Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika NigerNigeri Vabariik (.ne)

Rahvaarv: 15 milj.
Suunakood: +227
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 1 267 000 km2
Pealinn: Niamey
Rahaühik: Kesk-Aafrika frank (XOF)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: prantsuse
Naabrid: Alþeeria, Mali, Burkina Faso, Benin, Nigeeria, Tðaad, Liibüa

Väärt vaatamist

 1. Aïr Mountains
 2. Ténéré Desert
 3. Agadez
 4. Zinder
 5. Dosso Reserve
 6. Niamey

Asukoht ja kliima


Niger asub Lääne-Aafrikas. Parima aeg külastamiseks on detsembrist veebruarini, mil on jahedam ja kuivem periood. Märtsist juunini võib temperatuur tõusta üle 45 °C, muutes kõrbes reisimise pea võimatuks. Maist septembrini on lõuna pool kergelt vihmane.

Reisitingimused


Reisimisel Nigerúse on Eesti kodanikule vajalik, mida on võimalik taotleda Nigeri saatkonnas Bonnis. Viisat on võimalik taotleda ka posti teel.
Viisa saamiseks peab esitama järgmised dokumendid:
 • Pass; 
 • 2 täidetud viisaankeeti; 
 • 2 värvifotot; 
 • Margistatud ümbrik taotleja nimega; 
 • Riigilõivu maksmist tõendav paber.
 • Juhul kui piiri ületatakse sõiduvahendiga (auto, mootorrattas), on vajalik sõiduki kasutusvolikiri.

  Nigeri saatkond Berliinis:
  Embassy of the Republic of Niger
  Machnower Str. 24
  14165 Berlin
  Germany
  Tel. +49 30 805 89 660
  Fax +49 30 805 89 662
  E-mail: ambaniger@t-online.de

  NB! Riiki sisenemiseks on kohustuslik esitada rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument.  Kollapalaviku vastast vaktsineerimist tõendavad järgmised WHO Rahvusvaheliste Sanitaar-Meditsiiniliste eeskirjade nõuete kohaselt vormistatud dokumendid: "Kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav rahvusvaheline sertifikaat", mis on väljastatud enne 15.12.2007 või "Rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend", mis on väljastatud pärast 15.12.2007.  Rahvusvaheline kollapalaviku vastu vaktsineerimist tõendav dokument jõustub 10 päeva pärast vaktsiini manustamist ning selle kehtivuse aeg on 10 aastat. Loe lähemalt Terviseameti kodulehelt.

  Tasub teada


  Eesti Välisministeerium soovitab vältimatu vajaduseta Nigerisse mitte reisida!

  Kindlasti tuleks vältida Alabaki linnast põhjapoole jäävaid alasid, Air Massifi regiooni, Agadezi provintsi, Tahoua linna ja sellest põhjapoole jäävaid alasid ning Tillaberi provintsi.

  Terrorismioht on Nigeris väga suur. Suurimaks ohuks on inimröövid, eriti piiriäärsetel aladel. Sõites autoga väljaspool pealinna Niamey'd tuleb olla väga ettevaatlik. Relvastatud bandiidid tegutsevad enamasti väljaspool pealinna.

  Nigeri elanikkond on väga vaene, millega kaasneb kõrge kuritegevus. Soovitame üksinda mitte jalutada Gaweye hotelli, Rahvusliku Muuseumi ja Petit Marche lähistel. Samuti tuleks vältida Kennedy silda. Niamey's praktiliselt puudub öine tänavavalgustus.

  Niger on islamiriik. Tuleb austada kohalikke traditsioone ja tavasid ning jälgida, et oma riietuse ja käitumisega ei solvataks kohalike elanike usulisi tõekspidamisi (eriti Ramadani ajal).

  Militaar- ja valitsusasutuste pildistamine on keelatud. Kandke alati kaasas isikuttõendavat dokumenti.

  Meditsiinilise abi saamise võimalused on minimaalsed. Malaaria, koolera jm nakkushaigused on riigis laialt levinud. Epideemiad vallanduvad enamasti vihmaperioodil juulist kuni oktoobrini. Jooge vett ainult keedetuna või pudelivett ning vältige jookides jääd. Tänavatel müüdavat toitu ei ole soovitav tarbida.

  Krediitkaardi kasutamise võimalused on minimaalsed ning isegi suuremates hotellides ja restoranides pole see sageli võimalik. Nigeris puuduvad sularahaautomaadid.

  Elekter: 220V, 50Hz.

  Lisaks veel...


  Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

  Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

  Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

  Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

  Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


  REISI SIHTKOHTA: Niamey
  KÜSI REISIPAKKUMIST
  märgitud lahtrid on kohustuslikud.


  TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Niamey:  SOODUSPAKKUMISED:  Värsked reisisoovitused: