Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
COSTA BRAVA   al. 495€ või 47 € / k
ERIPAKKUMISED Hispaania juulikuu väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Aafrika Seiðellid

Seiðelli Vabariik (.sc)

Rahvaarv: 84 000 inimest
Suunakood: +248
Ajavöönd: GMT +4
Pindala: 455 km2
Pealinn: Victoria
Rahaühik: ruupia (SCR)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise, prantsuse ja seiðellikreooli


Seiðellid on 115 saare riik keset India ookeani. Seda luksuslikku ja troopilist paradiisi võib iseloomustada 3 sõnaga - päike, ookean ja liiv. Lumivalge liivaga rannad, ebamaine rohekas-sinine meri ning lummavalt kaunid päikeseloojangud on selle riigi igapäevane rütm. Kogu selle sillerdava värvigamma keskel kaob ajataju ning rahu ja rammestus võtavad võimust. Mõtted uitavad justkui iseenesest kaugele argipäeva kohustustest - maailm tundub muredevaba ja ilus nagu Eedeni aias. Turistide jaoks on Seiðellid seotud eeskätt mereliste tegevustega. Saarte ümber olevad veed sobivad hästi nii ujujatele kui ka sukeldujatele. Seejuures on piirkonna veemaailm väga mitmekesise elustikuga – saarte läheduses on värvikirev korallriff, seal elab peaaegu 1000 liiki kalu ning aeg-ajalt võib kohata ka haruldasi kilpkonni, mis kuuluvad hiidkilpkonnade hulka.

Väärt vaatamist

  1. Victoria

Asukoht ja kliima


Seiðellid asuvad saartel Aafrika idarannikul India ookeanis, valdavalt 4. ja 10. lõunalaiuse vahel. Aafrika mandrini on saartelt 1600 km. Saarestiku saared on kas graniit- või korallsaared. Paljud väikesaared on inimasutuseta. Seiðellide kliima sõltub tuulte suunast. Oktoobrist aprillini puhuvad peamiselt loodetuuled, mis toovad endaga kaasa sooja ilma. Maist septembrini valitseb peamiselt kagutuul, mis toob endaga kaasa veidi jahedamad temperatuurid ja tugevamad tuuleiilid. Teisalt jäävad Seiðellid tsüklonite tegevuspiirkonnast välja, mistõttu väga tugevaid tuuli on väga harva. Sademeid on enamuse aastast väga palju. Kõige parem ja tuulevaiksem aeg on märtsist aprillini ja oktoobrist novembrini.

Riigi kirdeosas Mahé saarel, kus asub ka pealinn Victoria, on päevased keskmised temperatuurid juunist veebruarini 28⁰C–29⁰C ja märtsist maini 30⁰C–31⁰C. Kõrgeim mõõdetud temperatuur on 35⁰C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 24⁰C–25⁰C. Alla 18⁰C langeb temperatuur ka öösiti haruharva. Sademeid on aastas enam kui 2300 mm. Kõige sademetevaesemal perioodil juunis, juulis ja augustis sajab igal kuul kuni 75–100 mm. Kõige sademeterohkemal perioodil detsembrist veebruarini on sademeid 270–390 mm kuus. Saare mäenõlvadel võib aastane sademete hulk küündida 3600 mm-ni.

Hotelli hinnad kerkivad. Majutust võib olla keerulisem leida tipphooaegadel alates detsembrist jaanuari lõpuni, juulist augusti lõpuni ja lihavõttepühadel.

Reisitingimused


Eesti kodanik võib riigis viibida viisavabalt 3 kuud 6 kuu pikkuse perioodi jooksul.

Tasub teada


NB! Adeni lahes ja India ookeanis on piraatluse oht. Paadi/jahiga ei ole soovitav sõita saartest kaugemale kui 20 miili.

Kuritegevuse tase on Seiðelli Vabariigis suhteliselt madal, kuid tuleb olla tavapäraselt ettevaatlik. Ärge jätke väärisesemeid autosse ning olge tähelepanelik rahvarohketes kohtades, eriti Beau Vallonis ja Victoria majadevahelistes käikudes.

Ujudes tuleb olla ettevaatlik. Novembrist märtsini võib esineda väga tugevaid hoovuseid isegi ohutuna näivates vetes.

Narkootikumide omamise eest karistatakse väga karmilt.

Võtke päikesekreemid ja putukatõrjevahendid ise kaasa, kuna kohapeal võivad need olla väga kallid või mitte kättesaadavad.

Jooge vett ainult keedetuna või pudelivett ning vältige jookides jääd.

Meditsiinilise abi saamise võimalused on piiratud. Suurim haigla asub Victorias.

Elekter: 240V, 50Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Victoria
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Victoria:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: