Puerto Rico Ühendus - ReisiGuru.eePuerto Rico Ühendus (.pr)

Puerto Rico on Atlandi ookeanis Kariibi meres Suurtes Antillides asuv riik, mis on vabatahtlikult ühinenud USA-ga. Maa koosneb peasaarest ja selle lähedastest väikesaartest. Puerto-Ricole lähim suurem saar on Haiti. Lähim manner on Lõuna-Ameerika (Venezuelale kuuluvatel aladel).

Puerto-Rico on ideaalne paik ookeanis ujumisest huvitatutele, sest õhu- ja merevee temperatuurid on väga kõrged ja väga sarnased; merevesi ise aga kristalselt puhas.

Puerto-Rico on huvitav reisisiht loodushuvilisele. Eraldatuse tõttu kasvab Puerto-Ricos 239 taimeliiki, elab 16 linnuliiki ja 39 kahepaikse- või roomaja liiki, mis või kes on omased üksnes sellele saarterühmale. Valdav enamus neist esinevad peasaarel. Kõige tuntum Puerto-Ricos elav endeemiline liik, mis on ühtlasi selle saare uhkuse sümboliks, on väike konn Coquí. See liik (Puerto-Ricos kokku 17 alamliiki) on kergesti ära tuntav oma omapärase häälitsuse järgi, mille järgi on ta saanud endale ka nime. Konna peamine elupaik on saare kirdeosa vihmametsades, kus kasvab ka palju saarele ainuomaseid taimi.

Puerto-Ricos elab vähesel määral veel ka saare põliselanike, taino indiaanlaste ja valgete segaverelisi järeltulijaid. Tainode keelne nimetus oma kodusaare kohta on Borikén.


Pealinn: San Juan
Rahaühik: U.S. dollar (USD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania ja inglise
Rahvaarv: 0 tuh.
Suunakood: 1
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 13790 km2
Domeen: .pr
Naabrid: Dominikaan


Puerto Rico (Ameerika Ühendriikide omavalitsuslik inkorporeerimata organiseeritud ala) asub mägisel saarel Kariibimere loodeosas (18. ja 19. põhjalaiuse vahel), kus valitseb mereline troopiline kliima. Puerto-Rico kõrgeim mäetipp ulatub enam kui 1300 m üle merepinna. Lauskmaa on Puerto-Rico põhja- ja lõunarannikul. Seal asuvad ka selle maa kõige ilusamad rannad. Puerto-Ricos ei asu ühtegi looduslikku järve, kuid on peaaegu 20 suurt tehisveekogu ja enam kui 50 jõge. Puerto Rico lähedal on hulgaliselt väikesaari.
Üheks tähelepanuväärseks Puerto-Ricole kuuluvaks väikesaareks on 246 km2 suurune Culebra (nimetatud ka ka Isla Pasaje, Isla de San Ildefonso, Isla Chiquita, Ultima Virgen), mis asub Puerto Rico (peasaarest 27 km kaugusel) ja Neitsisaarte vahel ja kus elab ca 1900 inimest. Mõnede arvamuste kohaselt külastas Christoph Kolumbus seda saart oma teisel Ameerika-retkel 1493.a. Culebral ei ela kohaliku päritoluga suuri imetajaid, kuid saarel ja tema ümbruse pisisaartel pesitseb palju linde ning elab ülimalt haruldane endeemiline sisalikuliik.

Puerto-Rico läheduses põhja pool asub ca 800 km pikkune Puerto-Rico süvik, mille sügavaim punkt (Puerto-Rico rannikust vähem kui 100 km kaugusel asuv Milwaukee sügavik) on enam kui 8,3 km sügavusel. See on sügavaim koht Atlandi ookeanis ja ühtlasi ka üks sügavamaid kohti kogu maailmas – veelgi sügavamaid kohti asub üksnes Vaikses ookeanis.

Temperatuur Puerto-Ricol on aastaringselt väga ühtlane. Tavaliselt ei lasku see alla 23 °C ja ei tõuse üle 33 °C kraadi. Lõunarannikul on päevane aastakeskmine temperatuur 28°C; põhjarannikul paar kraadi madalam ja mägedes veel mõned kraadid madalam. Kõrgemal mägedes on öised keskmised temperatuurid vahemikus 12°C – 17°C. Merevee temperatuur Puerto-Rico lähedal on väga sarnane saare ranniku oleva õhutemperatuuriga. Juunist novembrini on piirkonnas orkaanide hooaeg, kõige suurem tormide risk on augustist septembrini. Sademeid on saarel aastas 1500 – 1800 mm.

Parim külastusaeg on detsembrist aprilli keskpaigani.

Eesti kodanik ei vaja lühiajalise turismi- või ärireisi eesmärgil Puerto Rico külastamiseks viisat.
Sisenemine toimub samadel alustel mis Ameerika Ühendriikidesse.

Kodanikul peab olema biomeetriline pass ning eelnevalt USA elektroonilises reisilubade süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.

Muudel eesmärkidel kui lühiajaline turismi- või ärireisi ning ESTA negatiivse vastuse korral tuleb taotleda viisat.

Kui passi kehtivus lõppeb enne viisa kehtivuse lõppu, tuleb riiki sisenedes esitada kehtiv viisa kehtetus reisidokumendis ja kehtiv reisidokument. Viisakleebist üle kandma ei pea, samas on see soovi korral võimalik.

Üksikasjalik teave on kättesaadav USA Saatkonna koduleheküljel

USA saatkond Tallinnas:

Kentmanni 20, 15099 Tallinn
Tel. (+372) 668 81 00
Faks (+372) 668 81 34
e-mail: USAsaatkond@state.gov
http://www.usemb.ee

Liiklemine:

Parim viis Puerto Ricos ringireisimiseks on rentida auto.
Odavaim viis ringi reisida on kasutada minibusse, millel on silt “PUBLICO”. Peatus San Juan’s asub Rio Pedras’e linnaosas Calle Arzuga ja Calle Vallejo ristil vt. siit, väiksemates linnades tavaliselt keskväljakul.
NB! Kindlaid väljumisaegu ei ole.

Saartele Culebra ja Vieques saab praamidega, mis väljuvad Fajardost. Edasi-tagasi pilet maksab Culebrale 4,5 ja Viequesile 4 dollarit inimese kohta.

San Juan’s liiklemiseks on järgmised võimalused: takso, bussiliinid ja rong Tren Urbano.

Taksosid on linnas palju ja märkamata nad ei jää, hind on peamiselt kokkuleppel.

Bussiliinidega on kaetud kogu linn ja pilet maksab ca. 75 USA senti ja see tuleb tasuda müntides juhi juures olevasse masinasse. Paberraha ei võeta!
Rongil Tren Urbano on üks 16 peatusega liin, mis asub San Juan’i keskel.

Lisaks sõidavad veel kaks praami Old San Juan’i Bacardi tehase ja kesklinna vahet, pilet on ca. 50 USA senti.

Puerto-Ricos võib esineda maavärinaid ja tsunamisid. Viimane tõsisem maavärin (7,5 palli Richteri 10 palli skaalal) oli siiski peaaegu 100 aastat tagasi, 1918.a.

Elekter 120V 60 Hz.

Lisaks veel...




* märgitud väljad on kohustuslikud.



Lennupiletid

Majutus - San Juan


ROHKEM HOTELLE SIIT»

Tegevused


VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

INFO

Ettevõte: AS GoTravel
E-post: reisiguru[ät]go.ee
Reg.nr: 10113159
Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
» ReisiGurust
» Go Traveli kinkekaart
» Privaatsusteave
» Reisitingimused
» Reisija meelespea
» Järelmaksuga

ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.