Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee | Lossi 22 II korrus, Viljandi
ELAMUSREIS   al. 2 374€ või 78 € / kuus

Kõik-hinnas avastusreis Hiina südamesse

» Tule avasta Hiina kultuuri ja elu koos Seedritega.
Seeder Konsultatsioonid
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 499€ või 16 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Patrasse kreekas

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 515€ või 17 € / kuus

Oktoobri soodsad pakkumised Rhodosele - üksikud kohad

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 1 049€ või 34 € / kuus

UUEKS AASTAKS VIETNAMI! 28.12 väljumine vietnami Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
PUHKUSEREIS   al. 639€ või 21 € / kuus

Viimased kohad Tai reisidele novembris (14 ööd). Väljumisega Riiast

ReisiGuru.ee
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Indoneesia Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari


Indoneesia (.id)

2013.02.26 08:19
Autor: ReisiGuru.ee

Indoneesias asuvat Bali saart nimetatakse tihti paradiisisaareks. Veelgi enam – Bali saar kuulub maailma kõige populaarsemate turismisaarte hulka. Saare populaarsus põhineb mitte ühel konkreetsel teguril, vaid paljude tegurite koosmõjul. Seal on praktiliselt aastaringselt ideaalne kliima, vaheldusrikas maastik, imekaunid rannad, hulgaliselt väga erinevaid huviväärsusi. Aga seal on ka väga sõbralikud ja lahked inimesed, omanäoline kultuur ning suhteliselt vähe piiravaid kombeid ja traditsioone. Pole mingi ime, et neli viiendikku Indoneesiat külastavatest välisturistidest külastavad just Balit.

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

Monkey of the Monkey Forest Temple, Ubud. Autor: D.Meutia

5632 km2 suurunel Bali saar asub Jaava saare vahetus idapoolses naabruses ja on Väikeste Sunda saarte läänepoolseim saar. Seal elab peaaegu 4 miljonit inimest. Valdav enamus elanikest on rahvuselt balilased, kes kõnelevad emakeelena malaia-sumbawa keelte hulka kuuluvat bali keelt. Indoneesia elanikkond on väga valdavalt islamiusuline, kuid Bali saare elanikkond on enam kui 93% ulatuses hinduistid. Moslemite osatähtsus saare elanike seas on alla 5%. Seega erineb Bali elanikkond usutunnistuselt Indoneesia enamikest teistest piirkondadest märkimisväärselt ning seda erinevust on tunda ka üldises vabamas suhtumises erinevatesse kommetesse, sh turistide käitumisse.

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

Rice Terraces. Autor: Jos Dielis

Bali valitseb ekvatoriaalne kliima. Õhutemperatuurid lauskmaal on enamasti aastaringselt 24 °C ja 33 °C vahel ning veetemperatuurid on õhutemperatuuridele lähedased. Detsembrist märtsini on sademeid väga palju (ka lauskmaal enamikes kohtades üle 270 mm kuus), kuid tugevad vihmasajud algavad tavaliselt õhtupoolikul ning lõppevad suhteliselt kiiresti. Seevastu juunist septembrini sajab rannikupiirkondades väga vähe.

Bali saar ja selle lähiümbruse väikesaared jaotuvad kuueks üksteisest eristuvaks piirkonnaks. Turistide poolt kõige enam külastatav on Lõuna-Bali, kus muuhulgas asuvad Kuta rand, sukeldumise- ja surfikeskused, palju kaupluseid ja ööklubisid ning kus paikneb suur hulk väljarenditavaid privaatvillasid .

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

A Indonesian surfer in Kuta, Indonesia. Autor: Jordy Theiller

Lõuna-Balis mereäärsel kaljuserval asub ka 11. sajandil ehitatud kuulus meretempel Pura Luhur Uluwatu, mis omal ajal ehitati kaitsmaks Bali saart ja selle elanikke kurjade vaimude vastu. Kesk-Bali on suuresti mägine; seal paiknevad mitmed huvitavad mägijärved ja botaanikaaiad ning see on ühtlasi bali kultuuri süda. Kesk-Balis paikneb ka kuulus 17. sajandi keskpaigas ehitatud Ðiva-tempel Pura Ulun Danu Bratan.

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

A large natural reserve with heritage temple structures with primates abundant. Ubud, Bali, Indonesia. Autor: Saranabhi

Lääne-Balil asub 190 km2 suurune Lääne-Bali rahvuspark (neli kunagist vulkaani, korallsaared ning palju erinevaid linde ja loomi) ning sealt on võimalik praamiga naabruses asuvale Jaava saarele sõita. Põhja-Balis asub kunagine pealinn ja seal paiknevad huvitavad musta vulkaanilise liivaga rannad ning ranniku läheduses imekaunid korallrifid. Ida-Balis asub saare kõrgeim tipp – 3142 m kõrgune tegevvulkaan Agung ning seal paikneb ka Bali tähtsaim, suurim ja kõige püham hindusitlik tempel, tõenäoliselt juba 14. sajandil rajatud Pura Besakih. Kagupoolsed väikesaared on eriti populaarsed sukeldujate seas. Saare administratiivseks keskuseks on saare lõunaosas paiknev Denpasar, mis seni ei ole turistide suurt huvi veel suutnud äratada.

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

Part of Pura Besakih, Bali.

Bali on laialt tuntud oma renditavate privaatvillade suure valiku ja villadega seotult pakutavate kõrgel tasemel mitmekesiste teenuste poolest. Balil on ka mitmeid rahvusvahelise kuulsusega spasid, kus muuhulgas pakutakse teenust, kus väikesed kalad näkitsevad kliendi kätelt ja jalgadelt surnud nahka. Turistide seas järjest populaarsem on sportlik kalapüük.

Bali – maailma üks populaarsemaid turismisaari

Black Penny Villas Ubud

Kultuuriliselt on Balil väga huvitavad mitmesugused festivalid ja balilaste rahvuslikud tantsud, mis sageli on omamoodi dramaatilised etendused. Balil on umbes 20 tuhat templit (igas külas peab olema vähemalt kolm templit) ning iga tempel korraldab vähemalt kaks korda aastas väikese festivali.

Erinevatel aastaaegadel on turistide hulk Balil väga erinev. Kohatine ülerahvastatus annab tunda aprilli algul, juuni lõpus, augustis, septembris ning jõulude ja aastavahetuse ajal. Samas võib väljaspool tipphooaegu kohata Balil üllatavat rahu.

Kui olete Indoneesias asuvat Bali saart külastanud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


pakkumised antud riiki:


REISISTEENUSED:
Värsked reisisoovitused:

Soodsad lennud Tallinnast: