Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Euroopa LuksemburgLuksemburgi Suurhertsogiriik (.lu)

Rahvaarv: 491 775 inimest
Suunakood: +352
Ajavöönd: GMT +1
Pindala: 2 586 km2
Pealinn: Luxembourg
Rahaühik: euro (EUR)
Liiklus: parempoolne
Riigikeel: saksa, prantsuse, letseburgi
Naabrid: Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa


Saaremaa suurune Luksemburg, mis on maailma ainus säilinud suurhertsogiriik, on turisti jaoks väga huvitav ja mitmekülgne. Luksemburg on germaani ja romaani kultuuri kokkupuuteala ning seeläbi omandanud täiesti omanäolise kultuurisümbioosi. Seal on mitmeid keskaegseid losse ja kindlusi (nt Vianden, Echternach, Beaufort jne) ning riigi pealinna ajalooline osa on terviklik vaatamisväärsus (ühtlasi kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimistusse). Rahvapidustuste ja festivalide hulga poolest on Luksemburg Euroopas esirinnas. See maa on kuulus ka oma Moseli orus asuva veinitootmispiirkonna poolest. Luksemburgi köök on aga segu prantslaste kõrgkvaliteetsetest toitudest ning sakslaste portsude asjalikust suurusest, kusjuures Luksemburgis pakutavaid mitmeid roogasid ei kohta kusagil naabrite juures.

Luksemburgi avastamise teevad turisti jaoks lihtsaks sealsed esmaklassilised maanteed ja raudteed ning väga hea ja mitmekülgne ühendatus Euroopa suurlinnadega. Vaatamata väikesele pindalale ja rahvaarvule, on Luksemburgis enam kui 250 majutusasutust. Luksemburgi keskmist elatustaset peetakse maailmas kõige kõrgemaks.

Väärt vaatamist

  1. Luxembourg City
  2. Echternach
  3. Vianden
  4. Clervaux
  5. Schengen
  6. Moseli piirkonna viinamarjakasvatused

Asukoht ja kliima


Luksemburg asub Kesk-Euroopa lääne osas, 49. ja 51. põhjalaiuse vahel. Riigi põhjapoolne osa Ösling, mis hõlmab Luksemburgist kolmandiku, on mägine, hõredamalt asutatud ning seal on vaid üks asula, kus elab enam kui 2 tuhat inimest. Luksemburgi lõunaosa Gutland, mis hõlmab 2/3 riigi territooriumist, on tasasem, tihedamalt asustatud ning seal on neli asulat (nende seas pealinn), kus elab üle 15 tuhande inimese. Luksemburgi madalaim punkt asub 133 m kõrgusel merepinnast ja kõrgeim punkt 560 m kõrgusel merepinnast. Seal valitseb mõõdukas mereline kliima. Keskmine temperatuur: suvel 18 °C ja talvel 2°C kraadi.
Riigi lõunaosas pealinna piirkonnas on päevane keskmine temperatuur detsembrist veebruarini 2°C – 5°C, märtsis ja novembris 7°C – 8°C, aprillis ja oktoobris 12°C – 13°C ning mais ja septembris 17°C – 18°C ning juunist augustini 20°C – 22°C. Keskmised öised temperatuurid on detsembrist veebruarini -1°C kuni -3°C, märtsis, aprillis ja novembris 1°C – 3°C, mais ja oktoobris 6°C – 7°C ning juunist septembrini 9°C – 12°C. Aastas sajab selles piirkonnas keskmiselt 880 mm (riigi põhjaosas võib mõnel pool aastas sadada kuni 1200 mm). Sadu jaguneb kuude vahel vägagi ühtlaselt, 60 mm-st kuni 85 mm-ni. Kõige enam ehk üle 80 mm kuus sajab mais, juunis, novembris, detsembris. Kõige vähem ehk natuke üle 60 mm sajab veebruaris ja aprillis. Sademeid on umbes pooltel päevadel aastas.

Parim külastusaeg on maist septembrini, mil on ka peamine turismihooaeg. Sügisel, mil on veinivalmistamise hooaeg, on hea külastada Moseli viinamarjakasvatust.

Reisitingimused


Eesti kodanikule on Luksemburgi reisimine viisavaba.
Infot töötamise kohta Luksemburgis saab Euroopa tööalase liikuvuse portaalist EURES

Tasub teada


Arstiabi

Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart. Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Elekter 220V 50 Hz

Lisaks veel...


Soovitame kindlasti ennast registreerida Välisministeeriumi kodulehel!

Reisile minnes soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse. Kindlustus tuleks valida vastavalt oma reisi eesmärgile ja iseloomule. Reisikindlustuse saate broneerida iizilt SIIT ››

Kui riigis ei ole Eesti Vabariigi saatkonda ega konsulaati või kui vajate abi peale tööaega, pöörduge lähimasse esimese Euroopa Liidu liikmesriigi esindusse või võtke ühendust välisministeeriumi valvekonsuli +372 53 01 9999 või valvesekretäriga +372 6 377 000.

Informatsioon osaliselt Eesti Välisministeeriumi kodulehelt, Wikipediast ja CIA Factbook'ist.

Infot usu- ja riigipühade kohta leiate www.when-is.com


REISI SIHTKOHTA: Luxembourg
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Luxembourg:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: