Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Maroko

Maroko Kuningriik (.ma)

Rahvaarv: 35 milj.
Suunakood: +212
Ajavöönd: GMT
Pindala: 446 550 km2
Pealinn: Rabat
Rahaühik: dirham (MAD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: araabia
Naabrid: Alþeeria, Mauritaania, Hispaania


Maroko on äärmiselt huvitav turismisihtkoht eeskätt kultuurilistest vaatamisväärsustest huvitatule. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Marokost koguni 9 kultuurilist objekti. Need on Maroko põhjaosas asuv Fèsi vanalinn, maa keskosas asuv Marrakechi vanalinn, põhjarannikul asuv Tétouani (Titawini) vanalinn, läänerannikul asuv Essaouira (Mogadori) vanalinn, põhjaosas asuv Meknes’i ajalooline linn, maa läänepoolses keskosas asuv portugallaste linn Mazagan (El Jadida), põhjaosas asuv Volubilise arheoloogiline koht, Maroko keskosas asuv kindlusküla Ait-Ben-Haddou ning Maroko põhjaosas Atlandi ookeani rannikul asuv Rabat kui ajalooline linn ja moodne pealinn. Lisaks on Marokos võimalik kohata põnevat kultuuri, sest see riik asub erinevate kultuuride piirialal ning ühendab endas berberite, araablaste ja nigeri-kongo rahvaste kultuuripärandit.

Teisalt on Marokos ka küllaldaselt meeliköitvat loodust. Tugevaid positiivseid elamusi suudavad pakkuda nii Atlandi ookeani rannikualad (sh kaunid ja mitmekesised rannad), Sahara kõrbe liivaväljad kui ka Kõrg-Atlase mäestik. Just Marokos (maa edelaosas) paikneb Atlase mägede ja kogu Põhja-Aafrika kõrgeim tipp – merepinnast 4167 m kõrgusel asuv Jbel Toubkali mäetipp.

Kui eeltoodule juurde lisada Maroko poliitiline stabiilsus, suhteliselt madalad hinnad, madal kuritegevus ja lähedus Euroopale, siis pole imekspandav Maroko järjest suurenev populaarsus Euroopast pärit turistide seas. Viimastel aastatel on Marokot aastas külastanud enam kui 9 miljonit välisturisti. Selle näitajaga ollakse Aafrikas Egiptuse järel teisel kohal.

Väärt vaatamist

 1. Fés
 2. Marrakesh
 3. Essaouira
 4. Volubilis
 5. Tangier
 6. Asilah
 7. Casablanca
 8. Er-Rifi mäed
 9. Meknès
 10. Kõrg-Atlase mäestik
 11. Todra kanjon
 12. Rabat
 13. Mida teha Marokos?

Asukoht ja kliima


Maroko asub Põhja-Aafrikas, peamiselt 28. ja 36. põhjalaiuse vahel. Maroko rahvastiku asustustihedus on väga ebaühtlane. Rannikupiirkonnad on mitmel pool asustatud väga tihedalt. Samas on sisemaised alad mõnel pool peaaegu inimtühjad. Ka Maroko kliima on riigi eri osades ulatuslikult varieeruv. Maa põhjaosas ja mõnel pool Atlase mäestiku lääneosas valitseb suhteliselt niiske vahemereline kliima. Samas on maa siseosa Sahara kõrbes ja seal valitseb kuiv ja kuum kõrbekliima.

Maroko põhjarannikul Rabati piirkonnas on keskmised päevased temperatuurimaksimumid detsembrist veebruarini 17 °C–18 °C, märtsist maini ja novembris 19 °C–22 °C ning juunist oktoobrini 24 °C–27,5 °C. Öised keskmised temperatuurimiinimumid on detsembrist aprillini 7 °C – 11 °C, mais ja oktoobris 13 °C–14 °C ning juunist septembrini 15 °C–18 °C. Sademeid on aastas keskmiselt umbes 550 mm ja need jaotuvad kuude lõikes väga ebaühtlaselt. Juunist septembrini on sademeid igas kuus alla 7 mm. Mais ja oktoobris on kummaski kuus sademeid 25–45 mm. Oktoobris ning jaanuarist aprillini on igas kuus sademeid 60–80 mm. Novembris ja detsembris on sademeid 90–100 mm. Aastas on keskmiselt 75 sajupäeva, sh novembrist veebruarini igas kuus 10. Päikeselisi tunde on aastas enam kui 2900, sh juulis ja augustis üle 300. Rabati piirkonnale küllaltki sarnane on kliima maroko suurima linna Casablanca piirkonnas. Peamiseks erinevuseks on sademete hulk, mis Casablancas on aastas ca 420 mm. Seejuures ei saja üheski kuus üle 80 mm.

Maroko keskosas Beni Mallali piirkonnas on keskmised päevased temperatuurimaksimumid detsembrist veebruarini 18 °C–20 °C, märtsis, aprillis ja novembris 22 °C–24 °C, mais ja oktoobris 28–29 °C ning juunist septembrini 32 °C–38 °C. Öised keskmised temperatuurimiinimumid on novembrist aprillini 3 °C – 10 °C, mais ja oktoobris 14 °C lähedal ning juunist septembrini 18 °C–21 °C. Sademeid on aastas keskmiselt umbes 310 mm ja need jaotuvad kuude lõikes ebaühtlaselt. Juunist septembrini on sademeid igas kuus alla 8 mm. Mais on sademeid 20 mm. Ülejäänud kuudel on sademeid 35–50 mm.

Parim aeg külastuseks on kevadel (märtsi keskpaigast maini), mil loodus on lopsakas ja roheline ning sügisel (september kuni november), mil suve kuumus on taandunud. Ei tohi alahinnata suviseid ekstreemseid kuumusi ja talvesid. Kui reisida talvel lõunasse, siis tuleb valmis olla külmadeks öödeks ning põhjarannikul ja Er-Rifi mägedes on talvel ja varakevadel sageli sombune.

Reisitingimused


Reisimisel Marokosse on vajalik kehtiv pass. Eesti kodanik võib Marokos viibida 90 päeva kuue kuu jooksul.

Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta Eesti aukonsuliga Marokos.
Aukonsul Casablancas:
Hr. ALI BENKIRANE
Konsulaarpiirkond: Maroko Kuningriik
38 Rue Jean Jaures
Anfa 20050
Casablanca
Morocco
Tel. (212 22) 26 96 05
Faks: (212 22) 20 21 07
E-post: abk@wanadoo.net.ma

Tasub teada


Tähelepanuks!

9. novembril 2010 toimusid Laayoune linna lähedal, Lääne-Saharas rahutused, mille tagajärjel sai vähemalt 5 inimest surma. Julgeolekujõud üritasid veekahurite ja helikopteritega ajada laiali linna lähedal asuvat Gadaym Izik laagrit. Paljud keeldusid lahkumast ning olukord muutus kiiresti vägivaldseks. Laayoune linnas süüdati põlema hooneid ja autosid. Välisministeerium soovitab kõigil Lääne-Sahara piirkonda, eriti Laayoune linna külastavatel inimestel olla äärmiselt ettevaatlik ning vältida demonstratsioonidel osalemist.

Reisimine Lääne-Sahara piirkonnas Marokos ei ole soovitatav, sest seal on maamiinide oht.

Ramadani ajal (moslemite puhastumise- ja paastukuul) sulgevad osad restoranid ja kohvikud end keset päeva ning üldised lahtiolekuajad on lühemad.

Elekter: 127/220V, 50Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Rabat
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Rabat:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: