Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
COSTA BRAVA   al. 495€ või 47 € / k
ERIPAKKUMISED Hispaania juulikuu väljumistele
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Kreeka Rongiga läbi Balkani


Rongiga läbi Balkani


Kreeka (.gr)

2012.06.13 17:59
Autor: Robert Aps

Rongiga läbi Balkani reisimine on tõeliselt aeganõudev, kuid see-eest soodne, elamusterohke ja jätab küllaga võimalusi teekonna nautimiseks. Suure osa Balkani poolsaarest moodustab mägimaastik, mis on piiranud piirkonnas suurejoonelise rongivõrgustiku loomist. Juba ehitatud rongiteed pakuvad võimsaid vaateid, mis vahelduvad piltidega idüllilisest külaelust. Vahepeal sõidavad rongid läbi tihedatest metsadest, millest õhkavast ürgjõulisusest võib vaguniakent avades igaüks osa saada.Reisiguru lugu - Odavalt kohale: Brasiilia

Railway bridge, Balkans,Corinth Canal © Corinth Canal | Dreamstime.com

Eelised busside ees

Üldjuhul soovitatakse Balkanitel kasutada tiheda graafikuga kohalikku bussiliiklust, kuid rongirööbastel veeremisel on mitmeid eeliseid. Rongides ei valmista pikkade sõitude ajal jalgade sirutamine ja ringi jalutamine mingit probleemi. Lisaks odavamatele piletihindadele on boonuseks liiklusummikute vältimine ja maanteeväliste vaadete nägemine.

Soodsaim viis rongireisiks

Balkan Flexipass kehtib Bulgaarias, Kreekas, Makedoonias, Montenegros, Rumeenias, Serbias, Bosnia & Hertsegoviinas ja Türgis. Valida on eri piletitüüpide vahel nagu 5, 7, 10 või 15 päeva rongisõitu ühe kuu jooksul. Kui lähed öörongi peale, mis väljub alates kella 7st õhtul, siis läheb see sõit kirja vaid ühe päevana. Noortele on tegu eriti hea pakkumisega, kuna 2. klassi pilet on vastavalt 53, 70, 89 või 106 eurot. Täpne piletihind võib vastavalt pileti väljastanud riigile varieeruda. Eeltoodud hindade aluseks on Serbias müüdavad rongipiletid. Ööronge kasutades võib lisanduda magamiskoha tasu, ent see on üldjuhul hostelis ööbimisest odavam, mistõttu on võimalik rongidega sõites öömaja pealt kokku hoida.

Kindlasti mitte ärireisijatele

Balkani rongiliiklus on kurikuulsalt aeglane ja graafikujärgseid väljumisi võib pigem erandiks lugeda. Mõnikord võivad rongid tundide kaupa hilineda või sõidu ajal ootamatult peatuda. Balkan Flexipass sobib eelkõige seljakotireisijatele, kes oskavad nautida pikka teekonda ja kellel puudub piiranguid seadev ajakava. Kupeedesse mahub enamasti kuus inimest, nii et uued tutvused, põnevad jutuajamised või lihtsalt elavad pilguvahetused on garanteeritud.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Ateena
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.


Reisisoovitused selle riigi kohta


TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Athens:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: