Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEAKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Tai Sõltuvust tekitav Boon Lott’i elevantide kaitseala Tais

Sõltuvust tekitav Boon Lott’i elevantide kaitseala Tais


Tai (.th)

2015.01.23 12:46
Autor: ReisiGuru.ee

Boon Lott's Elephant Sanctuary ehk BLES on väike (pindala ca 200 ha) erakätes olev elevantide kaitseala Tai põhjaosas Sukhothai provintsis Si Satchanalai regiooni (amphoe) Ban Tuek’i alamregioonis (tambon’s). Kaitseala on loodud 2006. a. ja selle territoorium on valdavalt kaetud metsaga. Kaitsealale lähim küla on Baan Tuek (ca 8 km kaugusel). Lähim lennujaam asub Sukhothai linnas (ca 37 tuhat elanikku), BLES-st ca tunniajase autosõidu kaugusel. Lennud Bangkokist Sukhothaisse (kestus vähem kui tund aega) toimuvad igapäevaselt.

BLES

Allikas: www.facebook.com/BLESelephants

Elevandid liiguvad kaitsealal ringi vabalt. Loomade igapäevase elu jälgimist nautivad turistid on oodatud, sest kaitseala peab end täiel määral ise ära majandama. Samas on turistide hulk rangelt piiratud (kohapeal on ööbimiskohad ainult kuuele turistile) selleks, et mitte liigselt häirida kaitsealal elavaid elevante ning et tagada igas mõttes paremad tingimused (sh võimalikult vähe inimeste poolt tekitatud lärmi) ka kaitseala külastavatele turistidele. Piiratud külastajate arvu tõttu on vajalik külastusaja broneerimine enam kui pool aastat enne külastusaega. Nt 2014. a. novembri alguse seisuga on esimesed vabad külastamise ajad alles juunis 2015.

BLES

Allikas: www.facebook.com/BLESelephants

BLES on oma nime saanud elevandipoja järgi, kes kandis nime Boon Lott, mis tai keeles tähendab ellujäänut. Boon Lott sündis enneaegsena. Hiljem muutusid tal halvatuks jalad. Oma teisel sünnipäeval näidati teda maailma esimeses elevandile mõeldud ratastoolis. Asjaliku ja hingestatud igapäevase hoolitsuse ja ravi tulemusena sai elevandipoeg aga raskest haigusest peaaegu võitu ja suutis hiljem seista ilma kõrvalise abita. Paraku ei olnud Boon Lotti kannatused veel lõppenud. Ta kukkus ja murdis ära reieluu. Peale seda ei seisnud ta enam kunagi omal jalul. 2004. a. juunis Boon Lott suri südame seiskumise tõttu. BLES on Boon Lott’i omaniku ja hoolitseja Katherine Connori poolt loodud Boon Lott’i mälestuseks ja selleks, et kaitsta Tais järjest suuremas ohus olevaid elevante. Arvatakse, et sadakond aastat tagasi oli Tais umbes 100 tuhat Aasia elevanti. Praegusel ajal on Tais elevante aga vähem kui 5 tuhat.

BLES erineb oluliselt arvukatest kohtadest Tais, kus elevandid töötavad turismitööstuse heaks. BLES-s ei korraldata mingeid elevantide vaatemänge; seal ei sunnita elevante külastajatele kuidagi esinema. Elevandid elavad seal oma kõige tavalisemat igapäevast elu ja külastajatel on võimalik seda elu lihtsalt pealt vaadata ja elevante abistada. Selline jälgimise ja abistamise võimalus on loodust tõeliselt armastava turisti jaoks BLES’i suur väärtus. Tänu vabalt elamisele on BLES-s elevantide eluiga oluliselt pikem kui Tai turistide heaks töötavate elevantide hulgas, kelle keskmine eluiga on kaasajal kõigest viis aastat.

BLES

Allikas: www.facebook.com/BLESelephants

BLES-is viibimise tasu on külastajale 5 tuhat bahti (ca 123 eurot) ööpäeva eest. Tavaline BLES-i külastus kestab kolmest viie päevani. Väidetavalt peaaegu 90% külastajatest tuleb saadud positiivsete emotsioonide tõttu kaitsealale hiljem tagasi. Hind sisaldab transporti Sukhothai lennujaamast (või lähimast bussijaamast või raudteepeatusest) BLES-i ja tagasi, öömaja BLES-s, kolm korda päevas toitlustamist (kuid mitte alkoholi), pesemisvõimalust igas ööbimiskohas olevas kaasaegses vannitoas, pesu pesemise teenust, internetiühendust ja piiramatult aega koos elevantidega. Seejuures on broneeringuga koos võimalik ette tellida ka erisoovidega toitlustamine (nt Tai-pärased toidud, dieettoidud, allergiast tingitud toidupiirangud jne). BLES-s pakutavas tavatoidus on suur tähtsus taimetoidul, mis paljuski on korjatud BLES-i maa-alalt. BLES-i külastajad võivad ilma lisatasuta muuhulgas osaleda elevantidele dþunglist toidu korjamises, aidata heakorras hoida elevantide karjatamise alasid, jalutada koos elevantidega karjatamise aladele või ujumiseks jõe äärde, elevante puhastada ning pesta jne.

Kui olete Tais asuvat BLES'i külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: