Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Norra Norra – üks kõige kõrgema elatustasemega riike maailmas


Norra – üks kõige kõrgema elatustasemega riike maailmas


Norra (.no)

2012.11.26 11:18
Autor: ReisiGuru.ee

Norra – kogu maailmas üks kõige kõrgema elatustasemega riike, on maa, mis pole ligitõmbav mitte ainult oma rahalise rikkuse poolest, vaid ka huvitava ajaloo, mitmekülgse kultuuri, kauni ja äärmusterohke looduse ning enamasti põhjamaiselt rahulike inimeste poolest. Norras asub Euroopa pikim fjord (Sognefjord), Euroopa sügavaim järv (Hornindalsvatnet), Euroopa kõrgeim juga (Mongefossen).

Norra

Trondheim, Norway

Seal asuvad ka maailmakuulsad mägijärved, jääliustikud ja ulatuslikud põlismetsad. Norra mäed (kõrgeim mägi on Galdh¸piggen, mille tipp asub merepinnast 2469 m kõrgusel) on Euroopas mägironijate seas ühed kõige populaarsemad. Seejuures on maailmas vähe riike, kus toodetakse nii laias valikus praktilist riietust ja varustust mägironimise ja üldse matkamise tarbeks, kui seda tehakse Norras. See pole aga sugugi imekspandav, sest Norras on tohutul hulgal kõige erinevamal tasemel matkaradu ning sealsed elanikud kuuluvad ilmselt maailma kõige matkahimulisemate hulka. Infotahvlite ja kõige muu vajalikuga hästi varustatud matkarajad on ka turistide jaoks Norra oluliseks magnetiks.

Norra

Galdh¸piggen seen from the edge of Styggebrean in north-east

Omaette kogemuse saab Põhja-Norrast, kus elavad väga rikkaliku ja omanäolise kultuuriga saamid ning kus saab ka kaasajal kogeda kombeid, mis on sobivad karmides ilmastikutingimustes vastu pidamiseks. Põhja-Norras viibimise kogemuse teevad meeldejäävaks ka polaaröö ja polaarpäev, virmalised ning põhjapõdrad.

Norra

Northern lights (Aurora borealis) flowing over the Lyngen fjord. Autor: Simo Räsänen

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Norrast üks looduslik objekt – Lääne-Norra fjordid Geirangerfjord ja N¿r¸yfjord ning kuus kultuurilist objekti. Viimased on hansa kommertsehitised Norra Läänerannikul Bergeni linnas Bryggen’i piirkonnas, Lääne-Norras Sogn og Fjordane maakonnas Lusteri vallas asuv Urnesi püstpalkkirik (pärit 12. sajandist), Struve geodeetilised kaared (4 tk) Põhja-Norras, Alta kaljujoonised (üle 5000, enam kui 2500 aastat vanad) Põhja-Norras Finnmargi maakonnas Alta linna ümbruskonnas, R¸rose (lõunasaami keeles Plassje) kaevanduslinn ja ümbruskond Norra Keskosas S¸r-Tr¸ndelagi maakonnas, Vega¸yan ehk Norra meres asuv Vega saarestik (1037 km² avatud kultuurmaastikku, umbes 6500 väikesaart, laidu ja skääri) Kesk-Norras Vega vallas, Nordlandi maakonnas.

Norra

Preikestolen, Norway

Parim külastusaeg on maist septembrini. Suusakuurortid on avatud detsembrist aprillini.

Täpsem info tegevuste kohta Norras siit

Kui olete külastanud Norrat ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Oslo
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Oslo:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: