Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
MITU SIHTKOHTA   al. 299€ või 28 € / k
Broneeri 2019 / 2020 talvehooaja rannareis siit!
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Namiibia Fish River Canyon – pikkuselt teine kanjon maailmas


Fish River Canyon – pikkuselt teine kanjon maailmas


Namiibia (.na)

2014.02.28 12:26
Autor: ReisiGuru.ee

Fish River Canyon ehk Kalajõe kanjon asub Aafrikas Namiibia lõunaosas Karasi ringkonna territooriumil. Kanjoni pikkus on ligikaudu 161 km, laius kuni 27 km ja sügavus kuni 550 m. Fish River Canyon’st veelgi pikem on üksnes USA-s Arizona osariigis asuv Grand Canyon, mille pikkuseks on 446 km. Fish River Canyon kuulub Namiibia viie kõige populaarsema huviväärsuse hulka.

Fish River Canyon

Fish River Canyon, Namibia

Fish River ehk Kalajõgi on Namiibia pikim jõgi kogupikkusega umbes 650 km. Jõe veehulk on erinevatel aastaaegadel väga erinev. Kõige veerohkem on Kalajõgi lõunapoolkera hilissuvel, kuid talveperioodil võib ta täiesti ära kuivada. Kalajõgi on kuulsa 1860 km pikkuse Oranje jõe lisajõgi.

Kalajõe kanjon paikneb 70 km ulatuses üldkasutataval alal, mis kuulub Ai-Ais/Richtersveld’i piiriülese rahupargi koosseisu (osa pargi territooriumist asub Namiibias, osa Lõuna-Aafrika Vabariigis). Umbes 90 km ulatuses asub kanjon aga eramaadel.

Ülemjooksul voolab Kalajõgi horisontaalselt läbi dolomiidikihtide (nendes kihtides tekkis 650 miljonit aastat tagasi osa Kalajõe kanjonist). Alamjooksul läbib Kalajõgi graniidikaljusid. Kanjoni kõrgeim punkt asub merepinnast 840 m kõrgusel ja madalaim punkt 220 m kõrgusel.

Fish River Canyon

Fish River Canyon, Namibia

Kalajõe kanjoni piirkonnas on palju matkaradasid ja mägironimisradasid. Põhjapoolsed matkarajad on kohati väga rasked ning seal võib päevane keskmine liikumiskiirus olla ainult 6 km. Teisalt võib mõnel matkaradade lõunaosas matkaja keskmine kiirus olla enam kui 25 km päevas. Üksikutes kohtades on matkarada läbitav ka maasturite abil. Mägironimise ametlik hooaeg piirkonnas kestab 1. maist 15. septembrini ehk kuival perioodil. Kalajõe kanjoni matkarajad on kogu Aafrika lõunaosa ühed populaarsemad. Matkaradadel liikudes tuleb aga arvestada, et seal puuduvad sisuliselt igasugused teenused ning kõik vajalikud esemed tuleb endaga kaasas kanda. Oluline on ka see, et matkaradade piirkonnas ei ole lubatud teha lahtise tulega lõket. Matkaradadel liikumiseks tuleb võtta luba Namiibia kaitsealadel turismi haldavast organisatsioonist Namibia Wildlife Resorts.

Kanjoni lõunaservas asuvad rahvusvahelise tuntusega Ai-Ais’i kuumaveeallikad, kus vee keskmine temperatuur on 60 °C. Sealsed termaalveed sisaldavalt rohkelt väävlit, kloriide ja fluoriidi. Väidetavalt vähendavad need veed reumahaigete vaevusi. Ai-Ais’i kuumaveeallikad on külastajatele suvetud suveperioodil, st novembrist märtsi keskpaigani. Ai-Ais’s on võimalik erineva tasemega majutusasutustes ka ööbida.

Kalajõe kanjonis on turismiperioodil temperatuurid tavaliselt vahemikus 5–30 °C. Samas on sealne suvine, st turismihooaja väline mõõdetud temperatuurirekord 50 °C ning suvel võib isegi öösel temperatuur ulatuda 30 °C-ni. Niiskust on enamasti keskmiselt. Turismihooajal võib vahel harva esineda väga tugevaid tuuli ja Kalajõe ulatuslikke üleujutusi.

Fish River Canyon

Fish River Canyon, Namibia

Kalajõe kanjon on viimastel aastatel turistide seas muutunud järjest populaarsemaks. Seetõttu tuleb mägironimine broneerida varakult ette. Kanjonisse lubatavad mägironijad peavad olema vanemad kui 12 aastat ning omama head tervislikku seisundit kinnitavat tõendit. Mägironijate grupid ei tohi olla väiksemad kui kolme liikmelised ja suuremad kui 30 liikmelised. Kalajõe kanjonis viibides tuleb arvestada, et vajadusel abi kutsumine ei ole väga lihtne, sest enamusest kanjonist ei ole mobiiltelefoni levi.

Kalajõe kanjonile lähim suurem asula on kanjonist kagusse jääv 4 tuhande elanikuga Karasburg, mis Ai-Ais’st jääb linnulennult ca 120 km kaugusele. Enam kui 10 tuhande elanikuga linnadest on lähim aga kirde poole jääv Keetmanshoop (22 tuhat elanikku), mis jääb Ai-Ais’st linnulennult peaaegu 160 km kaugusele. Namibia pealinn Windhoek jääk Ai-Ais-st linnulennult ca 600 km kaugusele põhja poole.

Kui olete Namiibias asuvat Fish River Canyon'it külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Namiibia
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Windhoek:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: