Belgia Kuningriik - ReisiGuru.eeBelgia Kuningriik (.be)

Belgiat külastab aastas peaaegu 7 miljonit turisti. Turistide seas kõige populaarsemad on Belgia rannikuala, Kagu-Belgias asuv Ardennide piirkond, pealinn Brüssel ning ajaloolised väikelinnad.

Belgia on germaani- ja romaani kultuuriruumi kokkupuuteala. Belgia põhjaosa ehk Flandria on germaanlaste hulka kuuluvate hollandlaste etnilise rühma flaamide ala; lõunaosa ehk Valloonia on romaani rahvaste hulka kuuluvatele prantslastele lähedaste valloonide ala ning keskel asuv Brüsseli regioon, mis sisuliselt on Euroopa Liidu pealinn, on rahvaste paabel, kus võib kohata väga erinevat kultuuri.

Koguni kümme Belgias asuvat kultturiobjekti kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse. Nendeks on Brügge linna ajalooline süda; Brüsselis asuv La Grand-Place; Notre-Dame katedraal Tournais; Flaami piirkonna keskaegsed arhitektuuriansamblid (béguinage), mis koosnevad elamutest, kirikutest, kõrvalhoonetest ja rohelistest aladest; neoliitikumiaegsed ränikivikaevandused Spiennes, arhitekt Victor Horta poolt projekteeritud neli linnamaja Brüsselis, Plantin-Moretus hoone-muuseum Antwerpenis, Stocleti häärber Brüsselis, Canal du Centre neli hüdraulilist laevatõstukit Hainauti provintsis, 33 kellatorni mitmel pool Belgias.


Pealinn: Brüssel
Rahaühik: euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: hollandi, prantsuse, saksa
Rahvaarv: 0 milj.
Suunakood: 32
Ajavöönd: GMT 1
Pindala: 30528 km2
Domeen: .be
Naabrid: Saksamaa, Holland, Prantsusmaa


Belgia asub Lääne-Euroopas, 49. ja 52. põhjalaiuse vahel. Enamus Belgiast on tasane, kuid maa kaguosa on mägine. Belgia kõrgeim looduslik punkt asub Saksamaa piiri läheduses ja peaaegu 700 m kõrgusel merepinnast. Belgia rahvastikutihedus on vägagi ebaühtlane. Kõige tihedamalt on asustatud selle maa põhja- ja keskosa ning kõige hõredamalt lõuna- ja kaguosa.

Belgias valitseb pehme, mereline parassoe kliima, mis on tingitud ookeani lähedusest. Keskmine temperatuur suvel 16 °C kuni 18 °C kraadi. Talvine temperatuur harilikult alla null kraadi ei lange. Ilmad on pehmed, pilvised ja sageli esineb udu.

Kesk-Belgias pealinna piirkonnas on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 5°C – 6°C, märtsis ja novembris 9°C, aprillis ja oktoobris 13°C – 14°C, mais ja septembris 17°C – 18°C ning juunist augustini 20°C – 22°C. Keskmised öised temperatuurid on detsembrist veebruarini 0°C – 3°C ning juunist septembrini 11°C – 13°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 820 mm. Sademed jagunevad kuude vahel vägagi ühtlaselt. Kõige enam (80 mm kuus) sajab juunis, novembris ja detsembris. Kõige vähem (50 mm kuus) sajab veebruaris. Sademeid on umbes 130-l päeval aastas, igas kuus 9 – 13 päeva. Kõige vähem sajupäevi on augustis.

Parim aeg külastamiseks on maist septembrini.

Belgia on Euroopa Liidu liikmesriik, kuhu reisimiseks Eesti kodanikud viisat ei vaja.
Piiriületuseks piisab kehtivast ID-kaardist või passist.
Samuti ei vaja viisat Belgiasse reisimisel Eestis elamisloaga elavad kolmandate riikide kodanikud. Piiriületamiseks on vajalik kehtiv kodakondsusjärgse riigi pass ja kehtiv elamisluba.
Lühiajaline viisavaba viibimine (turistina) on kuni kolm kuud poole aasta jooksul.
Reisides välismaal soovitame enda ajutist registreerimist välisministeeriumis/saatkonnas.

Eesti saatkond Brüsselis:

Avenue Isidore Gerard 1
B-1160, Brüssel
Telef: +32 2 779 07 55
Faks: +32 2 779 28 17
E-mail: saatkond@estemb.be
http://www.estemb.be


Asudes Belgiasse elama tuleb end registreerida kohalikus omavalitsuses (kommuunis) 7 päeva jooksul. Kindlasti peab kaasas olema isikut tõendav dokument ja fotod, tõenäoliselt võidakse küsida ka sünnitunnistust, karistusregistri tõendit vms. Täpsema info saab elukohajärgse kommuuni administratsioonist. Vaata Belgia kommuunid ja kontaktandmed.
NB! Kõik Eestis antud dokumendid tuleb kinnitada apostille'ga (vt dokumentide kinnitamine.
Sõltuvalt kommuunist võib olla vajalik dokumentide tõlkimine kas prantsuse või hollandi keelde (soovitame alati eelnevalt konkreetsest kommuunist järele uurida).
Enda püsiva elukoha muutumisest tuleb teavitada ka Eesti Rahvastikuregistrit. Püsiva elukoha andmed välisriigis saab edastada rahvastikuregistrile ka saatkonna vahendusel.
Ajutiselt või osaliselt Belgias töötamiseks, peab end registreerima riikliku sotsiaalkindlustusameti juures (info kolmes riigikeeles, kuid teatud osas ka inglise keeles). Registreerimiseks peab esitama nn Limosa deklaratsiooni, mida saab teha elektrooniliselt aadressil www.limosa.be või posti teel.

Täiendav info:

Euroopa tööalase liikuvuse portaal (Belgia tööturu teave – EURES)
Töötamine Belgias (info saatkonna kodulehel).

Kuritegevus

Enamikel juhtudel möödub reis Belgiasse probleemideta. Soovitame olla tavapäraselt valvas oma asjade suhtes (reisikott, käekott, dokumendid, telefon, jne). Võimalusel ärge hoidke kõiki dokumente, krediitkaarte ja kogu raha ühes kotis või taskus. Soovitame teha oma dokumentidest fotokoopia ja kirjutada sellele ka mõned olulised telefoninumbrid (juhuks kui telefon peaks kaduma või varastatakse).
Vargad, taskuvargad tegutsevad rahvarohketes kohtades, eriti kesklinnas ja raudteejaamades või nende naabruses. Eriti tähelepanelik tasub olla õhtul hilja ja pimedas:
  • Brüsselis – raekoja platsi lähedal, raudteejaamades Gare du Midi, sh Eurostari terminal ja Gare Du Nord, Gare Central, nö eurokvartalis (Schumani ringi lähedal), metroos-trammis-bussis.
  • Antwerpenis – raudteejaamas, bussides, trammis.
  • Reisirongides (nt liinidel Pariis - Brüssel, Brüssel - Amsterdam) - on olnud juhtumeid, kus rongis (TGV, Thalys) pagasiriiulile pandud kott varastatakse. Seetõttu ärge jätke oma asju valveta ega usaldage võõra inimese hoolde, isegi siis, kui ostate piletit või olete kohvikus.
  • Autoga liikudes ärge jätke väärtuslikke asju nähtavale, kas siis kui olete ise autos. Tiheda liiklusega tänavatel soovitame hoida auto uksed lukus igal ajal. On olnud juhtumeid, kus valgusfoori taga oodates vargad (mootorrattal v jala) avavad auto ukse või löövad sisse aknaklaasi et kõrvalistmel olnud kott varastada.
  • Olge tähelepanelik ka olukorras, kus keegi teile otsa komistab või pöördub teie poole kellaaja või suitsu küsimiseks.

    Kui satud varguse ohvriks :

  • võta ühendust politseiga üldnumbril 110 ja registreeri juhtum lähimas politseijaoskonnas
  • ID-kaardi sertifikaatide sulgemiseks helista numbril +372 677 3377
  • ID-kaardi ja passi kehtetuks tunnistamiseks välismaal peab isiklikult pöörduma Eesti Vabariigi saatkonda töövälisel ajal helista välisministeeriumi konsulaarabi telefonil +372 5301 9999)
  • Eesti Vabariigi saatkonnast saab vajadusel ajutise reisidokumendi Eestisse pöördumiseks. Tagasipöördumistunnistus väljastatakse nii kiiresti kui võimalik. Dokumendi väljastamiseks on vajalik isiku tuvastamine ja 2 fotot. Vaata lisaks konsulaarabi info saatkonna kodulehel.

    Elekter 220V, 50 Hz.




    * märgitud väljad on kohustuslikud.



    Lennupiletid

    Majutus - Brüssel


    ROHKEM HOTELLE SIIT»

    Tegevused


    VAATA KÕIKI EKSKURSIOONE »

    INFO

    Ettevõte: AS GoTravel
    E-post: reisiguru[ät]go.ee
    Reg.nr: 10113159
    Aadress: Toompuiestee 37 Tallinn
    » ReisiGurust
    » Go Traveli kinkekaart
    » Privaatsusteave
    » Reisitingimused
    » Reisija meelespea
    » Järelmaksuga

    ReisiGuru.ee © 2008 - . Kõik õigused kaitstud. Mitte ühtegi osa sellest lehest ei tohi kopeerida ilma AS GoTravel kirjaliku loata.