Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 245€ või 23 € / k
OSTA REIS VEEBIST
VAATA LÄHEMALT »
KREETA   al. 229€ või 22 € / k
Viimased kohad Kreeta aprillikuu väljumistele!
VAATA LÄHEMALT »
TIVAT   al. 179€ või 17 € / k
Viimased kohad Montenegro väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Itaalia Rooma ja Vatikan: lühike teejuht maailma kõige kuulsamate meistriteosteni


Rooma ja Vatikan: lühike teejuht maailma kõige kuulsamate meistriteosteni


Itaalia (.it)

2012.05.31 19:36
Autor: www.articles2publish.com

Kui otsustate võtta "Rooma puhkuse" ja näha kõike, mida Igavene linn ja Vatikan pakkuda saavad, peate endale lubama rohkelt aega ja ka kaamera tühja mälukaarti. Pelgalt juba suurejooneliste kunstiteoste arv nendes linnades on jalustrabav. Arhitektuuri, skulptuuri, maalikunsti ja kõige muu kogu vapustab Teie meeli positiivselt.

Saabudes, pilet käes, ükskõik mis Rooma ja Vatikani muuseumi, muutub külastus üha paremaks. Kunst meelitab kokku suure hulga külastajaid, mistõttu tekivad sellised järjekorrad, mis jätavad lõbustusparkide omad häbisse.


VatikanPüha Peetruse väljak on alustamiseks hea koht. See on arhitektuuriliselt hämmastav. Hiiglaslik Püha Peetruse suremiskohta tähistav obelisk ning väljakut ümbritsev sammastik ja tohutu purskkaev on vaid viiteks, milliseid suurepäraseid vaatamisväärsusi Vatikani pileti hinna eest võimalik näha on. Basiilika interjöör on tõeliselt jalustrabav. Ülekaalukalt Michelangelo sisekujundus on vapustav inimsaavutus. Juba sisenejate nägude vaatamine korvab ootamisele kulunud aja, keerutades käes oma Vatikani piletit, rongipiletit ja näperdades närviliselt kaamerat. Basiilika struktuur laseb valgusel siseneda põhimõtteliselt iga nurga alt ükskõik mis kell; peaaegu iga paljudest akendest sisenev valguskiir annab võimaluse saada täiuslik foto.


RoomaKui olete saanud pileti Sixtuse kabelisse ning jõuate kohale, võite arvata, et keegi on Teile valed teejuhised andnud. Kabeli välimus on nii tavaline ja kaunistusteta, kui ette võib kujutada. Kuid ärge küsige kohe hüvitust, see on tõeline "ärge otsustage raamatu üle selle kaane järgi" olukord. 1994. aastal lõppenud kümneaastase restaureerimisperioodi käigus toodi välja freskode meisterlikkus, mis oli aeglaselt mattunud süsinikukihtide ja eelmiste restaureerimiskatsetuste alla. Michelangelol võis projekti vastu võttes olla kurje kavatsusi, aga tulemus on üks parimaid maaliikoone tänapäeval. Kes ei oleks tuttav Aadama käe poole ulatuva Jumala käega? Hämmastavad seinafreskod tehti enne Michelangelo laemaalingut ning need tehti teiste renessanssimeistrite, teiste seas ka Botticelli poolt.
RoomaSuhteliselt madalad sisenemistasud kõikidesse hämmastavatesse muuseumitesse, mis asuvad Roomas ja selle ümbruses, on väärt seda tohutut hulka fotosid, mida saate säilitada igavesti. Vatikani või Sixtuse kabeli peale kulutatud paar eurot võivad anda Teile 2GB mälukaardi täie fotosid. Seejärel saate muidugi lubada endale fotografeerimist Tiberi jõe ääres ning teha pilte kõikidest purskkaevudest ja kujudest, mis teevad Roomast ühe kõige kunstialaselt tähendusväärseima linna.


Kui olete Rooma külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.


lennud.reisiguru.ee Võrdle lennupiletite hindu erinevate pakkujate vahel suunal Tallinn – Rooma ››

hotellid.reisiguru.ee Otsid soodsat majutust Roomas? Leia siit ››

autod.reisiguru.ee Leia soodne rendiauto siit ››

arutelu


REIS SIHTKOHTA:
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.