Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 874€ või 94 € / kuus

Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Hiina Kas teadsid, et suurima pikkusega metrooliinide võrk asub...

Kas teadsid, et suurima pikkusega metrooliinide võrk asub...


Hiina (.cn)

2012.07.11 16:38
Autor: ReisiGuru.ee

Suurima pikkusega metrooliinide võrk asub Hiinas Shanghais. Seal on reisijate kasutada olevate metrooliinide kogupikkus 424,8 km. Shanghai metroos on kokku 278 jaama. Kusjuures sealne metroo on suhteliselt uus, avatud alles 1995.a. ühe liiniga. 1999.a. avati juurde teine liin.


Kas teadsid et...

ReisiGuru - Kas teadsid et...

Võrdluseks - Londonis on metrooliinide kogupikkus 402 km, Seolis 389 km, Pekingis 372 km, New Yorki ühtses metroos 337 km, Moskvas 306 km ja Pariisis 215 km. Teisest küljest kõige lühem metroo, kõigest 3,8 km pikkune, asub Itaalias Sitsiilia saarel Catania linnas. Sealses metroos on ainult 6 jaama.

Shanghai metroos on käesoleval ajal kokku 11 liini. 2011.a. esimesel poolaastal teenindas sealne metroo keskmiselt 5,568 miljonit inimest päevas. 2011.a. teenindati kokku 2,101 miljardit reisijat. Teenindatud reisijate hulgalt oli Sanghai metroo 2011.a. maailmas viiendal kohal. Ühel päeval veetud reisijate arvu rekord Shanghai metroos on 7,548 miljonit. Nii palju reisijaid suudeti vedada 22. oktoobril 2010.a.


Kas teadsid, et suurima pikkusega metrooliinide võrk asub...

Rail car of the Metro Shanghai in China. Autor: Markus Schweiss

Kõige rohkem inimesi kasutab Shanghai metroos Rahva Väljaku jaama, mida läbivad liinid 1, 2 ja 8. See peatus asub mitmete suurte kaubanduskeskuste ja meelelahutuskeskuste läheduses. Näiteks asuvad selle jaama ligidal Shanghai peamine poodide tänav Nanjing (mis on maailma üks külastatavamaid poodlemise tänavaid üldse), Shanghai Muuseum, Rahva Park, Yan'an Park, Shanghai Suur Teater.


Kas teadsid, et suurima pikkusega metrooliinide võrk asub...

Nanjing. Autor: MiLu24

Shanghai metroo rööpalaius on 1435 mm, ehk sama suur, kui enamusel Euroopa raudteedel ja metroodel. Selles metroos sõitvad metroorongid koosnevad enamjaolt kuuest vagunist.

Üle 70 aastased saavad Shanghai metrood kasutada tasuta. Seda kõikidel aegadel, välja arvatud tipptundidel 7–9 ja 17– 19. Infotahvlid metroojaamades on hiina (mandariini) ja inglise keeles. Mõnel pool on infot ka jaapani ja korea keeles. Samas on inglise keelne info esitatud oluliselt väiksemas kirjas kui nt. hiina- või jaapani keelne. Erinevate jaamade paremaks identifitseerimiseks (nt. välismaalaste poolt) on kavas kasutusele võtta süsteem, kus igal jaamal oleks nime kõrval ka oma kindel identifitseerimisnumber.


Kas teadsid, et suurima pikkusega metrooliinide võrk asub...


Avamise hetkel oli Shanghai kolmas linn Hiina RV-s, mis sai endale metroo (eelnevalt oli see olemas Pekingis ja Tianjinis). Viimastel aastatel on Shanghai metroo aga olnud üks kõige kiiremini arenevaid metroosid maailmas. Praeguste plaanide kohaselt peaks aastaks 2020 Ðanghai metroo kogupikkus suurenema 877 km-ni. Siis peaks seal kasutuses olema 22 metrooliini.

Kui olete Hiinas asuvat Shanghaid külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: