El Salvador on küllalt huvitava loodusega piirkond, kuigi aktiivne inimtegevus on metsiku loodusega aladest väga vähe alles jätnud. Maailmas elutseb kaheksat liiki merekilpkonni ja neist nelja liiki võib kohata El Salvadori rannikupiirkonnas. El Salvadoris elab ca 500 liiki linde ja 1000 liiki liblikaid. Puuliike on piirkonnas ca 800 liiki ja orhideelisi peaaegu 400 liiki.
El-Salvador on väga huvitav piirkond geoloogilistest riskidest huvitatule, sest see riik on seismoloogiliselt üks aktiivsemaid piirkondi maailmas. Maavärinad on riigis tavalised. Viimased tõsiste tagajärgedega maavärinad olid 1982. ja 1986.a. EL Salvadoris on üle 20 vulkaani, kuid ainult 2 neist on aktiivsed. Izalco vulkaan on Kesk-Ameerika aktiivseim – ta on alates 1770. aastast pursanud vähemalt 51-l korral. Viimane tõsisem vulkaanipurse oli El Salvadoris 2005.a.
El Salvadoris valitseb troopiline kliima, kus on kaks aastaaega, vihmane (maist oktoobrini) ja kuiv (novembrist aprillini). Salvadori lõunaosas võib aastane sademete hulk küündida 2200 mm-ni. Enamuses maast sajab aastas 1300 – 1800 mm. Sajud on sageli väga tugevad ja esineda võib äikesetorme.
Rannikualadel on aasta keskmine temperatuuri vahemik 22 °C kuni 32 °C kraadini. Riigi keskosas on jahedamatel kuudel temperatuur 19 °C ning palavamatel kuudel 38 °C. Mägedes on kõiguvad keskmised temperatuurid 12 °C ja 23 °C vahel. Mõnel aastal võib mägedes (eeskätt riigi kirdenurgas) sadada isegi lund. El Salvadori pealinna piirkonnas on aastakeskmine temperatuur 23°C. Seal mõõdetud miinimumtemperatuur on 6°C ja maksimumtemperatuur 38°C. El Salvadori rannikul on merevee temperatuur ebnamasti vahemikus 25–29°C.
Parim külastusaeg on novembrist aprillini.
El Salvador asub seismiliselt väga aktiivses piirkonnas, mistõttu maavärinad ja vulkaanipursked on sagedased. Nende toimumise ajal tuleb võimaluse korral järgida ametivõimude näpunäiteid.
Ettevaatlik tuleb olla kohaliku joogivee tarbimisel, sest selle kvaliteet ei vasta paljudes kohtades hügieeninõuetele.
Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››
Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.
Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.
Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com