Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEAKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 299€ või 10 € / kuus

Kiirusta! Alanud on kampaania - Pilvede eest peitu - vaid loetud päevad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Tonga Vava’u – turismiparadiis Tongal

Vava’u – turismiparadiis Tongal


Tonga (.to)

2013.10.16 10:42
Autor: ReisiGuru.ee

Vava’u on saarterühm, mis koosneb ühest suuremast saarest (peaaegu 90 km2) ja enam kui 60 pisisaarest. See korallidest koosnev saarterühm asub Eestist väga kaugel teisel pool maakera. Vava’u paikneb 19. lõunalaiusel ja 173. läänepikkusel Vaikse ookeani lääneosas. 121 km2 suurune saarterühm kuulub Tonga Kuningriigile, kuid asub selle riigi suurimast ja tähtsaimast saarest, Tongatapu saarest, enam kui 250 km kaugusel kirde pool. Vava’u saartest lääne poole jääb Fiji (peasaar Viti Levu on Vava’u’ saartest ca 750 km kaugusel) ning 420 km kaugusele lääne poole autonoomne Uus-Meremaaga assotsieerunud ala Niue. Vava’u saartest enam kui 540 km kaugusel kirdes asuvad Samoa ja Ameerika Samoa.

Vava’u saarterühm ulatub umbes 21 km ulatuses idast läände ja 25 km ulatuses põhjast lõunasse. Saarterühma halduskeskus on Neiafu, mis on Tonga suuruselt teine linn ja kus elab ca 6 tuhat elanikku. Saarterühma saartest on püsiv inimasustus vaid 17-l. Elanikke on neis kokku ca 16 tuhat. Vava’u imelise ilu, hea kliima ja mitmekülgsete tegevusvõimaluste tõttu on see saarestik Tonga tähtsamate turismipiirkondade seas.

Vavaʻu

Nuku Island in the southern part of the Vavaʻu Islands, Tonga. Autor: Stefan Heinrich

Vava’u on piirkond, mis sobib nii passiivsele- kui ka aktiivsele puhkajale. Vava’u saari ümbritseb aktiivsest inimtegevusest peaaegu puutumatu meri, mis on väga kalarohke. Kõige enam tuntust turistide seas ongi Vava’u saanud kalapüügikohana. Sealsed peamised kalad on purikalad ja tuunikalad, aga ka nt mahi-mahid ehk delfiinkalad. Saarestiku vetes võib muuhulgas kohata küürvaala. Seetõttu on juunist novembrini saarestiku külastajate seas küllalt palju vaalade vaatlejaid ja isavaalade poolt tehtavate valjude häälitsuste kuulajaid.Vava’u on rahvusvaheliselt tuntud purjetamispiirkond. Jahte on võimalik ka rentida, sh koos kapteni ja kokaga. Sealne purjetamishooaeg kestab põhiosas maist oktoobrini. Vava’u sobib suurepäraselt ka sukeldujatele ja snorgeldajatele, sest piirkonnas on palju lahti ja laguune, sealne vesi on kristallselge ning veealune loodus väga rikkalik. Eriti nauditavaks teeb sukeldumise sealne väga mitmekesine korallriff. Lisaks on saarestiku läheduses hulgaliselt koopaid ja muid sukeldumiseks huvitavaid paiku. Vava’u saartel on võimalik rentida sukeldumisvarustust ja kvalifitseeritud instruktorite juhendamisel korraldatakse ka organiseeritud sukeldumisretki. Vava’ul on populaarne ka lohesurfamine.

Vavaʻu

Vaipûua lagoon and bridge Neiafu — Tefisi, Vavaʻu. Autor: Tauʻolunga

Väga nauditavad ja üpris odavad (inimese kohta keskmiselt ca 20 eurot) on Vava’u’l korraldatavad ühepäevased paadiretked ümber saarestiku. Sealsed organiseeritud kajakiretked on enamasti aga pikema kestusega. Umbes nädala pikkused instruktori eestvedamisel korraldatavad tuurid on saadaval maist detsembrini.

Vava’u saarterühma suurima saare idarannikul Tu’anekivale külas asub Tonga ainus botaanikaaed (Ene’io Botanical Gardens). See on muuhulgas ka Vava’u paljude lindude elupaigaks. Külastajatel on eritasu eest võimalik botaanikaaeda istutada oma puu. Teine koht, kus võib kohata suhteliselt palju linde ja üldse puutumatut loodust, on samuti saarestiku peasaarel, keskusest 2 km kaugusel asuv Talau mäe rahvuspark.

Turistide aktiivsest tegevusest maismaal on Vava’ul populaarsed väga erineva raskusastmega jalgsimatkad. Muuhulgas viivad matkarajad ka saarestiku kõrgeima, merepinnast 131 m kõrguse Talau mäe tippu. Jalgsimatkade käigus on hea külastada ka saarterühmale palju kuulsust toonud vanilje kasvatuskohti. Vanilje on maailma üks kallimaid maitsevürtse ning Vava’u vanilje on maailmas eriti kõrgelt hinnatud.

Kui olete Tongal asuvat Vava’u saarterühma külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu
Reisisoovitused selle riigi kohtapakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: