Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika MauritaaniaMauritaania Islamivabariik (.mr)

Rahvaarv: 3 129 tuh.
Suunakood: +222
Ajavöönd: GMT
Pindala: 1 030 700 km2
Pealinn: Nouakchott
Rahaühik: ouguija (MRO)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia ja prantsuse
Naabrid: Senegal, Mali, Alþeeria, Maroko


Mauritaania - see on metsikute rannikute, ülisuurte liivamerede (Sahara piirkond), antiiksete linnade, lummavate oaaside ja peadpööritavalt sügavate kanjonite maa.

Väärt vaatamist

  1. Nouakchott
  2. Chinguetti
  3. Oualâta
  4. Banc d'Arguin National Park

Asukoht ja kliima


Mauritaania asub Loode-Aafrikas Atlandi ookeani rannikul. Sahara piirkonnas on üllatavalt kuiv, aastane sademetehulk ei ületa 100mm. Lõunas sademetehulk kasvab küündides 600mm aasta. Enamasti sajab see maha lühikese vihmaperioodi jooksul, mis on juulist septembrini.
    Kõige meeldivaim aeg külastada Mauritaaniat on alates novembrist kuni märtsini, mil päevaste temperatuurid kõiguvad umbes 25 ° C ümber. Öösiti on üsna jahe - eriti kõrbes.

Reisitingimused


Reisimisel Mauritaaniasse on Eesti kodanikule vajalik viisa, mida on võimalik taotleda Prantsuse saatkonnas Tallinnas või Mauritaania saatkonnas Moskvas.
Täpsemat infot viisa taotlemise tingimustest soovitame täpsustada lähimast Mauritaania saatkonnast. Pass peab kehtima riiki sisenemisel vähemalt 3 kuud.

Mauritaania saatkond Moskvas:

B. Savvinskiy 21, 119121 Moskva
Telefon: (+7 495) 245 1176
Faks: (+7 495) 246 2519
E-post: ambarim@hotmail.com

Prantsuse Suursaatkond Eestis:

Toom-Kuninga 20
15185 Tallinn
Tel: +372 631 1492; +372 505 7705; +372 516 9440
http://www.ambafrance-ee.org/

Tasub teada


Tähelepanuks!

Välisministeerium soovitab ilma vältimatu vajaduseta Mauritaaniasse mitte reisida. Terrorioht on üle kogu riigi, enim ida- ja põhjapoolsetes provintsides (Tiris Zemmour, Adrar, Tagant ja Hodh el Chargui), aga ka Mali, Lääne-Sahara ja Alþeeria piiraladel. Üle riigi esineb välismaalaste suhtes suur inimröövi oht. Vältida tuleks liikumist Dakhlet Nouadhibousse ja Inchiri ning Nouadhibou Nouakchoti vahelist teed.

Kohalikel võimudel on õigus nõuda isikutuvastamise eesmärgil välismaalastelt dokumente. Soovitav on teha passi isikuandmetest ja viisa lehest koopia, mida hoida originaalist eraldi.  

Hea Teada:

Enne reisile minekut on soovitav alati konsulteerida lähima reisimeditsiini kabinetiga, milliseid vaktsineerimisi tuleks eelnevalt teha ja kuidas võimalikke terviseriske vältida.
Meditsiinilise abi kättesaadavus on Mauritaanias äärmiselt piiratud, eriti väljaspool Nouakchotti ja Nouadhiboud.  Soovitame teha kõiki võimalikke riske katva reisikindlustuse.

Reisides islamimaades, tuleks jälgida kohalikke tavasid ning respekteerida kohalike väärtushinnanguid. Eriti tundlikud ollakse ramadani ajal ning pühapaikade külastamisel. Riietuda tuleks tagasihoidlikult.  Mauritaanias on alkoholi müük ja tarbimine keelatud. Narkootikumide kasutamine või nendega kauplemine on rangelt karistatav.

Elekter: 220V, 50Hz.


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Nouakchott
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Nouakchott:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: