Soovid reisile? Võta meiega ühendust: +372 666 22 99 | reis@reisiguru.ee
HURGHADA   al. 459€ või 43 € / k
MUST REEDE- AINULT TÄNA KUNI 23:59. Türgi ja Hurghada pakkumistele ALE -66.66€ broneeringu kohta
VAATA LÄHEMALT »
ReisiGuru

›› Avaleht Malaisia Genting Skyway Malaisias


Genting Skyway Malaisias


Malaisia (.my)

2013.02.10 20:03
Autor: ReisiGuru.ee

Genting Skyway on Malaisias Malaka poolsaare läänepoolses keskosas töötav gondel-tüüpi õhutramm, mis ühendab Gohtong Jaya’t Genting’i mägedes asuva puhkekeskusega. Õhutrammisüsteemi madalaim peatus asub Malaisia pealinnast Kuala Lumpurist umbes 50 km kaugusel kirdes. Kõrgeim peatus asub Titiwangsa mägedes mäe (tipp on merepinnast 1860 m kõrgusel) otsas paiknevas puhkekompleksis Tanah Tinggi Genting.

Genting Skyway

Genting Skyway, Genting Highlands, Pahang, Malaysia. Autor: Calvin Teo

Getting Skyway (malai keeles Kereta kabel Genting Skyway) on õhutramm, kus kummaski suunas liikumiseks on üles riputatud üks 54 mm diameetriga terastross, mille küljes ripuvad gondli-tüüpi trammivagunid. Kogus süsteem on varustatud kaasaegse tipptasemel elektroonikaga, mis on põhiosades duubeldatud.

Kuna enamus kaasaegseid õhutramme on sellised, kus vagunid ripuvad korraga mitme (enamasti kahe) terastrossi küljes, on Getting Skyway üks väheseid õhutramme maailmas, mis vaatamata ühe terastrossi süsteemi kasutamisele on tunnistatud rahvusvaheliste ekspertide poolt täiesti turvaliseks. Getting Skyway turvalisus vastab Ðveitsis kasutuses olevatele õhutrammidele kehtestatud rangetele normidele. Getting Skyway vagunites sõitmise teeb mugavaks nende väga sujuv liikumine.

Genting Skyway

Allikas: www.goldendays.co.uk

Getting Skyway avati ametlikult 1997. a. veebruaris. Praegusel ajal kasutatakse gondleid, kuhu mahub korraga 8 inimest. Kuna vagunid liiguvad tiheda graafiku alusel, suudab süsteem tunnis teenindada enam kui 2000 inimest. Gondli maksimaalne liikumiskiirus on 21,6 km/h ehk 6 m/s. Seda peetakse kaasajal ühe terastrossi süsteemi kasutatavate õhutrammide seas maailma kõige kiiremate hulka kuuluvaks kui mitte kõige kiiremaks. Getting Skyway liini pikkus on 3,38 km. Kogu liini ulatuses maksimaalse kiirusega ei liiguta. Ühe otsa läbimiseks kulub keskmiselt 12 minutit. Halva ilmaga võib liikumiskiirus olla väiksem ja teekonna läbimise aeg seetõttu pikeneda.

Genting Skyway töötab kõikidel päevadel (välja arvatud hoolduspäevadel, mil õhutramm ei tööta) alates 07.30 kuni keskööni. Nii veebruaris kui ka märtsis 2013 on õhutrammile planeeritud üks hoolduspäev, milleks on kuu 5. kuupäev. Samas võib mõnes kuus olla hoolduspäevi rohkem. Näiteks jaanuaris oli 6 hoolduspäeva. Ühe otsa tavapilet maksab 6 malaisia ringgitit (ca 1,4 eurot). Edasi-tagasi pilet maksab 12 malaisia ringgitit (ca 2,9 eurot). Ühe otsa kiirpilet, mis võimaldab vältida järjekorda, maksab 30 malaisia ringgitit (ca 7,2 eurot). Alates 1. juunist 2012 saavad kuni 90 cm pikkused lapsed sõita Genting Skyway’ga tasuta.

Genting Skyway

Genting Theme Park. Autor: Chee Hong

Tanah Tinggi Genting’i puhkekompleksis on 5 hotelli – Genting Hotel (üle 240 toa), Highlands Hotel (seal asub Genting Skyway ülemine jaam), Resort Hotel, Theme Park Hotel (enam kui 420 tuba), First World Hotel (enam kui 6100 tuba, oli aastatel 2006–2007 kõige suurema tubade arvuga hotell maailmas).

Genting Skyway

First World Hotel, Genting Highlands Malaysia. Autor: Jpatokal

Puhkekompleksis on ka üle 40 söögikoha, mitu ööklubi, kolm teemaparki (veepark, siseruumides asuv teemapark (sh Aasia esimene vabalangemise stimulaator) ja välitingimustes asuv teemapark), kinokompleks, bowlingusaalid, snuukerikeskus, mitu kasiinot, suur hulk väga erinevaid kaupluseid jm.

Kui olete Malaisia õhutrammiga sõitnud ning soovite veel midagi huvitavat lisada, siis ootame Teie pajatusi arutelu alla.

arutelu


REIS SIHTKOHTA: Kuala Lumpur
KÜSI REISIPAKKUMIST
märgitud lahtrid on kohustuslikud.TEGEVUSED JA EKSKURSIOONID SIHKOHAS Kuala Lumpur:SOODUSPAKKUMISED:Värsked reisisoovitused: