Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 1 899€ või 62 € / kuus

UNUSTAMATU USBEKISTAN

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 319€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Talvised puhkusereisid veel kuni 50% soodsamad!

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 475€ või 16 € / kuus

Puhkus Tenerifel! Madalaima hinna garantii broneerimiseks kuni 31.07

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
SEIKLUSREIS   al. 1 090€ või 36 € / kuus

Jalgrattereis Transilvaanias

&Moments Seiklus- ja Elamusreisid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Jaapan Vändatav ameerika mägede tüüpi atraktsioon

Vändatav ameerika mägede tüüpi atraktsioon


Jaapan (.jp)

2012.11.13 09:25
Autor: ReisiGuru.ee

Ameerika mägede tüüpi atraktsioonides on külastajate jaoks külgetõmbavaks enamasti suured kõrgused, järsud tõusud ja -langused ning suured kiirused. Jaapanis Washuzan’i Kõrgmaa teemapargis asub aga omanäoline ameerika mägede tüüpi atraktsioon, kus edasiliikumine on suhteliselt aeglane, sest see toimub põhiosas atraktsioonil olevate inimeste endi poolt tehtava töö tulemusena. Sellel atraktsioonil edasi liikumiseks ei kasutata elektrienergiat, vaid edasiliikumine toimub inimeste lihaste jõul, pedaale sõtkudes ning atraktsiooni laskumised toimuvad Maa külgetõmbejõu mõjul.

Jaapan

Sky Cycle. Autor: phuongdung1212

Atraktsioonil olevad liikumisvahendid on kahe inimese „jalgrattad“, kus pedaalijad istuvad kõrvuti. Atraktsiooni suurim kõrgus maapinnast on 16 m. Enamasti on ameerika mägede tüüpi atraktsioonides „reisijad“ liikumisseadmete külge suhteliselt tugevalt kinnitatud. Selle atraktsiooni puhul on aga „reisijad“ sama „lahtiselt“ nagu tavalise jalgratta seljas. Turvalisust tagab vaid turvavöö, mille üks ots on kinnitatud „jalgratta“ tooli seljatoe vasema- ja teine tooli seljatoe parema ääre külge. Seetõttu ei sobi see atraktsioon neile, kes tunnevad tugevat kõrgusekartust. Atraktsiooni oluline võlu peitub just selles, et selle sõiduriistad tunduvad atraktsiooni raja järskude pöörete ja laskumiste kohta olevat liiga lahtised, isegi ehmatavalt ebaturvalised. Tegelikkuses on atraktsiooni väljamõtlejate poolt kõik turvalisusega seotud küsimused hoolikalt läbi mõeldud ja läbi arvutatud nii, et ebaturvalisus on üksnes näiline ja seda taotluslikult. Atraktsiooni külastamiseks peab pikkust olema vähemalt 130 cm.
Washuzan’i Kõrgmaa teemapark asub Honshū saare lõunaosas Okayama prefektuuris Kurashiki linna lähedal. Kurashiki linnas on üle 470 tuhande elaniku. Okayama prefektuuri elanike arv küündib peaaegu 2 miljonini.

Washuzan’i Kõrgmaa teemapargis on muuhulgas olemas ka vaateratas, mitmesugused klassikalised ameerika mägede tüüpi atraktsioonid, 180 m kõrgune pöörlev vaatetorn, rulluisurada, uisuväli, bassein, bendži-hüpete võimalus, lauatennise saal, piljardisaal, bowlingu rajad, karaoke-võimalus jne. Ameerika mägede tüüpi atraktsioonidest on teemapargis olemas ka selline, kus kogu atraktsiooni kestel inimesed seisavad püsti. Seejuures tehakse liikudes nii vertikaalne kui ka horisontaalne „surmasõlm“. Atraktsioonil viibimiseks peab osavõtja olema vähemalt 140 cm pikk. Kuna teemapark asub mere läheduses mäe veerel, on paljudelt atraktsioonidelt lummavad vaated maale ja merele, sh sildadele, mis ühendavad Jaapani suurimat, st Honshū saart Jaapani suuruselt neljanda, st Shikoku saarega.

Washuzan’i Kõrgmaa teemapark on tavaliselt avatud esmaspäevast reedeni 10.00.–18.00. ja laupäeval ning pühapäeval 09.00.–19.00. Sissepääs teemaparki maksab täiskasvanule 2500 jeeni (ca 25 eurot), algkooliõpilasele 2000 jeeni (ca 20 eurot), 3–6 aastastele lastele ning 50 aastastele ja vanematele 1500 jeeni (ca 15 eurot). Alla kolme aastastele on teemapargi külastamine tasuta. Lisatasu on vaja maksta karaoke-, lauatennise, piljardi, bowlingu eest.

Kui olete Jaapanis asuvat Washuzan’i Kõrgmaa teemaparki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada , siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused: