Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 319€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Talvised puhkusereisid veel kuni 50% soodsamad!

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 1 899€ või 62 € / kuus

UNUSTAMATU USBEKISTAN

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 475€ või 16 € / kuus

Puhkus Tenerifel! Madalaima hinna garantii broneerimiseks kuni 31.07

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
SEIKLUSREIS   al. 1 090€ või 36 € / kuus

Jalgrattereis Transilvaanias

&Moments Seiklus- ja Elamusreisid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Hongkong Hongkongi Ookeanipark

Hongkongi Ookeanipark


Hongkong (.hk)

2013.02.22 07:19
Autor: ReisiGuru.ee

Maailma üks populaarsemaid okeanaariume asub Hongkongi Ookeanipargis, kus lisaks hiigelsuurele akvaariumikompleksile asub ka mereloomade park, zooloogiline teemapark ja lõbustuspark. Aastas külastab Hongkongi Ookeaniparki väidetavalt umbes 7 miljonit inimest.


flash ride at ocean park hong kong
Flach ride at Ocean Park
© Photographer: Pindiyath100 | Agency: Dreamstime.com

Park asub Hongkongi lõunaosas kahes üksteisest mäega eraldatud piirkonnas – Wong Chuk Hang’is ja Nam Long Shan’is.


Hong Kong: Colourful Balloons at Ocean Park
Hong Kong colourful balloons, Ocean Park
© Photographer: Lee Snider | Agency: Dreamstime.com

Alad on omavahel ühendatud regulaarse bussiühendusega, aga ka 1,3 km pikkuses tunnelis kaldteel liikuva rongi abil (omapärase välimusega ja meresügavustes viibimise tunnet imiteeriva multimeediaga varustatud rong võimaldab transportida tunnis kuni 5 tuhat inimest) ja 1,5 km pikkuse õhutrammiliini abil (reis kestab üle 8 minuti, tunnis suudetakse teenindada 4000 inimest). Kuna teemapargi ühes osas on mitmeid kõrgendikke, asub seal ka maailma üks pikemaid välitingimustes asuvaid eskalaatoreid (pikkus 225 m).


Outdoor escalator
outdoor escalator
© Photographer: Pindiyath100 | Agency: Dreamstime.com

Hongkongi Ookeanipark avati 1997. a. Sealses lõbustuspargis on üle 50 atraktsiooni ja huviväärsuse, sh neli ameerika mäe tüüpi atraktsiooni ja kaks veeatraktsiooni. Kompleksi suures akvaariumis elutseb umbes 400 liigist kokku enam kui 5000 kala, aga ka näiteks raid. Kuldkalade alal võib imetleda muuhulgas mustorandasid, valgeid ja punaseid ranchusid jne. Eraldi akvaarium on olemas meduusidele (enam kui 1000 isendit mitmelt poolt maailmast) ja eraldi ka Jangtse jões elavatele kaladele, sh küllaltki haruldastele hiina tuuradele. Erakordse elamuse vetesügavuste kirjust maailmast saab korallrifi tunnelist.


Hong Kong : Ocean Park
Hong Kong Ocean Park
© Photographer: Mike Kwok | Agency: Dreamstime.com

Enam kui kümnel alal näidatakse loomi ja linde. Muuhulgas on Hongkongi Ookeanipargis olemas hiidpandade elupaik. Aga seal võib kohata ka näiteks hülgeid, morska, polaarrebaseid, merelõvisid, hiina alligaatoreid, lumekakke, stepikotkaid, randkarakaarasid, kõnnupistrikke, kalkunkondoreid, kolmest liigist pingviine (kuningpingviine, kaljupingviine, eeselpingviine) jne. Pargi üheks uhkuseks on sealsed delfiinid, kes annavad aeg-ajalt ka vaimustavalt mitmekülgseid etendusi. Loomade alasid külastades tuleb seejuures arvestada, et polaarloomade aladel hoitakse aastaringselt suhteliselt jahedat temperatuuri – nii on lõunapooluse loomade alal temperatuur 8–10°C ja põhjapoolkera külmapiirkonna loomade alal 15–17°C. Kõrge temperatuuriga Hongkongis võib selliste temperatuuride kohtamine olla üllatav.


Dolphins show at ocean park hong kong
Dolphins show, Ocean Park
© Photographer: Pindiyath100 | Agency: Dreamstime.com

Huvitavaid elamusi pakub Ookeanipargi torn, mille tipp küündib merepinnast kuni 200 m kõrgusele ja mis võimaldab kõrgelt õhust 360° vaadet ümbrusele, sh Lõuna-Hiina merele. Lõbustuspargi atraktsioonidest on üks huvitavamaid Abyss – kui enamasti on selliste atraktsioonide tipphetked seotud üles liikumisega, siis selle atraktsiooni tipphetked saabuvad suure kiirusega (65 km/h) 62 m kõrguselt laskumisel. Huvitav on ka Raging’i jõe veeatraktsioon, kus paadiga kitsas õõnsuses läbi troopiliste koskede liikumine lõppeb allamäge liuga, kus kiirus on väidetavalt ca 58 km/h. Väga erilise rahustava elamuse saab Hong-Kongi Ookeanipargi Rõõmu aiast. See on Jaapani stiilis aed, mis ühendab endas Jaapani väga mitmekülgseid kultuuritraditsioone. Selles aias on imeline maastik, voolavad veed, lopsakas rohelus, maalilised sillad jms.


Fun rides of ocean park hong kong
© Photographer: Pindiyath100 | Agency: Dreamstime.com

Hongkongi Ookeanipark on avatud 10.00.–19.00. Pargi külastamine maksab 12 aastasele ja vanemale 280 hongkongi dollarit (ca 27 eurot), 3–11 aastasele 140 hongkongi dollarit (ca 13,5 eurot). Kuni 3 aastastele ja kohalikele üle 65 aastastele on pargi külastamine tasuta. Pargi lähedase parkla kasutamine maksab 95 hongkongi dollarit (ca 9 eurot) sõiduauto kohta. Busside puhul on parkimistasu 50 kohalikku dollarit (ca 4,8 eurot) tunni eest.


Kui olete Hongkongis asuvat Ookeaniparki külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused: