Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika El SalvadorEl Salvadori Vabariik (.sv)

Rahvaarv: 7 185 tuh.
Suunakood: +503
Ajavöönd: GMT -6
Pindala: 21 041 km2
Pealinn: San Salvador
Rahaühik: U.S. dollar (USD)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Guatemala, Honduras


El Salvadori külastab aastas ca 1,5 miljonit turisti. Külalisi meelitavad kõige enam imekaunid rannad ja kohalik ööelu. El Salvadori rannajoon on 307 km pikkune. Veemõnud teevad eriti nauditavaks kõrgete õhu- ja veetemperatuuride sarnasus. Viimastel aastatel on turistide hulgas populaarsust võitnud surfamine, mida harrastatakse eriti maa idapoolsel rannikul.

El Salvador on küllalt huvitava loodusega piirkond, kuigi aktiivne inimtegevus on metsiku loodusega aladest väga vähe alles jätnud. Maailmas elutseb kaheksat liiki merekilpkonni ja neist nelja liiki võib kohata El Salvadori rannikupiirkonnas. El Salvadoris elab ca 500 liiki linde ja 1000 liiki liblikaid. Puuliike on piirkonnas ca 800 liiki ja orhideelisi peaaegu 400 liiki.

El-Salvador on väga huvitav piirkond geoloogilistest riskidest huvitatule, sest see riik on seismoloogiliselt üks aktiivsemaid piirkondi maailmas. Maavärinad on riigis tavalised. Viimased tõsiste tagajärgedega maavärinad olid 1982. ja 1986.a. EL Salvadoris on üle 20 vulkaani, kuid ainult 2 neist on aktiivsed. Izalco vulkaan on Kesk-Ameerika aktiivseim – ta on alates 1770. aastast pursanud vähemalt 51-l korral. Viimane tõsisem vulkaanipurse oli El Salvadoris 2005.a.

Väärt vaatamist

  1. Alegría
  2. La Libertad
  3. Perquín
  4. San Salvador
  5. Suchitoto
  6. San Vicente vulkaan
  7. Playa El Tunco

Asukoht ja kliima


El Salvador asub Kesk-Ameerikas Vaikse ookeani ääres, 13. ja 15. põhjalaiuse vahel. El Salvador on ainus Kesk-Ameerika riik, mis ei asu Atlandi ookeani ääres. Enamus El Salvadorist asub mägisel alal – mäestikud ja keskplatoo hõlmab riigi territooriumist ca 85%. Kõrgeim mäetipp asub riigi loodeosas El Salvadori ja Honduurase piiril ning ulatub merepinnast 2730 m kõrgusele. Seal on aastakeskmine temperatuur 10°C. Vaatamata väikesele territooriumile on El Salvadoris enam kui 300 jõge; enamus lühikesed.

El Salvadoris valitseb troopiline kliima, kus on kaks aastaaega, vihmane (maist oktoobrini) ja kuiv (novembrist aprillini). Salvadori lõunaosas võib aastane sademete hulk küündida 2200 mm-ni. Enamuses maast sajab aastas 1300 – 1800 mm. Sajud on sageli väga tugevad ja esineda võib äikesetorme.

Rannikualadel on aasta keskmine temperatuuri vahemik 22 °C kuni 32 °C kraadini. Riigi keskosas on jahedamatel kuudel temperatuur 19 °C ning palavamatel kuudel 38 °C. Mägedes on kõiguvad keskmised temperatuurid 12 °C ja 23 °C vahel. Mõnel aastal võib mägedes (eeskätt riigi kirdenurgas) sadada isegi lund. El Salvadori pealinna piirkonnas on aastakeskmine temperatuur 23°C. Seal mõõdetud miinimumtemperatuur on 6°C ja maksimumtemperatuur 38°C. El Salvadori rannikul on merevee temperatuur ebnamasti vahemikus 25–29°C.

Parim külastusaeg on novembrist aprillini.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad El Salvadoris viibida viisavabalt 90 päeva korraga.

El Salvadori saatkond Stockholmis:

Herserudsvägen 5A, 5. korrus, 18134 Stockholm
Telefon: (46 8) 765 86 21
Faks: (46 8) 731 72 42
E-post: embassy@elsalvador.se
http://www.elsalvador.se

Tasub teada


Elekter: 115 V 60 Hz.

El Salvador asub seismiliselt väga aktiivses piirkonnas, mistõttu maavärinad ja vulkaanipursked on sagedased. Nende toimumise ajal tuleb võimaluse korral järgida ametivõimude näpunäiteid.

Ettevaatlik tuleb olla kohaliku joogivee tarbimisel, sest selle kvaliteet ei vasta paljudes kohtades hügieeninõuetele.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: San Salvador
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS San Salvador:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: