Uganda Vabariik - ReisiGuru.eeUganda Vabariik (.ug)

Uganda on üks kõige kiirema majandusliku kasvuga riike Aafrikas. Turiste meelitab siinne kaunis mägine loodus oma matkamise ja ronimise võimalustega, mägigorillad ning uue Uganda modernne ja toimekas pealinn Kampala.

Ugandas on kümme rahvusparki ja mitukümmend eri tasemega looduskaitseala. Turistide sihtmärgiks Ugandas on eeskätt rahvuspargid. Turistide seas populaarsemad on maa edelaosas paiknev 1978 km2 suurune Kuninganna Elizabeth’i rahvuspark (üle 500 linnuliigi, peaaegu 100 liiki imetajaid, sh jõehobud, elevandid, lõvid, leopardid, ðimpansid), maa kirdeosas paiknev 3480 km2 suurune Murchison’i jugade rahvuspark (seal paiknevad Murchison’i joad ja Karuma joad, parki läbib Valge Niiluse jõgi, loomadest elavad muuhulgas elevandid, piisonid, lõvid, leopardid, jõehobud, kaelkirjakud), maa edelaosas asuv 260 km2 suurune Mburo järve rahvuspark (seal elavad muuhulgas sebrad, pühvlid, impalad, linnud enam kui 300 liigist) ja samuti maa edelosas asuv 331 km2 suurune Bwindi läbitungimatu rahvuspark (lauskmaa ja mägidþungel, mille looduslikku mitmekesisust peetakse Aafrika kõige rikkamate hulka kuuluvaks – seal elab ca 120 liiki imetajaid, peaaegu 350 liiki linde, üle 200 liigi liblikaid, üle 25 liigi konni jne; seal kasvab üle 150 liigi puid, üle 100 liigi sõnajalgu; rahvuspargi kuulsamad asukad on enam kui 300 mägigorillat; rahvuspark on läbitav üksnes jalgsi).

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Ugandast üks kultuuriline objekt ja kaks looduslikku objekti. Kultuuriliseks objektiks on Uganda lõunaosas pealinnas Kampalas Kasubi mägedes asuvad Buganda kuningate haudehitised (pärinevad 19. ja 20. sajandist, nimistus aastast 2001). Looduslikud objektid on juba nimetatud Bwindi läbitungimatu rahvuspark (nimistus alates aastast 1994) ning maa lääneosas asuv 996 km2 suurune Ruwenzori mägede rahvuspark (samuti aastast 1994). Viimatinimetatu hõlmab suurema osa Ruwenzori mäestiku Uganda piiresse jäävast alast. Rahvuspark asub Kongo Demokraatliku Vabariigi piiri ääres ja piirneb sealse Virunga rahvuspargiga. Ca 70% rahvuspargist paikneb merepinnast kõrgemal kui 2500 meetrit.


Pealinn: Kampala
Rahaühik: ðilling (UGX)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise ja suahiili
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 256
Ajavöönd: GMT 3
Pindala: 236040 km2
Domeen: .ug
Naabrid: Lõuna-Sudaan, Keenia, Kongo DRV, Rwanda, Tansaania


Uganda asub Aafrika idaosas, 5. põhjalaiuse ja 2. lõunalaiuse vahel. Uganda asub merepinnast suhteliselt kõrgel. Madalaim looduslik punkt on Alberti järv, mis asub 621 m kõrgusel merepinnast. Kõrgeim punkt on aga merepinnast 5109 m kõrgusel olev Stanley mäe Margherita tipp (mägi ise asub Uganda ja Kongo Demokraatliku Vabariigi piiril). Tegemist on Aafrika kõrguselt kolmanda mäetipuga Kilimandþaaro (5895 m) ja Kenya mäe (5199 m) järel. Lisaks Margherita mäetipule on Stanley mäel veel 8 enam kui 4,5 km kõrgust mäetippu.

Parim külastusaeg on detsembrist märtsini.

Ugandas on palju järvi ja soid, mis katavad 15% pindalast. Victoria järve ja Kyoga järve vesi voolab Niiluse ülemjooksu lisajõgedesse.

Et Uganda asub kahel pool ekvaatorit, siis sajab Ugandas igal pool peale piiriäärsete põhja- ja idapiirkondade väga palju vihma. Vihmaperiood kestab 9–11 kuud. Kõige vihmasem aastaaeg on märtsist juunini. Victoria järve ümbruses ja Lääne-Uganda mägedes on sademeid 150 cm aastas, mis võimaldab põllumeestel aastaringi toiduvilja kasvatada.

Rwenzori mägedes ja kõrgetel vulkaanidel on igilumi.

Suuremas osas riigist on temperatuurid kõrge asendi tõttu rohkem troopilised kui ekvatoriaalsed. Pealinna Kampala keskmine temperatuur on 22 kraadi.

Uganda lõunaosas Victoria järve ääres asuva pealinna piirkonnas umbes 1200 m kõrgusel merepinnast on päevased keskmised temperatuurid aprillist augustini 25 °C – 26 °C ja septembrist märtsini 27 °C – 28 °C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 16 °C – 18 °C. Üldjuhul ei kerki temperatuurid kõrgemale kui 36 °C ega lange madalamale kui 12°C. Sademeid on aastas peaaegu 1200 mm. Jaanuaris, veebruaris, juunis ja juulis sajab igas kuus 45–75 mm. Augustist oktoobrini ja detsembris sajab igas kuus 85–100 mm. Ülejäänud kuudel on sademeid 120–175 mm.

Uganda edelanurgas mitme rahvuspargi piirkonnas peaaegu 2 km kõrgusel mägedes on päevased keskmised temperatuurid 20 °C – 27 °C ja öised keskmised temperatuurid 7 °C – 15 °C. Sademeid on piirkonnas 1400–2000 mm. Kõige enam on sademeid märtsis, aprillis ja septembrist novembrini.

Eesti kodanikul on riiki sisenemiseks vaja viisat, mida on võimalik taotleda Uganda saatkonnas Taanis.
Viisa taotlemiseks on vajalik:

  • Kehtiv pass
  • Tõend, et tehtud on vaktsineerimine kollapalaviku vastu
  • 2 ankeeti
  • 2 fotot
  • Edasi-tagasi piletite broneeringud
  • Tõend töökohast
  • Piisavate rahaliste vahendite olemasolu
  • Uganda saatkond Taanis:

    Sofievej 15, 2900 Hellerup
    Telefon: (+45) 39 62 09 66
    Faks: (+45) 39 61 01 48
    E-post: info@ugandaembassy.dk
    www.ugandaembassy.dk

    Välisministeerium soovitab Uganda kirdeossa (Kotido, Moroto, Nakapiripirit, Katakwi, Kaabong, Abim, Kapchorwa ja Bukwa maakondadesse) mitte reisida kuna kuritegevuse tase seal on väga kõrge. Kongo DV ja Sudaaniga piirnevad alad võivad samuti olla ohtlikud. Maanteel sõitmine on öösiti väga ohtlik (v.a maantee Kampala linna ja Entebbe lennujaama vahel). Uganda pealinn Kampala on suhteliselt ohutu linn, kuid siiski soovitame säilitada tavapärast ettevaatlikkust oma isiklike asjade suhtes.

    Taskuvargusi ja relvastatud kallaletunge aeg-ajalt esineb. Krediitkaardipettused on Ugandas tavalised seega soovitame võtta kaasa piisavas koguses sularaha (USA dollareid, eurosid või naelsterlingeid) ning hoida seda turvalises kohas.

    Probleemide vältimiseks soovitame valitsushooneid mitte pildistada.

    Kõik narkokuriteod on Ugandas rangelt karistatavad ja karistusmäärad on pikad. Uganda kinnipidamisasutuste tingimused ei ole võrreldavad Euroopa omadega. Seetõttu pakkige alati oma reisikott ise ning ärge kunagi võtke kellegi palvel tema asju tollipunkti kaasa.

    Ugandas on oht nakatuda malaariasse. Esineb ka koolerajuhtumeid. Koha peal on soovitav vältida jookides jääkuubikuid ja juua vaid keedetud või pudelitesse villitud vett.

    Elekter: 220V, 50Hz.




    * märgitud väljad on kohustuslikud.



    Lennupiletid

    Majutus - Kampala


    ROHKEM HOTELLE SIIT»

    Tegevused


    VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

    INFO

    Ettevõte: AS GoTravel
    E-post: reisiguru[ät]go.ee
    Reg.nr: 10113159
    Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
    » ReisiGurust
    » Go Traveli kinkekaart
    » Privaatsusteave
    » Reisitingimused
    » Reisija meelespea
    » Järelmaksuga

    ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.