuru.eeSüüria Araabia Vabariik (.sy)

Süüria on mitmes mõttes vastuoluline maa. Selle riigi lääneosas asuvad kaunid Vahemere rannad, kuid maa territooriumist olulise osa moodustab üpris elutu kõrb. Süürias on vaheldusrikas maastik ja mitmel pool ka küllalt mitmekülgne elusloodus, kuid seal on ka lõputuna näivat tühjust ja trööstitust. Selle maa suurimad väärtused turisti jaoks on seotud väga põneva ja rikkaliku ajaloo ning kultuuriga.

Süüria kõrgeim punkt on merepinnast 2814 kõrgusele küündiv Hermoni mägi, mis asub Süüria ja Liibanoni piiril ning mille lõunakülg on alates Kuuepäevasest sõjast 1967. aastal Iisraeli valduses. Jalamilt on selle mäe kõrgus enam kui 1800 m. Süüria Vahemere äärse rannajoone pikkus on 193 km.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Süüriast kuus kultuurilist objekti. Need on Süüria edelaosas asuv Damaskuse vanalinn, maa loodeosas paiknev Aleppo vanalinn, riigi edelaosas asuv Bosra vanalinn, Süüria keskosas kõrbeoaasis paikneva Palmyra antiiklinna varemed, Süüria lääneosas paiknev ristisõdijate kindlus Krak des Chevaliers koos Salah Ed-Din’i tsitadelliga, Süüria kirdeosas paiknevad mahajäetud ajaloolised külad (nn surnud linnad ehk umbes 40 mahajäetud küla, mis rajati valdavalt 1–7. sajandil ja jäeti maha 8–10. sajandil). Kõik nimetatud objektid on piisavalt huvitavad ka palju näinud rahvusvahelise turisti jaoks.

2011. a. alanud Süüria kodusõjale eelnenud aastatel oli Süüriat külastavate välisturistide arv järjest kasvamas. Kodusõja puhkemise järgselt on sealne turismitööstus aga lakanud toimimast. Keerulise olukorra, vee- ja toidunappuse ning pideva kõrgendatud ohu tingimustes ei ole välisturistidel võimalik Süüriat külastada enne sealse kodusõja lõppemist.


Pealinn: Damaskus
Rahaühik: nael (SYP)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 963
Ajavöönd: GMT 2
Pindala: 185180 km2
Domeen: .sy
Naabrid: Türgi, Iraak, Jordaania, Iisrael, Liibanon


Süüria asub Lähis-Idas, 32. ja 38. põhjalaiuse vahel. Rannikul valitseb Vahemereline kliima kuumade ja kuivade suvede (juuni–august) ning pehmete talvedega (detsember–veebruar). Sisemaal on palju eemale peletavalt kuivem ja palavam. Rannikupiirkondades on ka ööpäeva jooksul ja aastaaegade vahelised temperatuurierinevused oluliselt väiksemad kui sisemaal. Vahemereäärsetel aladel on suvekuudel ööpäevaste keskmiste miinimum- ja maksimumtemperatuuride vahe kõigest 3 °C. Mõnel pool rannikul sajab aastas enam kui 1000 mm, samal ajal kui sisemaal riigi lõunaosas on mõnel pool sademeid vähem kui 100 mm aastas.

Süüria edelaosas Damaskuse piirkonnas on keskmised päevased temperatuurimaksimumid detsembrist veebruarini 13 °C–15 °C, märtsis ja novembris 19 °C–20 °C, aprillis, mais ja oktoobris 25 °C–30 °C ning juunist septembrini 33 °C–36,5 °C. Öised keskmised temperatuurimiinimumid on novembrist märtsini 0 °C – 4 °C, aprillis ja oktoobris 7 °C–9 °C ning maist septembrini 11 °C–17 °C. Sademeid on aastas keskmiselt ainult umbes 135 mm. Juunist septembrini sademed enamasti puuduvad. Kõige enam sajab novembrist veebruarini, mil igas kuus on sademeid 20–30 mm. Aastas on keskmiselt 35 sajupäeva, sh detsembrist veebruarini igas kuus 6–7. Päikeselisi tunde on aastas on enam kui 3150, sh juunis, juulis ja augustis üle 350.

Süüria loodepoolses lääneosas, vahemere äärde jääva Latakia linna ümbruses on keskmised päevased temperatuurimaksimumid detsembrist veebruarini 12 °C–14 °C, märtsis, aprillis ja novembris 15 °C–18 °C, mais ja oktoobris 21 °C–22 °C ning juunist septembrini 24 °C–27 °C. Öised keskmised temperatuurimiinimumid on detsembrist märtsini 8 °C – 11 °C, aprillis ja novembris 14 °C ning maist oktoobrini 17 °C–24 °C. Sademeid on aastas keskmiselt umbes 750 mm. Juunist septembrini on sademeid igas kuus alla 10 mm. Kõige enam sajab detsembris ja jaanuaris, mil sademeid on umbes 160 mm kuus. Suhteliselt palju sajab (90 – 100 mm kuus) ka veebruaris, märtsis ja novembris. Aastas on keskmiselt 85 sajupäeva, sh veebruaris 17. Päikeselisi tunde on aastas on enam kui 2850, sh juunis, juulis ja augustis üle 315.

Parim aeg külastamiseks on märtsist maini.

Eesti kodanikule on vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Süüria saatkonnas Varssavis. 
Viisa taotlemiseks on vajalik :

  • Kehtiv pass
  • 2 täidetud taotlusankeeti
  • 2 fotot
  • Viisalõiv
  • Enam informatsiooni Süüria saatkonnast Varssavis http://www.syrian-embassy.com

    Süüria Saatkond Varssavis:

    Ul. Narbutta 19A, 02-536 Varssavi
    Telefon: (+48 22) 849 14 56; 848 48 09
    Faks: (+48 22) 849 18 47
    E-post: embsyria@palmyra.neostrada.pl
    http://www.syrian-embassy.com

    Tähelepanuks!

    Seoses pingelise olukorraga regioonis soovitab Eesti Välisministeerium Süüriat reisisihtkohana vältida.

    Alates 18. märtsist on Süüria erinevates linnades toimunud valitsusvastaseid meeleavaldusi, millega on kaasnenud vägivald. Pealinnas Damaskuses on meeleavaldajate põhiliseks kogunemiskohaks Umawiyeeni väljak. Jälgige kohalike võimude teadaandeid ning kui teie asukoha läheduses toimub meeleavaldusi, siis püsige kindlasti oma hotellis või peatuspaigas! Rahutud piirkonnad on ka riigi lõunaosas asuv Daraa linn ning rannikuäärne Latakia, kus protestijate ja julgeolekujõudude kokkupõrked on lõppenud mitmete meeleavaldajate surmaga. Vältida tuleks igasuguseid demonstratsioone ja massikogunemisi, kuna need võivad muutuda vägivaldseteks. Avalikes kohtades tuleks olla eriti tähelepanelik.

    Süürias tuleb olla tähelepanelik pisikuritegevuse suhtes, eriti kohtades, kus liigub palju turiste.

    Uimastite omamine ja nendega kauplemine on Süürias rangelt keelatud ja karistatav eluaegse vanglakaristuse või surmanuhtlusega.

    Süürias tuleks arvestada kohalikke tavasid ja kanda sobivat rõivastust, mis ei riivaks kohalike elanike religioosseid tõekspidamisi.

    Sõjaväe objektide pildistamine Süürias on keelatud.

    Arvestama peaks asjaoluga, et sularaha automaadid on vaid vähestes kohtades ning maksekaartide kasutamise võimalus ei ole laialt levinud. Valuutat saab vahetada hotellides, pankades ning spetsiaalsetes vahetuspunktides.  Tänavatel omaalgatuslik valuutavahetus on karistatav.

    Oluline teada, et kui passis on lisaks Süüria viisale Iisraeli piiriületustempel või mõne Iisraeliga piirneva riigi maapiiri ületamise tempel, ei lubata teil Süüriasse siseneda.

    Soovitav teha oma reisiplaanid selgeks enne viisa taotlemist sh kas vajate ühe, kahe või mitmekordset Süüria viisat. Juba väljastatud ühekordse viisa kordsust ei muudeta.

    Elekter: 220V, 50Hz.

    Lisaks veel...




    * märgitud väljad on kohustuslikud.



    Lennupiletid

    Majutus - Damaskus


    ROHKEM HOTELLE SIIT»

    Tegevused


    VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

    INFO

    Ettevõte: AS GoTravel
    E-post: reisiguru[ät]go.ee
    Reg.nr: 10113159
    Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
    » ReisiGurust
    » Go Traveli kinkekaart
    » Privaatsusteave
    » Reisitingimused
    » Reisija meelespea
    » Järelmaksuga

    ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.