Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 249€ või 8 € / k
OSTA REIS VEEBIST
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

Kokteilireis ümber maailma

2012.06.23 14:08
Autor: Robert ApsAhvatlevad, jahutavad ja värvirohked keelekasted on kõik kuskil maailma otsas esimest korda valmis segatud. Vaatame, kuhu peavad kokteilisõbrad sammud seadma, et oma lemmikjoogi kodumaad külastada.Kas teadsid et...

Daiquiri Kuubalt

Kariibi mere suurimal saarel on külluses rummi, laimi ja roosuhkrut, mistõttu pole imekspandav, et daiquiri just seal esimest korda kokku segati. 1920. aastal loodi daiquirile Kuuba pealinna baarmenite poolt eriti jäine versioon, mis kuulus nii Ernest Hemingway kui Greta Garbo lemmikute hulka.

Black Russian Belgiast

Juttude kohaselt valmis esimene Black Russian kokteil 1949. aastal ühe Brüsseli hotelli baaris. Viinast ja Kahlua kohviliköörist tehtud kokteil sai oma nime likööri tumeda värvuse ning viina kui idanaabrite lemmikjoogi tõttu.

Martini San Franciscost

Raputatult, mitte segatult! James Bondi poolt legendaarseks tehtud jook on arvatavasti pärit Ameerika läänekaldalt, kuigi ka New Yorgi kokteiliaustajad oma kodulinna selle sünnikohaks peavad. H.L. Mencken on vermuti ja dþinni segu kohta öelnud: „See on ainus Ameerikast pärit leiutis, mis on sama täiuslik kui sonett.“

Piña colada Puerto Ricolt

Nooblilt magus märjuke segati esmakordselt kokku 1950ndatel Puerto Ricos, mille ametlikuks esindusjoogiks on see kokteil tänaseks saanud. Rummi, kookospähkli ja ananassi maitseid ühendav jook sai alguse hotelli Hilton baarist, kus juhatus palus baari meeskonnal luua kokteili, mis avaldaks väljapeetud klientidele muljet.

Negroni Itaaliast

Kibedamapoolne, ent meeldivalt aroomirohke dþinnikokteil sündis 1919. aastal Firenzes, kui krahv Camillo Negroni palus baarmenil midagi erilist valmistada. Külaline jäi joogiga tõeliselt rahule, millele järgnes joogi laiem populaarsus. Täna on võimalik Firenzes ajalooliste vaatamisväärsustega tutvumise järel proovida kokteili kõikvõimalikke variatsioone.


Soovid reisida maailmas - Tee oma unistus teoks!
Leia parimaid hindu hotellidele, lennupiletitele, rendiautodele ja muudele reisiteenustele
REISIGURU REISIPOEST.

arutelu


REIS SIHTKOHTA:
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.
SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: