Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kesk-Ameerika Panama

Panama Vabariik (.pa)

Rahvaarv: 3 360 tuh.
Suunakood: +507
Ajavöönd: GMT -5
Pindala: 75 420 km2
Pealinn: Panama City
Rahaühik: U.S. dollar (USD) ja balboa (PAB)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hispaania
Naabrid: Costa Rica, Colombia


Panama on ideaalne koht ookeanis ujumiseks, sest merevesi on seal säravalt läbipaistev, vee ja õhutemperatuurid on väga sarnased ja aastaringselt väga kõrged. Oluline on seegi, et Panamas viibides on võimalik ujuda nii Atlandi- kui ka Vaikses ookeanis. Seejuures on ühe ookeani äärest teise äärde mõnel pool linnulennult vähem kui 80 km. Panama rannikul mõlemas ookeanis asub aga mitusada saart ja saarekest, millest paljud teenindavad ka turismitööstust.

Panama keskosas asub ka maailmakuulus Panama kanal. Seda 82 km pikkust veeteed, mis ühendab Atlandi- ja Vaikset ookeani, kasutab igal aastal enam kui 14 tuhat laeva, mis veavad ühtekokku ca 300 miljonit tonni kaupa. Mööda kanalit toimuvad lõbusõidureisid kuuluvad aga Panama tähtsamate turismiatraktsioonide hulka.

Erinevalt enamikest teistest riikidest Ladina-Ameerikas on Panama suhteliselt kõrgeltarenenud majandusega maa. Ja seda vaatamata asjaolule, et kolmandik elanikkonnast elab vaesuses. Lähiaastatel oodatakse Panamalt suurimat majanduskavu kogu Ladina-Ameerikas. Vastava seaduse alusel on Panama mitmed osad kuulutatud spetsiaalseteks turismipiirkondadeks ning seal kehtib ka riigist kui tervikust erinev soodsam maksusüsteem.

Panamas on võimalik tutvuda ka Kesk-Ameerika indiaanlaste kultuuriga. 6% Panama elanikest on põliselanikud, kes kuuluvad seitsme kohaliku indiaanirahva hulka. Eriti tähelepanuväärne on Kariibi mere ääres asuv kuna indiaanlaste omavalitsuslik ala Guna Yala, mida vahel tuuakse valgete ja põliselanike suhete positiivseks eeskujuks kogu Ameerikas.

Väärt vaatamist

 1. Bocas Town
 2. Boquete
 3. Chiriquí Province
 4. Coiba
 5. Azuero poolsaar
 6. Parque Nacional Darién
 7. Panama kanal
 8. Panama City
 9. Isla Taboga
 10. Parque Nacional Soberanía
 11. Parque Internacional La Amistad

Asukoht ja kliima


Panama asub Kesk-Ameerika lõunaosas, 8. ja 10. põhjalaiuse vahel. Panamas valitseb troopiline kliima. Kuiv periood on detsembri keskpaigast aprilli keskpaigani, mil on ka parim ning peamine külastusaeg. Vaatamata Panama väiksusele on sademete hulk riigi eri osades väga erinev. Mõnes piirkonnas sajab aastas vähem kui 1300 mm; samal ajal kui mõnel pool on sademete aastane koguhulk enam kui 3000 mm.

Hooajalised erinevused temperatuurides on väga väikesed. Ka ööpäevased temperatuurikõikumised jäävad enamasti kuni 6°C piiridesse. Vaikse ookeani ääres on temperatuurid mõnevõrra madalamad kui Kariibi mere ääres. Ka sisemaal, Lääne-Panamas asuvates kõrgmägedes on temperatuurid üldisest keskmisest madalamad. Pealinnapiirkonnas on varahommikune keskmine miinimumtemperatuur 24°C ja pärastlõunane keskmine maksimumtemperatuur 29°C. Harva tõuseb temperatuur pealinna piirkonnas pikemaajaliselt enam kui 32°C-ni. Panama rannikulähedased merevee temperatuurid on enamasti vahemikus 24°C kuni 27°C.

Reisitingimused


Eesti kodanikud võivad Panamas viibida viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Panama saatkond Stockholmis:

Östermalmsgatan 59, ground floor, S-114 50 Stockholm
P.O.Box 55547, S-102 04 Stockholm
Sweden
Tel: (+46) (8) 662 65 35
Faks: (+46) (8) 662 89 91
E-mail: panaembasuecia@telia.com
http://www.panama-consulate-shipping.com

Tasub teada


Elekter 120 V 60 Hz.

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Panama City
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Panama City:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: