Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
PATTAYA   al. 739€ või 70 € / k
Sooduspakkumine Taisse 31.11 väljumisele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika GuatemalaGuatemala Vabariik (.gt)

Rahvaarv: 13 milj.
Suunakood: +502
Ajavöönd: GMT -6
Pindala: 108 889 km2
Pealinn: Guatemala City
Rahaühik: quetzal (GTQ)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Mehhiko, Belize, Honduras, El Salvador


Kesk-Ameerika üheks pärliks olevas Guatemalas saab imetleda võrratut loodust, nautida aastaringselt sooja mereveega randu, liikuda paljude mittetegutsevate- ning mõnede tegutsevate vulkaanide jalamitel ja külastada Kesk-Ameerika põliselanike kunagise tipparhitektuuri ühtesid paremaid näiteid. Guatemala asub kahe ookeani vahel – seetõttu on 400 km pikkuse rannajoonega Guatemalat külastades võimalik imetleda nii Atlandi- kui ka Vaikset ookeani.

Enam kui 40% Guatemala elanikest on indiaanlased, kellest omakorda suurim grupp on maajad. Just tänapäeva Guatemala on maajade omaaegse kõrgkultuuri üks keskseid alasid. Guatemalasse jääb ka lõunapoolsete maajade omaaegne suurima elanike arvuga linn Tikal, mis kunagi oli maajade ühe võimsama riigi pealinnaks. UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluvas Tikalis jätkuvalt alles oleva monumentaalse arhitektuuri peamised näited pärinevad 3- 9. sajandist.

Vaatamata tohutule hulgale vaatamisväärsustele ei ole Guatemalas tunda tüütavaks tegevat turistiderohkust – aastas külastab seda riiki vähem kui 1 miljon välisturisti, mis on mitu korda vähem kui sama näitaja Eestis. Lisaks kõigele on Guatemala Eestis pärit turisti jaoks ka väga soodsate hindadega piirkond.

Väärt vaatamist

 1. Quetzaltenango
 2. Santa Lucía Cotzumalguapa
 3. Monterrico
 4. Chichicastenango
 5. Lago de Atitlán
 6. Antigua
 7. Livingston
 8. Quiriguá
 9. Copán
 10. Nebaj
 11. Tikal
 12. Piedras Negras
 13. Grutas de Lanquín
 14. Semuc Champey
 15. El Mirador
 16. Laguna Lachuá
 17. Guatemala City

Asukoht ja kliima


Guatemala asub Kesk-Ameerikas, 13. ja 18. põhjaliuskraadi vahel.
Guatemalat läbib mäestik, mis jagab selle riigi kolmeks peamiseks osaks – mäestikualaks, sellest lõuna poole jäävaks vaikse ookeani rannikualaks ning mäestikualast põhja poole jäävaks alaks (Petén’i departemang). Mäestikualal on hulgaliselt vulkaane, sh Guatemala ja kogu Kesk-Ameerika kõrgeim mäetipp Tajumulco (maa edelaosas Mehhiko piiri lähedal), mis ulatub kuni 4220 meetrini merepinnast. Kokku on Guatemalas 37 vulkaani, neist 4 tegutsevat. Enam kui pool Guatemalast on kaetud metsadega.

Guatemala kõik suuremad linnad paiknevad mägedes: pealinn Guatemala City 1500 m, Antigua Guatemala 1530 m, Quetzaltenango 2350 m kõrgusel üle merepinna. Riigi suurim järv, peaaegu 600 km2 suurune Lago de Izabal asub Kariibi mere ranniku lähedal.
Lõunapoolse rannikuala ja mägedest põhjapoole jääva ala kliima on troopiliselt kuum ja niiske. Mägedes on temperatuur mõõdukam – seal võivad öised temperatuurid langeda ka alla nulli.

Aastane sademete hulk ületab kõikjal Guatemalas 1000 mm, kuid mõnel pool (Kariibi merele lähedastel aladel) tuleb sademeid isegi enam kui 3000 mm aastas. Vihmaperiood kestab maist oktoobrini, mil osad teed võivad muutuda raskesti läbitavaks. Talvised keskmised temperatuurid on jaanuaris enamikes piirkondades 18°C ja 24°C vahel; lõunapoolsel rannikualal aga üle 24°C ja mõnel pool mägedes alla 10°C. Suvised keskmised temperatuurid juulis on lõunapoolsel rannikualal üle 28°C ja mujal Guatemalas 18°C- 24°C.

Guatemala külastamiseks sobivad kõik aastaajad. Parim külastusaeg aga on novembrist aprillini. Enamus turiste külastab Guatemalat ajavahemikul jõuludest lihavõteteni.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Guatemalas viibida viisavabalt 90 päeva korraga.

Guatemala saatkond Stockholmis:

Munkbron 3, 11128 Stockholm
Telefon: (46 8) 660 52 29
Faks: (46 8) 660 42 29
E-post: embassy@guatemala.se
http://www.guatemala.se

Tasub teada


Guatemala asub seismiliselt ja vulkaaniliselt aktiivses piirkonnas.

Maapiirkondades võib olla tõsiseid raskusi hispaania keelega hakkama saamisel, sest põliselanike aladel oskavad paljud ainult kohalikku indiaanikeelt.

Elekter: 115 - 125 V 60 Hz. Maapiirkondades on elektriga varustatus puudulik. Eriti vilets on elektriga varustatus riigi põhjaosas, Petén’i departemangus.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Guatemala City
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Guatemala City:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: