Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kreeka Kreeta – paik, mida on õnnistatud nii kultuuriliste kui geograafiliste vaatamisväärsustega


Kreeta – paik, mida on õnnistatud nii kultuuriliste kui geograafiliste vaatamisväärsustega


Kreeka (.gr)

2012.05.31 19:19
Autor: www.articles2publish.com

Tänapäeval on reisid Kreetale üsna populaarsed. Kreeta on juba oma looduse tõttu väga paeluv sihtkoht ja sobib puhkuseks igas vanuses külastajale. Saare randades on võimalik tegelda estreemsportiga nagu näiteks surfamine. Lisaks randadele on palju avastada ka ajaloo ja kultuuri vallas.

Puhkus Kreetal sobib igale vanusele

Heraklion, Greece. Autor: Max Ryazanov

Kreeta on üks suurimaid Kreeka saari, Vahemeres suuruselt viies. Kreeta, puhkusteks ja suvisteks pelgupaikadeks ülipopulaarne koht, mängib ühtlasi suurt rolli antiikajaloos. See on paik, mida on õnnistatud nii kultuuriliste kui geograafiliste vaatamisväärsustega. 


Kreeta

Knossose varemed Kreetal.

Kreetast rääkides ei saa kunagi ümber ega mööda Chaniast. Chania linna võib jagada kaheks: uueks ja vanaks, kusjuures esimene on kahest õest suurem ja arenenum. Vana sadama kõrval asuv vanalinn on kui vundament, millele kaasajal ehitati uus linlik infrastruktuur. Varem kaitsesid linna vanad Veneetsia kindlustused, mis ehitati umbes 1538. aasta paiku. Nende ida- ja läänepoolseid jäänuseid võib näha tänaseni. Praeguse Chania linna keskosa moodustavad vanalinn ja seda ümbritsevad alad. Kaks linna sulavad lõunas kokku üheks, kuid põhjas eraldab neid meri. Paljud külastajad eelistavad Kreekas puhkust veetes omada peavarju just maalilises Chanias. 


Kreeta

Chania linn.

Samuti võib näha fantastilisi arheoloogilisi varemeid. Saare põhjarannikul on tiibadeta Artemise linn Aptera. Samuti võib külastada imelist Samaria kuristikku ning iidset Gortyna linna.

Puhkus Kreetal sobib igale vanusele

Samaria

Rannapuhkuse armastajad naudivad kindlasti puhkust Rethymnosel. Lisaks lähedalasuvatele kaunitele randadele saab nautida iidse lossi, klubide, poodide, ajalooliste tänavate, muuseumide ja kirikute külastamist. Rannas olles tasub hoida silmad lahti, et märgata kilpkonni, kes jagavad neid imekauneid randu koos turistidega. 


Mallorca

Kreeta

Need, kes otsivad Kreetal peopaiku, lõbutseksid kahtlemata pisut Hersonisoses või selle ümbruskonnas. Lisaks traditsioonilisele Kreeka puhkuse puhul eeldatud päiksepaistele pakub Hersonisos ka erakordset ööelu.

Kui olete Kreetat külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Crete
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Athens:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: