Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEAKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
RINGREIS   al. 1 850€ või 61 € / kuus

Hiina Kuldne kolmnurk

» Hiina Kuldse kolmnurga tipphetked: Peking, Xi'an, Shanghai.
Ringreisid.ee
VAATA LÄHEMALT »
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Taani Kopenhaagen on võrratu nii suvel kui talvel

Kopenhaagen on võrratu nii suvel kui talvel


Taani (.dk)

2014.01.20 11:28
Autor: Robert Aps

Põhjamaade üheks kaunimaks pealinnaks peetaval jalgrataste, losside ja Väikese Merineitsi linnal on midagi pakkuda nii noortele kui vanadele.

Rosenborgi loss


1624. aastal lõplikult valminud Rosenborgi loss on olnud mitmeid kordi kuninglikuks residentsiks. Imposantses lossis näeb kroonijuveele ja muid kuninglikku rikkust demonstreerivaid väljapanekuid. Peeglitoas on seinad, põrand ja lagi täiesti peegeldavad, mida külastades võib tekkida tunne nagu oleksite sattunud lõbustuspargi naljatuppa. Antiiksed relvad, uhke portselan ja silmapaistvad dekoratsioonid teevad Rosenborgi lossi külastamisest mälestusväärse kogemuse.

Taani

The throne room at Rosenborg Castle in Copenhagen, Denmark. Autor: Dennis Jarvis

Kuninga aed


Järgmise vaatamisväärsuse külastamiseks ei pea kaugele minema! Rosenborgi Lossi Aiana tuntud aed on terve Taani riigi peale vanim kuninglik aed, mis kujundati renessansiajastu põhimõtteid järgides. Lossiaiast on saanud tõeliselt menukas puhkepaik, kus pidada väikest piknikku, lugeda raamatut või lihtsalt soojal suvepäeval mõnusalt aega veeta. Igal aastal külastab seda aeda märkimisväärselt suur hulk rahvast – koguni 2,5 miljonit inimest!

Taani

Rosenborg Castle Garden. Autor: lars inselmann

Vahtkonna vahetus


Kuninganna Margrethe II elab Amalienborgi lossis. Just selle väärika lossi ees võib näha vahtkonna vahetust, mis toimub alati keskpäeval kell 12. See on lühike, ent nautimist väärt vaatemäng, mis kuulub kindlasti Kopenhaageni külastamise juurde.

Taani

Amalienborg Palace guards

Väike Merineitsi


Kopenhaagenis pole vist ühtki postkaarte või suveniire müüvat poodi, kus ei oleks Väikest Merineitsit kujutavaid pilte, kujukesi ja muid meeneid. 1913. aastal avatud skulptuur on saanud vaieldamatult Kopenhaageni sümboliks. 1,25-meetrise kuju leiab Langelinie kai lähedalt asuvalt kivilt. Turistipilt koos legendaarse näkiga on kohustuslik!

Taani

The Little Mermaid

Tivoli


Taani pealinnas asub Põhjamaade suurim lõbustuspark, kus ülimoodsate atraktsioonide kõrvalt võib leida ka vanas stiilis karusselle. 1843. aastal uksed avanud Tivolis on lisaks kõikvõimalikele lõbustustele võimalik leida hulgaliselt kohvikuid ja söögikohti, kus einestada ja jalga puhata.

Taani

Tivoli Gardens

Christiania


Vabalinn Christiania nägi ilmavalgust 1971. aastal, kui hipid avastasid linna ääres seisnud mahajäetud sõjaväekasarmud ja otsustasid need hõivata. Autod on selles asumis keelatud ja sarnaselt ülejäänud ümbruskonnaga on seal populaarne ringi liikuda jalgrattaga. Kunagi valitses Christianias liberaalne narkopoliitika, mille üle kohalikud võimud suurt kontrolli ei omanud. Tänaseks on saanud piirkonnast pigem rahumeelne kant, kuna 2012. aastal osteti endisest kasarmualast elanike poolt suurem osa ära.

Taani

Christiania. Autor: Kieran Lynam

Kui olete Kopenhaagenit külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: