Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika Kaimanisaared

Kaimanisaarte asumaa (.ky)

Rahvaarv: 49 035 inimest
Suunakood: +1345
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 264 km2
Pealinn: George Town
Rahaühik: dollar (KYD)
Liiklus: vasakpoolne
Riigikeel: inglise
Naabrid: Kuuba, Jamaica


Vaatamata väga väikesele pindalale on Kaimanisaarte rannajoone pikkus umbes 160 km. Saarte kliima on väga sobiv kõikvõimalikeks merega seotud tegevusteks, sest õhu- ja veetemperatuurid on piirkonnas aastaringselt kõrged ja üksteisele sarnased. Tuntuimaks rannaks on Suur-Kaimani saare lääneosas asuv Seven Mile Beach. Vaatamata nimele ei ole ranna pikkuseks mitte 7 miili, vaid umbes 5,5 miili ehk peaaegu 9 km. Seven Mile Beach’i peetakse Kariibi mere randade seas parimate hulka kuuluvaks. Selle koralliliiva ranna läheduses paikneb hulgaliselt hotelle, restorane ja puhkekeskuseid ning turistide teenindamisega tegelevaid ettevõtteid.

Kaimanisaared on maailmakuulsad oma snorgeldamis- ja sukeldumisvõimaluste poolest. Merealuse maailma teeb eriti huvitavaks piirkonna rikkalik korallide maailm. Turistidel on mitmel pool võimalik ujuda ka koos kotkasrailiste hulka kuuluvate raidega. Kõige populaarsem sukeldumiskoht on Suur-Kaimani saarel asuv Stingray City. Saarte läheduses mere põhjas asub mitmeid laevavrakke. Muuhulgas uputati spetsiaalselt sukeldujatele mõeldes 2011.a. Suur-Kaimani saare lääneranniku lähedusse USA endine sõjalaev USS Kittiwake (ASR-13), millest sai veealune kunstlik kari.

Kaimanisaarte huviväärsuste hulka kuuluvad ka Boatswain Beach’i teemapark (23 ha-l asuv merepark, enam kui 500 tuhat külastajat aastas) koos kilpkonnafarmiga, tuletornid, mitmesugused loodus- ja matkarajad, 26 ha-l asuv botaanikaaed (kus kasvavad muuhulgas kümnest liigist orhideed, kusjuures 3 liiki neist on Kaimani saartel endeemilised). Endeemilistest liikidest elavad saartel muuhulgas Suur-Kaimani iguaan ja Cayman Brac’i papagoi. Turistidele pakutakse Kaimanisaartel ka mitmesuguseid erinevaid kalapüügivõimalusi.

Väärt vaatamist

  1. Seven Mile Beach
  2. Stingray City
  3. Cayman Brac
  4. Little Cayman
  5. George Town

Asukoht ja kliima


Kaimanisaarte asumaa asub Kariibimeres, Kuubast lõuna pool ja Jamaicast loode pool, 19. Põhjalaiusel. Asumaa koosneb kolmest saarest, milledeks on Suur-Kaiman, Väike-Kaiman ja Cayman Brac. Saarte kõrgeim punkt asub 43 m üle merepinna. Saartel ei ole ühtegi järve ega jõge.

Populaarseim külastusaeg on detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani, mil keskmine temperatuur on 23 °C. Suvi on samuti on hea külastusaeg, kuigi ilm on siis palavam (keskmine temperatuur 28 °C), aga hinnad odavamad. Vihmaperiood on maist novembrini ning kõige tugevamad sajud on septembris ja oktoobris. Juulist novembrini võib esineda orkaane.

Kaimanisaarte edelaosas, halduskeskuse George Town’i piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist märtsini 26 °C – 27 °C ja aprillist novembrini 28 °C – 30 °C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist märtsini 22 °C – 23 °C, aprillis ja novembris 25 °C ning maist oktoobrini 26 °C – 27 °C. Merevee keskmised temperatuurid on Kingstoni rannikul aastaringselt 22 °C ja 26 °C vahel. Sademeid on aastas peaaegu 1300 mm. Seejuures jagunevad sademed kuude lõikes väga ebaühtlaselt. Veebruarist aprillini sajab igas kuus vähem kui 20 mm. Detsembris ja jaanuaris on sademeid 70 – 100 mm. Oktoobris on sademeid üle 220 mm. Ülekäänud kuudel on sademeid 110–180 mm. Aastas on umbes 80 vihmapäeva. Vihmapäevi on kuude lõikes suhteliselt ühtlaselt – 4 kuni 10, kuid päevane keskmine vihma hulk on erinevatel kuudel väga erinev.

Reisitingimused


Eesti kodanik ei vaja Kaimanisaartele sisenemiseks viisat. Kaimanisaartel võib viibida viisavabalt turismi eesmärgil 30 päeva, viibimisaega on võimalik pikendada kuni 6 kuu võrra.
Vajalik on kehtiv reisidokument ning soovitavalt tagasisõidupilet. Samuti peab Kaimanisaartele sisenemisel olema valmis tõendama piisavate rahaliste vahendite olemasolu.
Täiendavate küsimustega palume pöörduda Suurbritannia saatkonna poole Tallinnas: http://ukinestonia.fco.gov.uk

Suurbritannia Saatkond Tallinnas:

Wismari 6
10136 Tallinn
EESTI
Tel. (372) 6674700
Faks. (372) 6674725
E-mail: infotallinn@fco.gov.uk
http://ukinestonia.fco.gov.uk

Tasub teada


Elekter 110V 60 Hz.

Lisaks veel...
Immigratsiooniamet


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: George Town
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS George Town:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: